Přejít na obsah

1.2 HTP problém s palivovým čerpadlem


havraneek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

jen se chci zeptat, zda nemáte zkušenosti s poruchou pal. čerpadla. Předevčírem jsem přijel domů, úplně v pohodě, auto se chovalo tak jak má, ale za hodinu sem chtěl nastartovat a nešlo to. Motor měl tendenci točit, ale nechtěl naskočit. Po napíchnutí na VAG v servisu zjistili, že je zaseklé palivové čerpadlo.

Už 25 000 km jsme ujeli na LPG, během té doby jsme 2x vyměňovali zaplovací cívky.

Zajímá mě jak se může jen tak z ničeho nic čerpadlo zaseknout?

Nemá to nějakou souvislost s LPG??

Dá se tomu nějak předejít?

Předem děkuji a prosím neukamenujte mě jsem tu téměř nový.

ještě jsem zapoměl zmínit:

najeto 89 000 km

combi r.v.2007 47 kW

Editováno: , autor: havraneek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souvislost to může mít tu, že budeš mít nějaký starý benzín a ještě hodně málo, takže nedochází k dostatečnému ochlazování čerpadla, ono totiž běží ikdyž jedeš na LPG a cirkuluje přes něj neustále beneli, čímž se ochlazuje. Pokud budeš mít hooodně starý benzín, který ti degraduje a ještě malé množství, tak může k zadření klidně dojít. Ovšem takhle se děje spíše u podtlakového systému, kde té jízdy na beneli je úplné minimum. Ty musíš mít sekvenc a tam se přece jenom na ten benzín při studeném startu jede déle takže prověř hlavně tyto dvě možnosti, množství aa kvalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máme tam sekvenc. Startuju na benzín a po určité teplotě mi to automaticky přepne na LPG.

Přijde mi to právě divný, protože tak týden zpátky jsem z velké části vyjel benzín co sem měl v nádrži. Tj. rozsvítila se kontrolka a jel sem jeste 20 km. Potom jsem bral novej na Agipu. Bral jsem tak aby mi ještě nějakou chvíli nesvítila rezerva.

Takže doporučuješ mít větší množství benzínu? Samozřejmě ho po nějaké době vyjet aby nedegradoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já po rozsvícení rezervy beru vždy za 200,- no a podle ročního období mi to stačí buď na týden až 14 dní denodenního ježdění. Je možné že však čerpadlo odešlo prostě jen tak ... únava, nepodarek apod. Záleží však jak moc jezdíš a jak dlouho tam ten benli máš do dalšího tankování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...