Jump to content

Od čeho muže byt pojistka v kufru


Hanz_81
 Share

Recommended Posts

chlapi mam O1 4x4 1.9 TDI PD u zadnich světel za bočním koberečkem v levo jsem našel pojistku a byla spálená byla to 10 vyměnil sem ji ale nevím k čemu patří mam zásuvku v kufru a ta funguje i bez ní dal mam park. asistent ten taky funguje,tažné taky akorat blinkry mě nefungují které řeším zrovna a už mě nic nenapadá od čeho je?ví někdo diky

Link to comment
Share on other sites

ja ji koupil loni v řijnu takže se ještě seznamuju filda byla jednoduchší.co vím to tažne určitě bylo dodělávané ale ne mnou.na tu pojistku mrknu v palubce.nic mě nenapadá a elekrika to není moje parketa co třeba dalkove ovladaní k pátým dveřím?ale všechno funguje aspon me jde všechno teda myslím si to nebo něco k haldexu??????

Edited by Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Link to comment
Share on other sites

Googlu to trvalo 0,23 s:

http://www2.westfalia.de/shops/autozubehoer/pkw_anhaengerkupplungen_elektrosaetze/sonderzubehoer/sonderzubehoer_fuer_12v_und_24v/592627-steuergeraet_astm_12.htm

http://www.tazne.cz/z11365-nd-modul-westfalia-astm12-506005

Některé tažné zařízení se takto zapojují (zapojovaly).

Je to mj. i kvůli směrovkám. Takže jestli nefungují ani po osazení nové pojistky, je něco špatně.

Edited by Wojnar
Link to comment
Share on other sites

diky nesli me smerovky na voziku ale ten jsem zkousel a ta pojistka byla urcite zpalena dosel jsem na to az potom tak musim zajet ke znamemu a zkusit to ted doufam ze to pujde, kdyz jsem zapojil to tazne prdtim tak vsechno slo akorat ty smerovky ne a v aute me to blikalo strasne rychle.

Link to comment
Share on other sites

Třeba někdo před Tebou měl na směrovkách na vozíku zkrat, proto odešla ta pojistka.

Je zajímavé, že s tou spálenou pojistkou a připojeným vozíkem, směrovky v autě blikaly rychle :feve: .

Bez připojeného vozíku blikají normálně?

No, jelikož neznáme přesné zapojení one "zázračné" krabičky, tak pokud po vložení pojistky bude vše v pořádku, tj. bude blikat přívěs a rychlost blikání bude "normální", necháme to tak ;) .

Edited by Wojnar
Link to comment
Share on other sites

Tak jsme rád, že jsme na toto téma narazil, jelikož jsem tuto pojistku taky našel :) a také jsme nevěděl, co tam dělá. Mám tažné z SRN - Brink.

A v této souvislosti bych se rád zeptal. Předělával jsme zásuvku z 13-pinové na 7-pinovou, vše dle normy pro autozásuvky, které jsme našel tady a i někde na netu. Včera jsme připojil vozík a hned se mi rozsvítila jakoby kontrolka mlhovky (asi v souvislosti, že jsme tam připojoval i drát pro mlhovku , ale to by snad nemělo být špatné, max jsem ho píchnul jinam),zkontroloval a vše šlo jak má. Pak jsem nastartoval a asi po 3 km mi najednou začalo blikat žhavení, tak jsem zastavil,pustil varovky a šel k vozíku. Varovky nic, blikalo jakoby lehce osvětlení. Tak jsme to chcípnul a znova nastartoval, nic a zase po cca 3 km začalo znovu blikat žhavení. No každopádně jsme dojel trasu a vozík na místě odpojil, cestou zpět to samé:(

Nevíte někdo, co bych mohl udělat špatně?

Pamatuji si, že jsme při zapojování našel u starého zapojení 2 kábly spojené a já ten jeden přerušil, zalepil a další normál zapojil do zásuvky. Může to být v tom? Nebo jsme mohl udělat chybu v zapojení? Měl jsme německý překlad k zapojení od Brinku a zapojoval jsme podle normy pro 7-pinovou. Tak jestli je možnost někde něco prohodit.

Díky za rady.

PS: pokud jsme ve špatném vlákně, pak se omlouvám :unsure:

edit: OPRAVENO, já blbec jsme otočil při zapojování strany kol100 .... :D

Edited by Angel@Devil
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mám podobný problém. Mám dotaženou octavku z Německa kde bylo tažné s 13 piny. Po odpojení zásuvky jsem proměřil veškeré dráty a zapojil potřebné na sedmi pinovou - nepotřebný zbytek zaizoloval. Téměř vše zatím funguje tak jak má až právě na již z miňované směrovky. Jakmile připojím vozík tak auto začne blikat jak když rupne žárovka stím, že vozík nebliká. Pojistka 10A tam je a je vcelku... Nevíte někdo jak toto vyřešit?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...