Přejít na obsah

Přední kotouče - výměna


japato

Doporučené příspěvky

Proč chceš měnit kotouče s nájezdem 25000 km? Není to trochu brzo? :)

Bohužel jsou zvlněné a při brždění mi kmitá volant v rude. Napoprvé je zkusím ztočit, ale moc tomu nedávám, jelikož něco podobného jsem absolvoval na služebním VW a za dva měsíce to bylo to samé. Nakonec ,se vyměnily a byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Mám stejné auto (Roomster 1,4 16V 63kW) a stejný problém. Mám Teď najeto 55t, ale začalo to kmitat už asi na 40t. Teď mi ještě navíc začalo svítit čidlo opotřebení destiček, takže se snad konečně dokopu k tomu, abych to řešil. Mám k tomu ještě pár dalších dotazů.

Jakou značku kotoučů a destiček použít? Brembo, TRW, Ferodo.....? Ty originální kotouče asi nejsou nic moc, když nevydrží ani jedny destičky. Kdo je vůbec dělá?

Jak je to s kontrolkou destiček na přístrojovce? Zhasne po výměně destiček nebo se to musí nějak nulovat? Předem díky za info.

BTW: ptal jsem se na tuto opravu v značkových servisech............v jednom mi od boku řekli 5500, v druhém po zadání VINu přesnou částku 5285 (nebo tak nějak). to se mi tedy fakt dávat nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no jo, ale já se ptal ve značkovém servisu. řekli mi cca tyto ceny: destičky 1500, kotouče 2 x 1500, zbytek práce.

myslím, že tam nemám nic moc zvláštního. Těch 55t je najeto z větší části po městě, tam to předpokládám víc ubejvá.

zítra sundám kola, a kouknu, jak na tom ty destičky opravdu jsou. třeba je problém jenom v tom čidle.

málem bych zapomněl, ty kotouče jsou ale asi opravdu v pr... cuká mi to s volantem při lehkém brzdění z vyšší rychlosti. když sešlápnu pedál víc, tak to přestane. při pomalém dojezdu např. na semaforu je při lehkém dobržďování cítit cukání v celém autě.

Editováno: , autor: kodl258
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsem rád, že se nic nulovat nemusí. jen takový dotaz, jak to vlastně tady funguje? u starých aut to bývalo tak, že v destičce byl zalitý kontakt a jakmile se destička obrousila, kontakt se při brzdění dotkl kotouče a rozsvítila se kontrolka. u roomstera ta kontolka svítí ale trvale při každém otočení klíčku.

poradíte někdo jaké kotouče a destičky koupit. zatím jsem si vyhlídl kotouče brembo max - drážkované, údajně vyšší teplotní odolnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsou zvlněné a při brždění mi kmitá volant v rude. Napoprvé je zkusím ztočit, ale moc tomu nedávám, jelikož něco podobného jsem absolvoval na služebním VW a za dva měsíce to bylo to samé. Nakonec ,se vyměnily a byl klid.

A nezacalo ti to hadzat az po vymene druhych diskov so zimnymi gumami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta elektricka smycka je jen v desticce na leve predni brzde, kotouce se to netyka.

Tos mně teda moc nepotěšil. Při poslední prohlídce mně napsali na brzdy ještě cca 5000km a s potěšením bez rozsvícení jsem najel už cca 7500km. Je teda pravda, že do toho zasáhla jedna delší cesta, ale i tak.

Je možné, aby se sjely prvně kotouče a až pak destičky (oboje od počátku nové), nebo stačí počkat na rozsvícení té destičky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem se dnes konečně dostal k tomu, abych to rozebral. kotouče byly pěkně orezlé. rez, která narostla z vnitřní strany kotouče přerušila kablíky pro kontrolu destiček. tak jsem rez očistil, kablíky od destičky utrhnul, spojil a zaizoloval. destičky mají asi 7 mm, to ještě snad chvilku vydrží. kontrolka nesvítí.

až na to budu mít náladu, tak destičky i kotouče koupím a vyměním. bohužel stočit je nemám kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám Roomster 1,4 16V, najeto 28000 km a přední kotouče jdou ven. Mě se jejich stav nelíbil už při 10000 km ve srovnání s 8 let starou fabií. Stáčet je nedoporučuju, protože po pár kilometrech začne kmitání znova. Rozhodně tam nebudu dávat zase originál ale nějakou z renomovaných značek, byť bude celý set dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...