Přejít na obsah

Jak nahradit vzadu dvoubodový pás trojbodovým?


joz-in

Doporučené příspěvky

Máme Fabii 1.4 a potřebovali bysme dozadu dostat tři sedačky pro děti. Prostřední sedadlo má ale jen dvoubodový pás, na což se nic moc nedá připnout. Nevíte jak si s tím poradit? Někdo psal, že u octavií lze sehnat sedadla co mají trobodový pás a vyměnit to. Jde to i u Fabií? Nebo namontovat trojbodový? je to legální? Máte s tím někdo zkušenost? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálka F-felicie asi, FI-fabie 1 a FII-fabie 2, jinak můj názor je že se tam možná vejdou i nevejdou, podle mě záleží jaký přesně sedačky má na mysli, pro jak staré děti atd. výrobce.

spíše nevejdou už jsem jednou ve své fabuli vezl 1sedačku pro děti od 9-36kg je to ta co má ještě svůj vlastní 5bod. pás, ale není to žádná obyč. z nějakého hypermarketu za babku, ale kvalitní a mohutná za dost těžký peníz. a k tomu takové to vajco co je od 0-9kg tuším a myslím že mezi ně se tak vleze velice štíhlounká maminka, kdybych si měl představit ty sedačky od 9-36kg 3 vedle sebe na zadním sedadle tak mám takové tušení že by muselo jít polstrování dvěří pryč a to ještě by možná nebylo ono.

jinak já koupil sedadla z nějaký faceliftový fabie za 1500kč komplet předek i zadek a jsou dělený a mají uprostřed 3bod. pás takže jde to jenom vyměnit kus za kus, bez úprav atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F fabia obecně FI fabia první generace FII fabia druhe generace. Zkratka sedačky pasujou z obou generaci,ja jsem zkoušel sedačka s podstavcem 0-9 pak podsedak s opěrkou a podsedak bez opěrky a vešlo se sice moc mista nebylo,ale jelo se takže zaleží na jak velke děti.Stabilně mám v autě tu 0-9 a pak podsedák s opěrkou a int pasem a do prostřed když je potřeba se na krátkou trasu vejde i dospělej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nutne napisat, ze kazde zadne operadlo s troma opierkami hlavy na fabiu 1 aj dva ma treti trojbodovy pas v strede.

Vymena je bez naradia kus za kus.

Okrem vymeny operadla treba samozrejme menit aj druhu stranu, teda prisrobovat resp vymenit za dvojity aj upinac pasu.

Tri kvalitne detske sedacky do 9 do 36 kil sa tam nevojdu ani nahodou.

Mame tam concord transformer xt s iso a vedla sa vojde jeden slovek a taska. predtym sme mali maxicosi axiss a to bolo to iste.

Raz sme viezli dve maxicosi axiss a medzi deti sa vliezla mozno laktova operka, urcite nie clovek.

Ono je aj na sedackach je pisane kam sa daju uchytit v ktorom type vozidla.

Tym ze v zadu su dve iso tak len dve sedacky. a do stredu tretiu je dost riskantne.

Ak sa Vam nieco stane budete si to vycitat.

Na 3 sedacky v zadu skor nejaky scenic, sharan, 806, C4 grand picasso, grand voyager a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nutne napisat, ze kazde zadne operadlo s troma opierkami hlavy na fabiu 1 aj dva ma treti trojbodovy pas v strede.

Vymena je bez naradia kus za kus.

Okrem vymeny operadla treba samozrejme menit aj druhu stranu, teda prisrobovat resp vymenit za dvojity aj upinac pasu.

Tri kvalitne detske sedacky do 9 do 36 kil sa tam nevojdu ani nahodou.

Mame tam concord transformer xt s iso a vedla sa vojde jeden slovek a taska. predtym sme mali maxicosi axiss a to bolo to iste.

Raz sme viezli dve maxicosi axiss a medzi deti sa vliezla mozno laktova operka, urcite nie clovek.

Ono je aj na sedackach je pisane kam sa daju uchytit v ktorom type vozidla.

Tym ze v zadu su dve iso tak len dve sedacky. a do stredu tretiu je dost riskantne.

Ak sa Vam nieco stane budete si to vycitat.

Na 3 sedacky v zadu skor nejaky scenic, sharan, 806, C4 grand picasso, grand voyager a pod.

Té první větě nerozumím. Znamená to, že pokud tam ten trojbodový pás nemáme, tak nemáme fabii 1 ani fabii2? Tri opěrky tam máme, ale uprostřed je jen dvojbodový pás.

Poslední varianta co sjem vymysleli je, že by byl uprostřed trojbodový pás (nové opěradla), tam kvalitní sedačka, pak druhá vedle. A na třetí místo by se vlezl člověk (mama či tata). A vajíčko vepředu. Nové a větší auto je good napád, ale chybí nápad kde na to vzít love :-)

Jinak díky zatím vše za rekace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stěma opěrkama to bylo tak,že tři musely byt po vstupu do EU takže tam začali dávat tři opěrky,ale pás zustal v ramci ušetření několika korun pouze dvojbodový takže od face FI jsou i dvoubodové pásy u třech opěrek a do face pokud byla třetí opěrka tak byl i třibod pás.

Řešení co píšeš je asi nejschudnější jak se tam poskládat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...