Přejít na obsah

Servořízení - výměna/doplnění oleje.


ferkos

Doporučené příspěvky

Grym, teraz keď to mám za sebou tak sa aj mne bude už ľahšie rozprávať.... Tak či tak do hodinky som to aj s cigaretkou zmákol. Akurát som nikde nevidel odmerku. Na víčku bolo napísané Pentosin CHF 11S. Pod deklom bolo vidieť nejaký strieborný šroub. Zalial som to až po neho . Vypýtalo si to cca 1,5 dcl oleja a dolieval som originál zelený G00 400 0M2

Dúfam že som to zas neprechlastal ????

Ešte raz dík všetkým za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

caute,

pouziva sa do serva len cervena/zelena kvapalina?

nasiel som pod autom v mieste ako je servo mensiu mlacku, typol som to na servo lenze kvalapina nieje ani zelena ani cervena, ale taka bledo modra - v podstate ako kvapalina v ostrekovaci ale je vyrazne mastna takze z ostrekovacu to asi nebude .. moze byt v serve aj bledomodra?

skusim to dnes vecer rozobrat a zistit co to je, ale ak by niekoho nieco napadlo .. tak to uvitam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

gola ořech 13 s prodloužením - uvolnit plech co drží baterku (já vždy povolím i xenon a povytáhnu, abych tam měl na ořech místo)...vyndat baterii.....uvolnit kryt a sundta (na každej kousek plastu opatrně, je teď v zimě křehkej a rád praská)....uvidíš zelené víčko nádobky na srvokapalinu....uvolnit a dolít = dobrý je vzít trychtýřek, narvat na vývod hadičku a tu prdnout do nádobky a vklídku dolévat ;) PS: hlavně tam nalíj co tam patří = origo kapalinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

zdarec taky reaguju

kapala mi hadička od serva nějak semtomu nevěnoval pozornost a protože v tdi je to servo tak blbě pod batekou a protože kovařova kobyla atd tak sem to řešil až po dlouhé době když jsem vytahoval baterku a sakra chybělo tam nějak moc a protože kolega dodavatel byl poblíž dodal nějakou servokapaliny zel barvy (prý pro škoda koncern ?) nakonec tam vlezlo přes 2 deci si řikam když naplň je 6deci tak je to docela dost ,ale k věci od té doby ta hadice ani nekápne tak čekám co se z toho vyvine.

Tolik k vyměně servokapaliny v každém případě kontrolovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Přátelé okřídleného šípu,

pro: MarkusDelRey - chlape to je nápad! Již nejakou dobu koketuji s tím, že ten olej také vyměním a Ty si mne inspirival. Možná tady padne otázka, proč měnit? Žádný olej není na věky. Nevím jak to je se servo oleji, ale určitě také obsahují nějaké antioxidanty, detergenty, prvky, které zabraňují narušování gumových těsnění a hadic a další jiné. A jsme u toho, čas pracuje proti nám! Provozem, olej ztrácí tyto schopnosti a začíná se chovat agresivně na gumu. Pokud se nemýlím, tak v hydraulickém válci řízení jsou těsnící proštředky z gumy a jsme u toho. Zvažuji nad tím, nazvat tuto výměnu oleje: MarkusDelReyova procedura. Jen si ji dovolím vylepšit o hadičku, která bude nasazena na tuto stříkačku (větší stříkačku). Olej vysát z nádobky (pokud nebude nějaký zádrhel v té nádobce, jako třeba pevné sítko, či Bůh ví co) a doplnit nový. Uzavřít, nastartovat, otáčet s volantem napravo, nalevo, pomalu po dobu dvou minut, aby olej projel celým systémem.Systém se nemá jak zavzdušnit. Celou proceduru dvakrát opakovat. Myslím tím opět olej vysát a doplnit nový. Touto procedurou se domnívám, že do servo okruhu dostanu 80% nového oleje, který jako nový, bude chránit gumové elementy celého serva. Pokud někdo uvažuje o výměně toho oleje dejte o sobě vědět, více hlav, více nápadů. Radek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumena hadicka s vnutornym priemerom 4mm ide nasadit na tu najvacsiu striekacku neviem kolko ml takto som tahal brzdovu kvapalinu. V servo nadrzke sitko nebolo len daku hlavicku skrutky som videl cez olej, pokial sa olej bude menit bez beziaceho motora a tocenia volantom tak sa system zrejme nezavzdusni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...