Přejít na obsah

Podivný typ antény?


HonzaRez

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, jsem tu krátce a ještě k tomu začátečník, takže uvítám věškerou pomoc. Můj problém je spíš kosmetický. Koupil jsem Felicii kombi r.v.97 a je zatím dobrá, ALE: rád bych si pustil rádio a zatím to nejde. Na střeše je totiž něco, co jsem považoval za základnu antény bez tyčky. Od kámoše jsem dostal anténu ze stopětky a pak teprv jsem zjistil, že je to jaksi nekompatidebilní...

Pomůže někdo indentifikovat, co je to za bazmek a jak to uzpůsobit na chytání rozhlasu?

Díky moc

Honza

p7300131.jpg

Hm, obrázek zde, nějak se mi to nezadařilo...

http://imageshack.us/photo/my-images/171/p7300131.jpg

Editováno: , autor: HonzaRez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotky bych řekl že to je neodnímatelná, sklápějící verze antény (ta se snad dávala až na novější modely). Nejlepší řešení tam je koupit novou a vykašlat se na nějaké bastlení ze 105. Navíc je možné, že spodek bude uhnilý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, koupit novou, vzadu na stropě opatrně odtáhnout tapec a anténu vyměnit - kabel by měl být na konektor, nemělo by tím pádem být potřeba protahovat nový kabel pod celým tapecem stropu - nová anténa se jen připojí na místo staré a přitáhne se maticí na plech v místě původní díry pro anténu - je potřeba ten plech očistit až na kov (zespoda) a po montáži nakonzervovat proti rezivění třeba nástřikem Rezistinu nebo podobného prostředku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...