Přejít na obsah

Výměna olejového filtru


RodrigueZZ

Doporučené příspěvky

A je toto HTP viko aj motor ? Nie je to čírou náhodou 1,6 BTS ? 

 

 

a už vôbec nerozumiem na čo má čo tesniť , filter je natesno nasunutý na viko , z jednej strany prichádza olej a druhou odteká , je to utesnené voči bloku tou spodnou gumičkou , samotný filter na viku tesní nasunutím ... 

Editováno: , autor: suri.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špinavý olej přitéká na vnější obvod filtru, z vnitřku filtru odtéká dutým trnem čistý olej k mazaným místům. Ale o to tolika nejde.

 

Právě s tímto těsněním mám špatnou zkušenost. Jak už jsem psal dříve, jednou jsem použil tento typ filtru a při další výměně filru tam právě část těsnění překrývající mezeru mezi čelem a trnem chyběla a filtr měl na trnu radiální vůli cca 1 mm.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To Standavfr: "Na HTP jsem vyměnil olejů za ty roky mraky..."
 

1. - Prosím dotaz, měnil jsem si sám olej Castrol Magnatec 5W-40 a dali mi k tomu filtr italské výroby UFI 25.029.00 - foto 1

      Je to dostatečná volba nebo by jste doporučil příště něco jiného?

 

2. - Když jsem otevřel baňku s filtrem, tak jsem vyndal tuto hrůzu - foto 2 + 3. Neznáte příčinu tohoto zborcení filtru?
      Toto tam bylo když předešlá výměna oleje v servisu proběhla před 7 tis. km. K vlastní výměně /děkuji bohu/ jsem
         přistoupil proto, pakliže jedu do Norska /a najedu 6 tis./ a olej v motoru se mi jevil značně černý.

 

       Dík za radu a interes

post-25586-0-55521000-1403196330_thumb.j

post-25586-0-82123500-1403196341_thumb.j

post-25586-0-92494900-1403196379_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ufi není špatnej,dávám radši bosch,vypadá to,že ho někdo rozmáčkl při montáži,moc lehce to tam nejde.Jinak ten filtr bejvá spíš scuclej,když je někdo prase a olej nemění.

To by mohla být pravda, že je to rozmáčknuté z montáže. Na tom čele to vypadá jako "obtisknutý" ten kovový půlkruh z vnitřku tělesa filtru. Někde jsou tady fotky vnitřku tělesa... Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Libero: k tomu odkazu-to je fakt síla, tam už tedy olej mezi ryskami předpokládám vůbec nebyl. I když je 50T hodně, tak bych nečekal, že takhle zrosolovatí. Mám tady technický list 5W 40 a vněm je uvedeno, že je vhodný i pro prodloužené servisní intervaly dle doporučení výrobců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Nebolo to HTP, ale niekto písal o rekorde cca 110 tisíc na jeden olej. Ale ten motor bol dobrý tak do šrotu. Vôle väčšie ako ojazdený Zetor.

Myslím že pri šetrnom jazdení na dlhé trate by ten olej v HTP snáď vydržal aj nad 15000, ale to sa týka možno pár ľudí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Mam od oleje potekly alternator a blok motoru. Vychazi to z o-krouzku filtru. Vyschne casem ten olej z motoru sam nebo se to musi umyt? Aby nedelali problem na STK...

Edit: mam filtr Bosch, jsem zklamany ze tece

Editováno: , autor: Xp3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...