Přejít na obsah

Kontrolka na palubovke


megdesign

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas.

Mam taky maly problem...

Pred cca dvomi mesiacmi mi ukradli moje Facko. :aggressive:

Vsetka cest Slovenskej Policii, ze sa im ho po necelej hodinke od kradeze podarilo najst ( autoradio, subwoofer a dverove repro uz nie :( )... Ale to je nepodstatne...

Od tej kradeze mam vsak jeden problem. Na pristrojovke mi stale svieti jedna kontrolka. Aj pri jazde, aj pri vypnutom motore. Jedna sa o kontrolku na prisrtojovke r.v. 89.

Kontrolka je presne v strede - v stlpci kde su svetla, hmlovky, ... uplne dole. Kruzok, vnutri ako keby brzdove oblozenie znazornene a vykricnik. Z manualu k autu som sa dozvedel, ze je to brzdova sustava. Ale nic viac...

Neviete kde presne je spinac? Favorit ma spinac na preslapnutie brzdy? Ci je to signalizacia hladiny brzdovej kvapaliny? (nadzrka je plna).

Zatial to mam riesene vytiahnutim ziarovky....

Za odpovede dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fáčko krom úplné socka edition verze má myslím i kontrolku na zataženou ručku - pokud někdo rval kebeláž od rádia, a jestli Tys ji měl taženou kolem ruční brzdy, můžeš tam mít kraťas. Spínač by měl být pod pákou ve středovým tunelu - a měl by podle všeho spínat proti kostře, to znamená, že jakýkoliv zkrat jeho přívodu na kostru rozsvěcí kontrolku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, to som si myslel aj ja....

Ale nieje to rucna brzda.... Nemam tam spinac a kontrolka na rucnu brzdu je uplne inde (vid. obrazok)...

Mne svieti tak kontrolka presne v strede.... Nie s P ale s vykricnikom.... Uz som hladal vsetko mozne... Viem, ze na nadobke od brzdovej kvapaliny je neaky snimac, ale ten mi pripada v poriadku...

post-68030-0-62871900-1312873202_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta uprostřed dole by měla být na kontrolu množství kapaliny v nádržce - nikdy jsem se v téhle části elektriky nevrtal, takže jedině najít schéma a podívat se. Doporučuju příručky "Jak na to s..." a nebo přímo "ŠKODA Favorit 135/136" - vyšly v nakladatelství KOPP nebo GRADA, určitě je seženeš v každé místní nebo okresní knihovně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to si myslim aj ja ze kontrola hladiny kvapaliny v nadrzke... Ale snimac (dva plechy a brzdova ich spoji, ked je hladina ok) som skusal vybraty z nadrzky neprepojeny - kontrolka svietila. Prepojil som skrutkovacom (skrat) a kontrolka stale svietila. Meral som prechod multimetrom a ziadny. Cize skrat (spojenie) tam nieje.

Knizky mam vsetky, co su okolo Skoda 120, Favorit, Forman, Felicia, ale vsade je napisane "Kontrolka brzdovej sustavy" :)

Dost siroky pojem...

Edit: A podla schemy je spinac na kontrolu hladiny kvapaliny spinany cez spinaciu skrinku - vyvod 50. Takze az po spusteni startera.

Edit: Pravdepodobne som to nasiel.... Podla obrazku to je svorkovnica C4 (viz. zapojenie konektorov)

Podla schemy je na tej svorkovnici kabel, co ide do predneho svetla na strane sofera. (viz. schema)

Dnes to pozriem a dam vediet co a ako.... Ak by mal niekto niekedy rovnaky problem....

Edit: Vymedneny senzor v nadrzke brzdovej kvapaliny a problem vyrieseny. Ekkar_z_Bastlírny: mal si pravdu.... :D

post-68030-0-08425100-1312876654_thumb.j

post-68030-0-61182600-1312876664_thumb.j

post-68030-0-07114000-1312876718_thumb.j

Editováno: , autor: megdesign
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...