Přejít na obsah

Servořízení - výměna/doplnění oleje.


ferkos

Doporučené příspěvky

Koupil jsem fabii z bazaru a potřebuji dolét olej do serva,jenomže jsem koupil po doporučení prodavače shell Donax TA barva červená,ale v autě je olej zelený.Můžu tento olej dolét novým,nebo raději ho zrovna v autě vymněnit za koupený? :blbec:

Zajdi si do škodovky a tam si olej kup. U nás prodají i jedno deci.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Červenou kapalinu určitě ne!

Originální kapalina odpovídá Ekolube Hydrofluid ZH (500 ml)

Syntetická hydraulická kapalina pro posilovače řízení.Odpovídá požadavkům specifikace VW:TL 52146, TL 52137 Škoda/Audi/VW (prvonáplně servořízení), G 002 000, MAN M 3289.

Cena bez DPH: 160 Kč

Cena s DPH: 190 Kč

viz www.oleje.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by kvůli ceně...

Jinak proč tam nemlůže být ten červený?

Nevím, zřejmě jsem se mýlil, protože všechny kapaliny do posilovače, které jsem zatím viděl byly do zelena, ale vývoj už je asi dál. Osobně bych tam stejně lil ten zelený hnus, když už ho tam mám z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zdravím mam mensi problem mam fabii 1.2htp 40kw r.v.2006 a jde mi trošku s teží volant nevypada to na to že by mi odešlo upe servo protože se stim točit da.každopadne se to točí lepe než u vypnuteho motoru.Propto se chci zeptat jestli nemužu mit třeba méně oleje nebo mit zavdušnene servo.Popř.ktery olej do serva se nejvice hodi pro tento typ motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej do serva nezalezi na motorizaci, pro Fabii je to originalni olej pod cislem dilu G 004 000 M2, cena asi 320,- Kc v litrovem baleni.

Jinak co znamena "jde trosku s tezi"? Chtelo by to popsat vic podrobneji, pripadne co se s autem delo v posledni dobe nebo jake jsou dalsi projevy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej do serva nezalezi na motorizaci, pro Fabii je to originalni olej pod cislem dilu G 004 000 M2, cena asi 320,- Kc v litrovem baleni.

Jinak co znamena "jde trosku s tezi"? Chtelo by to popsat vic podrobneji, pripadne co se s autem delo v posledni dobe nebo jake jsou dalsi projevy.

No s teží,zkoušel jsem jet s fabii od kamarada a jeho řízeni je jako pohadka oproti mojemu každopadne nemuže byt spatny servo prrotže jak nefunguje servo tak ten volant nejde skoro vubec otočit.Proste od kolegy řízení je 100% moje řízeni oproti jeho je tak 80% Takže hledam kde je problem!!! Při zatočení na plny rejd a opetovněm pušteni volantu mi volant do polohy rovně se vraci velice vibračne spíš tak trošku sekavě.Docela mě tlačí čas jelikož ve čtvrtek odjiždím do Černé hory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

adrianka vcera som to riesil na mojej 1,4 a chybalo asi 3 dcl servo oleja po doliati ide volant jek po masle.

problem sa prejavoval vecsim odporom a mierne trhanym posuvom volantu hlavne pri prudkom brzdeni a zaroven zatacani do ostrej zakruty. teraz je to jak nove dufam ze to dlho vydrzi. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...