Přejít na obsah

Seat Alhambra 1.9TDI 96kw pri startovani zadymy


andrew25

Doporučené příspěvky

zdar pani.

chcem sa opytat ci mi neviete poradit kde by mohol byt problem na mojom aute Seat Alhambra 1.9tdi 96kw r.v.2003, naj. 226000km, pri starte zadymy ale nie klasika cierny dym ale zda sa mi skor bledy ! voda mi nemizne a je cista, zhavice su nove, olej pravidelne meneny, chod motora super, a spotreba sa mi vidi dost vysoka okolo 7.5l / priklad 120km/h - 7.5l +/-, kolesa mam 225/45/17 / pravdu povediac cakal som priemer okol 6 l- 6.5l ... pri dalsom startovani sa to sem tam tiez zopakuje dym skor bledy ako cierny ... vopred dakujem za rady pani

co som pocul vraj by to mohlo byt tesnenie pod hlavou - ale to by mi mala miznut asi voda .. ta je rovnako a je cista skor asi budem odobrat lebo sa mi zda ze jej je vela pri max. ...

alebo podpaleny ventil resp. ventily ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja viem ze toto je skoda forum ale tento motor bol aj v skodovkach nie ? ci ?

zhavice su nove presne ako si pisal !!! BOSCH

nooo moje posledne 4 auta su diesel takze si myslim ze by som uz mal vediet jazdit ale necham si poradit od odbornika ...

osobne som cakal ovela mensiu spotrebu ako 7.5l, nakolko bol u mna znamy na VW Sharan 1.9tdi 96kw a dlhodoba MF-2 mal 6.7l !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mas pravdu ze sa ten motor montoval aj do skodovky :)

Mohol si mat doteraz diesle, Ale porovnaj rozmery a hmotnosti auta s OC1.:feve:

Odpor vzduchu ti nieco hovori?? Spotreba 7,5l ??? je to spotreba viac mesto alebo viac mimo mesta???

Teraz mi prezrad kto menil zhavice?? Ty?? Dodrzal si predpisany moment na dotiahnutie zhavicov???

K spotrebe: Nepozeraj na spotrebu ktoru mas na PC. PC KLAME. Spotrebu meraj podla tankovania. Spotreba sa pozera podla MF1 ;)

Mas tam dost siroke gumy aj tie zvysuju spotrebu. Daj tam 16.

Kedy boli menene filtre?? vzduchovy?? palivovy??? kde tankujes naftu???

Dobra nafta v NZ je T & M Autohof hned jak ides s BRATISLAVY do NZ. :palec2: Osobna skusenost. v nedelu maju aj zlavu ked natankujes. :pMaju tam aj diesel60.

Do nafty treba davat VIF aditiv diesel.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. zahavice menil mechanik co mi servisuje auta - doverujem mu

2. tankujem tesco a ako si pisal TaM v NZ

3. samozrejmostou je letny a zimny VIF

4. zajtra menim kolesa za 16ky 215/55 original seat

5. filter vzduchovy som si menil sam cca. 700km, palivovy cca. 10.000km

ohladom zhavicov tie som menil teraz dymy rovnako ako predtym - skuskou som zistil ze jeden je ko tak som menil vsetky za bosch !

EDIT:

PS : jazdim viac mimo mesto asi tak 1500km mimo mesto a 300km mesto za mesiac ! ked idem do BA z NZ zaradim 6ku rychlost 100km/h az 120km/h a spotreba na PC cca. 7 az 7.5 ... som cakal min. o 1l menej !!!

ESTE RAZ TI TO SEM NAPISEM!!!! PC KLAME.

Spotrebu si odmeraj podla natankovania,

6tka je dost vysoka rychlost na 100km/h daj tam 5!!!!

Ty podtacas motor. 6tku bi som daval pri 120km/h. Skus a uvidis ze mam pravdu.

Editováno: , autor: Wojnar
Sloučeny příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS : alebo radsej 205/60/16 ??? nebudu velmi uzke a vysoke ?

EDIT:

nerozumiem ako odpalil ?! dal som si skontrolovat zhavice a bolo zistene ze jeden je uz zly tak som nedal vymenit iba ten jeden ale vsetky 4 !

Editováno: , autor: Wojnar
Sloučeny příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne TAK. a spotrebu si zmeraj podla tankovania. Na PC sa vykasli.

Dam ti radu: Natankuj plnu nadrz!! vynuluj denne pocitadlo km a jazdi, pokial sa ti nerozsvieti kontrolka paliva. Potom chod na pumpu a zas natankuj plnu nadrz!!! a porovnaj kilometr s litrami.

Priklad: Prejdes 1000km a natankujes 60litrov nafty!!!!!!!! Spotrebu budes mat 6L / 100Km.

Na PC NEPOZERAJ!!!!! A NEDAVAJ 6tku okolo 100km/h.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som to uz urobil teda skoro trat palarikovo - snina a spat bolo okolo 950km neviem presne nadrz ma 70l ak sa nemylim a musel som tankovat spotreba okolo 7.2l 7.3l ale boli tam donovaly tatry atd. ...

ked sa mozem opytat moze byt aj nieco na zle nastavenych rozvodoch ? o tom som nepocul cital som ze spotreba na volnobehu ma byt okolo 0.6l ja mam viac ale mam zapnutu klimatizaciu ked ju vypnem mam 0.7l ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako zistím že sú zle nastavene rozvody. Inak dnes ráno som vyskúšal nz ba 100km/h spotreba cca. 6.6l a zaradená 5ka možno keby tam boli 16ky 215/55 este menej ?

EDIT:

tak dnes zakupene 215/55/16 zajtra dam nahodit a uvidime, dnes som ich kupil od jedneho pana ma seat alhambra 1.9tdi 96kw cca. 200000km a spotreba priemer 6.4l !!! co sa tyka toho zadymenia uviedol zeby to mohlo byt aj v nafte ?!

Editováno: , autor: Wojnar
Sloučeny příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako zistím že sú zle nastavene rozvody. Inak dnes ráno som vyskúšal nz ba 100km/h spotreba cca. 6.6l a zaradená 5ka možno keby tam boli 16ky 215/55 este menej ?

:palec2: No vidis. A TVRDIL si tu ze ty vies jazdit s DIESLOM :)

A po par mojich RADACH mas hned o 1L mensiu spotrebu na 100km. ;)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:smich::help:

Co sa ti nezda?? Mal si mensiu spotrebu alebo si nemal mensiu spotrebu nafty!!!!!!!!!!!! :kuk:

Olej treba kontrolovat pravidelne nie az ked zasvieti kontrolka oleja.

Poznam auto ktore od vymeny do vymeny oleja ma nulovu spotrebu oleja.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme ze som rad ohladom tej spotreby a ked to bude na tych 16kach okolo 6l tak super ! a na ten olej si dam pozor ... zajtra doleje 0.5l ... tankovat budem na inej pumpe aj ked si pisal ze TaM je ok skusim shell alebo OMW aspon na 1000km ... a + VIF aj ked neviem ci zbadam jeho pridavanie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas na aute 220 000km a ty si myslis ze ked tam nalejes 2x VIF aditiv ze ti spotreba z 8L pojde na 4L.

Dymenie moze sposobovat: Vadne turbo, zle simeringy na ventiloch, piestne kruzky bud zapecene alebo opotrebovane.

Precitaj si temu o VIF ADITIVE na co sluzi .:)

Alebo si to precitaj priamo na plechovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv treba zistit co je zle az potom vymenit a podla toho bude aj cena materialu+cena opravy.

Napisal som ti mozne priciny uniku oleja + dymenie auta na bielo.

Daj to skusenemu opravarovi ktori sa do toho rozumie a pride na pricinu.

Vsetko sa da skontrolovat ci je to O.K. ALEBO JE NUTNA OPRAVA-VYMENA.

Su na to pristroje.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...