Jump to content

Octavia II, 1,6TDi - cukání a hlučnost motoru před zahřátím


Fouly_CZ
 Share

Recommended Posts

Zdravím. Vlastním OC "III" s motorem 1,6 TDi (najeto 1500 km) a rád bych se zeptal, zda někdo zažívá stejné "chování" tohoto motoru. I při okolní teplotě 20C motor při první cestě ráno často nepřijemně zacuká se značnou ztrátou výkonu - toto se občas objevuje až do jeho kompletního zahřátí. Dalo by se to popsat jako kdyby benzinový motor nezapaloval či do něho nešlo palivo. Při další jizdě i při opětovném zahřívání motoru (odpoledne) se toto již nevyskytuje. Dále jsem si povšiml, že motor občas drží i při stání otáčky 1000/min, přestože normálně otáčky po zastavení klesnou na cca 800 ot/min. Toto je můj první naftový motor, a tak bych se rád zeptal, zda se takové chování vyskytuje, či je znakem nějaké vady, které je lépe zavčas předejí. Děkuji za reakce.

Link to comment
Share on other sites

Pokud je motor zahřátý na provozní teplotu a přesto drží na volnoběh těch cca 1000ot/min, tak právě probíhá regenerace DPF. Mám najeto cca 18000 a pokud jezdím hodně po městě, tak se to děje zhruba po 300-500km.

K tomu zacukání, motor si sám přidá jak pouštíš spojku nebo jakmile se auto uvede trochu do pohybu (pustíš brzdu z kopce), tak jestli to není tím, že po uvolnění spojky ještě nepřidáváš nohou a automatika už také ne a pak to cukne.

Zkus si na místě na neutrál sešlápnout spojku a pak ji pomalu pouštěj a zjistíš, jak si motor sám přidá.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Otáčky cca 1000 ot/min jsou spuštěná regenerace filtru DPF a to pocukávání je buď taky projev při regeneraci a nebo u 1,6 TDI je docela častej problém s EGR ventilem..Přidírá se v něm přepouštěcí klapka spalin... Dokonce u některejch motorů 1,6 TDI na to byla svolávací akce výrobce...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...