Přejít na obsah

Nelze ani odtlačit


pitrs1971

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám následující problém. Rozsvítila se mi a stále svítí kontrolka ABS. Asi o den později se mi stalo při couvání, že se nelze rozjet. Auto se jakoby zabrzdí. Chci jet dopředu, popojedu cca o 1 otáčku kola a zase se zabrzdí.

Takže nešlo jet ani dopředu ani dozadu. Vypnul jsem motor, vyřadil, odbrzdil ruční brzdu a nešlo to ani odtlačit.

Zvedl jsem heverem postupně zadní kola, ty se točily. Přední kola ale ne. Jakoby byl problém v převodovce.

Zavolal jsem odtahovku. Přijeli asi za půl hodiny. Když přijeli, auto normálně jelo. Stále ale svítí na palubce ABS.

Chyba z paměti závad řídící jednotky brzd:

00285 - Snimac otacek vpredu vpravo (G45)

35-00 - (tohle nevím co to znamená)

Teď momentálně to jede.

Jasné je, že by se měl ten snímač vyměnit. Ale zajímá mě, jestli může mít vliv na zablokování předních kol při rozjezdu. V knížce jsem se dočetl, že ABS svítí i při poruše elektronické uzávěrky diferenciálu.

Mohu mechanickou závadu převodovky vyloučit při tomto chování?

Jedná se o Octu 1,6 SLX 74kW. 16-náctky prý problém s převodovkami mají dost často.

Může mi tu , prosím , k tomu někdo něco říct?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...