Přejít na obsah

Vyhřívání zadního okna


OrOrO

Doporučené příspěvky

Asi po měsíci co vlastním O II a potýkání se s problémem vyhřívání zadního okna jsem se dostal k tomu tento problém řešit. Po rozebrání plastů zadních dveří jsem zjistil, tak jako většina těch co jim okno nevyhřívá, upadený kontakt ze zadního skla

post-2037-0-58971600-1313902108_thumb.jp

Nějaké lepení,ani zpětné připájení na sklo nepřicházelo v úvahu,přede mnou se zřejmě již někdo pokoušel tento kontakt nalepit na sklo. Dostel jsem nápad originál kontakt nepoužit a vyrobit si svůj,který půjde na sklo napájet. A tak jsem si vyrobil toto.

post-2037-0-07104000-1313902269_thumb.jp

post-2037-0-57672100-1313902307_thumb.jp

Měděný kontakt bych na sklo nenapájel,ale dva kousky drátu už šli napájet úplně v pohodě,

post-2037-0-92693800-1313903393_thumb.jppost-2037-0-36200600-1313903420_thumb.jppost-2037-0-44237800-1313903437_thumb.jp

Po složení plastů,vyhřívání funguje zase jak má.

Možná to někomu pomůže. Ahoj Honza-Ororo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Čus mam octavii I combi a včera jsem měnil žárovky u SPZ, ale pak mi tam nešel vrátit ten kryt a jak jsem ho tam rval tak mi upadla jedna postranní lišta co vede podél okna. Řikám no dobrý tak vytáhnu i tu druhou a půjde to tam líp no ale kdo měl tušit že přímo v tý liště je vedení kabelů a taky kabel pro vyhřejvání co tam je danej tak že při sundání lišty se urve plíšek na vyhřívání (gratuluju soudruzi, opravdu chytře vymyšleno). No a teď jak ho tam vrátit? Mezí sklem a kastlí je snad ani ne 5mm prostoru takže připájet asi nemožný jedině přilepit vodivým lepidlem..Má s tím někdo zkušenost?

PS: Ve 21. století stále lepit plíšky k oknu jako za dob šáde u toho mi opravdu zůstává rozum stát :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký lepidlo myslíš? Našel jsem Loctite 3888 to za tisíc korun nepříchází v úvahu. Pak Loctite 3863 ale to je jen na přerušený vodivý cesty a pak jsem našel Wire Glue, ale nic moc zkušeností s nim jsem se nedočet. Ještě budu volat do autoskel kolik by si za takovou opravu řekli..

Editováno: , autor: paldik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus mam octavii I combi a včera jsem měnil žárovky u SPZ, ale pak mi tam nešel vrátit ten kryt a jak jsem ho tam rval tak mi upadla jedna postranní lišta co vede podél okna. Řikám no dobrý tak vytáhnu i tu druhou a půjde to tam líp no ale kdo měl tušit že přímo v tý liště je vedení kabelů a taky kabel pro vyhřejvání co tam je danej tak že při sundání lišty se urve plíšek na vyhřívání (gratuluju soudruzi, opravdu chytře vymyšleno). No a teď jak ho tam vrátit? Mezí sklem a kastlí je snad ani ne 5mm prostoru takže připájet asi nemožný jedině přilepit vodivým lepidlem..Má s tím někdo zkušenost?

PS: Ve 21. století stále lepit plíšky k oknu jako za dob šáde u toho mi opravdu zůstává rozum stát :kol-44:

Mam uplne ten samy problem. Budu to resit vymenou zadniho okna pres pojistovnu, protoze jak si psal, zadny misto tam na opravu neni. :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak já už mám kontakt přilepenej konečně. Zatím teda jen ověřena vodivost propípnutím a zejtra zkusim jestli odmlžuje, ale neměl by být problém. Lepil mi to známej v autosklech, normálně plíšek přilepil lepidlem sklo-kov a pak to opatlal tim lakem na opravu přerušených cest. Říkal, že z 99% je ta oprava úspěšná :kol-47:

// Tak bohužel, utrhl se mi i druhej plíšek :D

Editováno: , autor: paldik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim, utrhl se mi druhý plíšek než má Ororo na fotkách. Snažil sem se ho přilepit vodivým lepidlem ale bohužel mi to po přilepení zkratuje  :kol-32:  Nevíte co jsem udělal špatně? Přístup je tam fakt na h....  :kol-44: Jak má být správně přilepený ten plíšek aby mi to nezkratovalo? 

Editováno: , autor: Kali - topr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Nějaké lepení,ani zpětné připájení na sklo nepřicházelo v úvahu,přede mnou se zřejmě již někdo pokoušel tento kontakt nalepit na sklo. Dostel jsem nápad originál kontakt nepoužit a vyrobit si svůj,který půjde na sklo napájet. A tak jsem si vyrobil toto.

 

Ahoj, prosimte jakou Jsi pouzil pajeci kapalinu? Nebo co? Zkousel jsem akorat kalafunu a nechytam se... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

zdravím , 

nefunguje mi pár pruhů vyhřívání zadního skla , četl jsem , že se dají opravit vcelku lehce přetřením nějakým stříbrem nebo něčím , ale na zadním skle mám stínící fólii , takže pokud to budu chtít opravit tak ji budu muset odstranit? Předpokládám že se to dělá zevniř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám problém s vyhříváním zadního okna na O2 FL, sedan, r.v. 5/2009. Aut. Klimatizace. Dneska v mrazu (stalo venku při cca. -6C) se nedokázalo zadní sklo ani po 20min. jízdy rozehřát. Tlačítko zmáčknuto (2x) do zhasnutí vždy což je po 10min. Je to normální či ne? Jen upozorňuji, že okno bylo před touto vadou vlivem DN měněno společně se zadním víkem. Dále mě zaráží, že se vypálí kolečko na krajích, kde je ke sklu připojena elektrika. Je to normální či nikoliv. Před DN jsem tento jev nepozoroval. Zadní stěrač funguje. Díky. Přikládám foto s časy. 

C73CB2A8-F8C5-48F3-BB9A-8CBBDE66E446.jpeg

AF2CA3C8-20B6-4C5A-9E74-3289B512630E.jpeg

E9BB1614-9806-480B-BA8E-AC3E026DFAE1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...