Jump to content

Lupání při točení volantu

Losky83
 Share

Recommended Posts

Ahoj, mám O1 96kw, nové tlumiče, kotouče Brembo, nové desky a při točení volantu je cítít jak to lupe. Nevíte, čím to může být? Když jsem měl na jiném autě špatná ložiska horního uložení, tak se to spíš jako šponovalo, tohle ne, spíš to jakoby chroupe, ale jen za jízdy. Na co se mám podívat?

Predpokladam, ze ti to chroupe hlavne kdyz zatacis do zatacky. Takze to je tak na 99% homokineticky kloub=poloosa ;)

Muzes to zkusit tak, ze treba na vecim parkovisti vytocis plny rejd na jednu stranu a rozjedes se a budes poslouchat. Pak to provedes na druhou stranu. Tak se da poznat ktera strana je v haji.

Nejcastejsi problem je ten, ze lidi nekontrolujou prachovky co jsou na homokinetickem kloubu, a kdyz se prachovaka roztrhne, tak se tam zacne dostavat bordel z cesty a po par mesicih je to KO.

• 5 weeks later...
  • 5 months later...

Já jsem teda úplnej laik a přicházím s mým poznatkem jaksi s křížkem po funuse poněvadž máš už asi problém vyřešenej. Nicméně mě se takové sem tam lupání ozývalo taky z přední nápravy. Nějak jsem se snažil nemalovat čerty na zeď až mi praskla přední pružina. Údajně to zavinilo vadné ložisko uložení pružiny.