Přejít na obsah

Vibrace v záběru


bubi

Doporučené příspěvky

takze od vymeny zimnich gum na letnich resim stale problem s vibracemi do volantu...nejvic znatelne pri 90 km/h...ale dela to i pri 50-60km/h...samo ze jsem vyvzoval kola nekolikrat, gumy nejsou oskakane, auto netahne na zadnou stranu, proste nevim co by ny to mohlo mit vliv...pls poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazka znie, skladoval si ich spravne, niesu mierne sisate, ci inak zdeformovane?

Ak vylucime tuto moznost, tak vyvazoval si to v roznych servisoch?

vyvazoval v ruznych pneu i v servisech skoda...marne...rikali mi, ze maji nejmensi zavazi 5g a i vyvazovacka ze ma toleranci, coz vime..takze jestli je to temi 5g tak se neda nic delat...akorat nechapu ze na jinych autech, vcetne jinych fabii co jsem mel v ruce je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze od vymeny zimnich gum na letnich resim stale problem s vibracemi do volantu...nejvic znatelne pri 90 km/h...ale dela to i pri 50-60km/h...samo ze jsem vyvzoval kola nekolikrat, gumy nejsou oskakane, auto netahne na zadnou stranu, proste nevim co by ny to mohlo mit vliv...pls poradte

No nevim, jestli ti to pomuze, ale ja mel stejny problem...ktery spocival v tom, ze jsme mel "pokroucene" kotouce. Tzn. stocit nebo vymenit. Me je stocit nemohli kvuli stari (byly uz tocene), tak je vymenili. Problem zmizel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze od vymeny zimnich gum na letnich resim stale problem s vibracemi do volantu...nejvic znatelne pri 90 km/h...ale dela to i pri 50-60km/h...samo ze jsem vyvzoval kola nekolikrat, gumy nejsou oskakane, auto netahne na zadnou stranu, proste nevim co by ny to mohlo mit vliv...pls poradte

No nevim, jestli ti to pomuze, ale ja mel stejny problem...ktery spocival v tom, ze jsme mel "pokroucene" kotouce. Tzn. stocit nebo vymenit. Me je stocit nemohli kvuli stari (byly uz tocene), tak je vymenili. Problem zmizel.

Měl jsem to přesně tak, po výměně za letní začal cukat volant, asi jsem někde ty kotouče prohřál a pak třeba projel kaluží,, :huh: ,stačilo stočit a jezdím v klidu dál.. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud by byly zvlnene kotouce tak bych to poznal na pedalu, respektive pri brzdeni se to pozna ne? bud pulsuje pedal nebo volant..no za mesic nahodim zimni hned bude jasno zda je to gumama...kdyz tak mam do konce unora sanci jeste uplatnit zaruku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,

řešil někdo tohle? Při vyšší rychlosti cca 90 a víc mě nějak vibruje auto, když je motor v záběru. Hlavně je to cítit na čtverku a pětku do mírného stoupání. Když sundám nohu z plynu vibrace zmizí. Vyvážení kol by mělo být O.K. Připadá mě to jako nějaké siletbloky uložení motoru nebo co . Chvění se projevuje jakoby v celém autě.

Fábie 1.2 HTP 40 kw-89000 km

Dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

řešil někdo tohle? Při vyšší rychlosti cca 90 a víc mě nějak vibruje auto, když je motor v záběru. Hlavně je to cítit na čtverku a pětku do mírného stoupání. Když sundám nohu z plynu vibrace zmizí. Vyvážení kol by mělo být O.K. Připadá mě to jako nějaké siletbloky uložení motoru nebo co . Chvění se projevuje jakoby v celém autě.

Fábie 1.2 HTP 40 kw-89000 km

Dík :)

Řekl bych vůle vnitřního klobu (u převodovky).Častěji se zavada vyskytuje na prav. straně(delší hřídel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kubajsz:

v kolech to nebude páč mě to dělá na zimních i letních (mám dvoje disky).

jirka 21:

to by mohlo být ono.

Jinak za měsíc dávám auto do servisu vyměnit desky, pakny, možná kotouče, kapalinu tak chci toho člověka trošku navést a zachytračit. Já vím, sami tomu rozumí celkem dobře ale nebudu muset ho někam vozit a předvádět mu, co mě trápí.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tak jaká je situace? Už to máš opravené? Mám teď podobný problém, i když u Ibizy 6L 1,9 TDI...ale projevuje se to stejně - na čtyřku, ale spíš na pětku při zátahu motoru vibrace do volantu a částečně i to řadící páky. KOla jsou vyvážená, zkoušel jsem tam dát i úplně jiná a stejně to dělalo. Tak teď jen vědět, co vyměnit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že se k němu už taky přikláním po dnešní výměně řemene alternátoru a kladky jsem na kloub zběžně koukal a jeho okolí je docela dost od oleje, takže tam určo nějaký problém bude, tudíž ho asi vyměním. Jeho cena je sice docela darda, ale možná seženu někde slušnej jetej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

takže auto je po řekněme GARANČCE kde jsem nechal vyměnit desky, pakny, b.válečky, filtr vzduchu a taky jedna z věcí, kterou jsem chtěl pořešit byly zmíněné vibrace. Mechanik (člověk, kterému fakt věřím)všechno zkontroloval a vibrace by měly způsobovat silentbloky ramen, přesně ten zadní silentblok(průměr cca 60 mm, zvenku plast uvnitř guma a kov). Jeden byl roztržený a druhý nesprávně nalisovaný. Jinak je prý vše OK ( i kosti se kontrolovali).

Uvidíme, zatím nebudu předbíhat.

Tex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to J.Š.:

no jak píšu, ty silenty se vyměnily ale nějak mě to neštymuje s vibracema, které by působila geoška kvůlivá vůli jak píšeš ty.

V mém případě se vibrace do řízení nepřenášely, spíš to bylo něco jako kdyby sebou mrskal motor a rozvibrovával auto. Můj názor byl ten, že by to mělo způsobovat "nějaké vůle v uložení motoru" , ale to je prý O.K., jak říkám uvidíme.

Tex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem to same kdysi na fabii, menil jsem cepy a nic. Nakonec to zmizelo po vymene pneumatik.

Ted jsme to mel na Supu, myslel sem opet na cepy, pak na ulozeni motoru, protoze to bylo hodne vyrazne zavibrovani cca kolem 2000 ot na 5 ci na 6st kdyz sem to "tlacil od spoda"

Opet to zmizelo po vymene kol!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

takže auto je po řekněme GARANČCE kde jsem nechal vyměnit desky, pakny, b.válečky, filtr vzduchu a taky jedna z věcí, kterou jsem chtěl pořešit byly zmíněné vibrace. Mechanik (člověk, kterému fakt věřím)všechno zkontroloval a vibrace by měly způsobovat silentbloky ramen, přesně ten zadní silentblok(průměr cca 60 mm, zvenku plast uvnitř guma a kov). Jeden byl roztržený a druhý nesprávně nalisovaný. Jinak je prý vše OK ( i kosti se kontrolovali).

Uvidíme, zatím nebudu předbíhat.

Tex

Uvidíš že to bude nakonec stejně ten vnitřní kloub.Ten kloub (když chytneš za hřídel a zahýbeš s ním do stran a nahoru,dolu)nesmi mít v sobě žádnou(ani malou)vůli.Ty silentbl. ti mohou dělat táhnutí do stran a nestabilitu vozu ale né vibraci v tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže opět problém...Nedávno jsem psal ohledně chyby na VAG, tímto ještě jednou díky, lamda vyměněná...Ale vibrace auta zůstavají, takže se chci poradit, co s tím...Děje se asi tohle, při rychlosti v rozmezí 60 - 80km v hodině se auto s narůstající rychlostí začíná klepat, reps. vibrovat a vibrace přecházejí lehce i do volantu...Po přeřazení na 5ku tam ještě chvíli nějaké jsou, ale pak vymizí s nárůstem rychlosti...A je zase klid....Přo zpomalení opět to samé, vibrace, zpomalím pod šedesát, je tam čtyřka a nic...Cívka, kabely, svíčky měněné cca před 2 měsíci, lambda po chybě vyměněná, nová spojka cca měsíc, tlumiče cca 3 měsíce...Je možné, že by tohle mohla dělat geometrie (nebyl jsem na ní co auto mám a kdo zná silnice kolem Kralup asi ví... :feve: )??? Nebo nevyvážená kola??? Je fakt, že tohohle jevu jsem si všimnul až po výměně spojky, cca 14 dnů potom co ji vyměnili....Může to mít souvislost??? Opět prosím :help: Už nevím co a jak s tím... Pročetl jsem na fóru všechno možné, ale jednoznačná odpověď není...

Editováno: , autor: Supersonic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...