Přejít na obsah

Natáčení světlometů (AFS) nefunkční


JardaŠ

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, dnes ráno se mi na infodispleji zobrazila hláška "natáčení světel (AFS) nefunkční - návod k obsluze" + svítí oranžová kontrola žárovky. Pravdou je, že se po nastartování světla ani nehnou, což opravdu potvrzuje nefunkčnost. V návodu k obsluze píšou, že AFS nefunguje, pokud je nastaven Turistický (cestovní) režim na ON a je třeba ho tedy zrušit v hlavní nabídce (ASISTENT), ale problém je, že mi tato volba z hlavní nabídky zmizela. Její existence v nabídce je dle návodu podmíněna přítomností systému AFS, což ještě včera bylo ok, ale jakmile AFS přestalo fungovat, tak tato volba již k dispozici není. Zkoušel jsem "tovární nastavení", nepomohlo to. Máte někdo takovou zkušenost? Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím.. Mi to na vagu píše "snímač světel výšky v předu" přerušení zkrat. Projevuje se to tak, že se rožne kontrolka světla a světla se nehýbou a jak zhasne po čase tak to opět funguje. Zátim jsem čidlo neměnil, ale vše ukazaje na něj. Jak si to vyřešil ty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...

taky mám podobný problém. Nevite cim muze být, že se mi při jízdě xenony natači doleva doprava, ale behem chvile levej xenon zustane hodne natocenej ven i když jedu rovne. Až když uplne zastavim a stojim asi 2-3 vteriny tak se zase srovná......nevim kdy mi to presne zacalo delat.. jen me driv trochu nabouralo auto na tu levou stranu...mam poskrabany naraznik a popraskanou masku ale xenon je viditelne naprosto nepoškozený. Mohlo se stat neco tím narazem ? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Tak u me je to ridici jednotka. Vypada to, ze jsem nekdy, nekde ztratil tu bocni gumovou krytku, kterou se leze do svetla vymenovat zarovky, a jak se tam dostavala vlhkost a voda, tak zoxidovaly kontakty na jednotce, ktera je primo pod tim otvorem takze voda tece primo do ni, a jednotka odesla do vecnych lovist. Nova cca 6.000, castecna dmtz predniho narazniku a mlhovek, dmtz svetla, vymena a zpetna mtz vseho... Jo, kdyz se dari...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

taky mám podobný problém. Nevite cim muze být, že se mi při jízdě xenony natači doleva doprava, ale behem chvile levej xenon zustane hodne natocenej ven i když jedu rovne. Až když uplne zastavim a stojim asi 2-3 vteriny tak se zase srovná......nevim kdy mi to presne zacalo delat.. jen me driv trochu nabouralo auto na tu levou stranu...mam poskrabany naraznik a popraskanou masku ale xenon je viditelne naprosto nepoškozený. Mohlo se stat neco tím narazem ? diky

Ahoj vyresili jsi tento problem? Pokud ano poprosil bych o info co a jak. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při jízdě ve městě svítí (směřuje) levej xen jakoby do protisměru a osvěcuje levou stranu (zřejmě pro širší osvětlení prostoru) , cca při překročení 53-55km/h je už za šera na vozovce vidět jak se rovná pro přímej směr , to samí narovnání provádí právě při velice nízky rychlosti až zastavení.(křižovatka o auto před tebou) 
je to normální funkce xenu(ů) 

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 9. července 2014 at 16:26, denny1 napsal:

Tak u me je to ridici jednotka. Vypada to, ze jsem nekdy, nekde ztratil tu bocni gumovou krytku, kterou se leze do svetla vymenovat zarovky, a jak se tam dostavala vlhkost a voda, tak zoxidovaly kontakty na jednotce, ktera je primo pod tim otvorem takze voda tece primo do ni, a jednotka odesla do vecnych lovist. Nova cca 6.000, castecna dmtz predniho narazniku a mlhovek, dmtz svetla, vymena a zpetna mtz vseho... Jo, kdyz se dari...

U mě stejný případ - odpadla boční gumová krytka, dostala se voda a jednotka kaput. Konektor je pěkně rizikové místo, voda ze světla jednoduše odteče rovnou do elektorniky jednotky, žádná ochrana :-(

Sehnal jsem jinou jednotku za 500,- a je to zase OK. 

Tip: Pokud je clověk šikovný, tak se dá jednotka vymontovat i bez vymontování nárazníku a světla, tedy alespoň u levého světlometu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte

odislo mi podla diagnostiky predne cidlo naklonu. Skusal som davat aj relane hodnoty zadne meralo predne nic.

V skodovke mi povedali kod 1K0941274C za cca 140eur. Je to cely komplet aj s tyckami atd...

Na nete som nasiel ze je mozne kupit iba to samotne cidlo 1T0907503 na uvadzaju tam Octavia 2 a superb 2 aj predok aj zadok

http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1t0907503-snimac-urovne-oe-17533.html

 

pozrel som za lave koleso a ja na mojom cidle vidim 1T0907503 B.

Tento kod som uz medzi novymi dielmi nenasiel.

Su teda tieto 2 senzory  jeden cisty a druhy s pismenom B na konci kompatibilne?

Je rozdiel vyhodit 140e v porovnani k 70e za nove cidlo. Neverim aby tym tiahlam atd nieco bolo...

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, podla tohto mozem usudit ze mi to predne cidlo uz odislo? Spravilo to par krat ale vzdy to po dalsom nastartovani islo, dnes mi to spravilo tiez tak uvidim ci to zajtra pojde. Inak potom vymena? Do strakonic to mam straaasne daleko....

 

IMAG0363.jpg

Editováno: , autor: rastob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 15. 9. 2016 na 18:05, ferda25 napsal:

Pokud odejde přední číslo, tak stačí jen překódovat jednotku jen na zadní čidlo a udělat základní nastavení.

zdravim,mohol by si napisat postup k prekodovaniu na zadne cidlo dakujem

Editováno: , autor: jole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja mam C-ckovu jednotku a tam je este short coding... Nikde na nete som nenasiel presny postup, bo to podla Ross-tech zavisi na konkretnom kodovani inych casti auta... som mimo dom, sensor caka doma. Potreboval som to docasne nastavit na zadne cidlo az mozem jazdit kym sa dostanem domov, a svetla mam sklopene na najnizsiu polohu, chodim jak s kahancami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám takový problém s AFS...mám superb II, r.v. 2009 s bixenony...z ničeho nic se mě při nastartování motoru nechtěli světla nastavovat tak jako vždy a svítí v nouzovém režimu tzn. pár m před auto (blbě se s tím jede), tak se to hodilo na diagnostiku a napsalo to, že je špatné čidlo naklápění na přední nápravě (zkrat na plus), píše to tu samou chybu ikdyž se čidlo odpojí.

 

tak jsem origo čidlo objednal, přehodil a pořád nic, na diagnostice to píše tohle:

 

00496 - Sensor for Vehicle Levelling: Front......007 - Short to Ground - MIL ON

 

myslel jsem třeba, že by mohlo být i špatné čidlo (zkusil jsem dát druhé) a nebo něco v elektrice - kabeláži, pojistky ok, ale pro přeměření voltmetrem, tam při zapnutí klíčku nějaká šťáva jde....kde by mohl být problém?

20171020_215909.thumb.jpg.67a83b2d80c25aeeeca395bc29c84dea.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...