Přejít na obsah

Zadní tlumiče


Marek1806

Doporučené příspěvky

Zdravím, jelikož mi pořád něco klepalo u PP kola, tak jsem zajel za známým na STK, aby mi udělal kompletní kontrolu podvozku. A zjistil hned několik vad.

1. mírně zvlněné kotouče

2. horší tlumiče viz obr.

post-18596-0-94438200-1314644352_thumb.jpost-18596-0-50557000-1314644366_thumb.j

Kotouče ještě ponechám, ale zvažuji vyměnu zadních tlumičů, jestli ano nebo ne? Pokud výměnu, tak jaké tam dát? Poraďte prosím! Díky

Jinak auto má najeto 41000km a r.v. 2007

Editováno: , autor: Marek1806
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní tlumiče chci měnit, protože podle měření má levý 46% a pravý 42, což je už dost málo. Na to klepání se nic nenašlo, tak o zatím nechám být.

Jinak tlumiče jsou objednaný, zítra je koupím a vyměním. Vybral jsem si na konec Bilsteiny. Snad jsem zvolil správně

Editováno: , autor: Marek1806
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozeral som tie grafy a aj tak sa budem opakovať...neriešil by som to...ak nie sú evidentne poškodené( zatečené )..a máš najazdené len 41t km...ale neber to ako prehováranie,moje peniaze tam nepotečú :p ...

pozerali ste dobre tú prednú nápravu :kuk: ??...ak tam niečo klepe,musí byť niekde vôla (tyčky + uloženie stabilizátora)...najčastejšie príčiny búchania u Fábie :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozeral som tie grafy a aj tak sa budem opakovať...neriešil by som to...ak nie sú evidentne poškodené( zatečené )..a máš najazdené len 41t km...ale neber to ako prehováranie,moje peniaze tam nepotečú :p ...

pozerali ste dobre tú prednú nápravu :kuk: ??...ak tam niečo klepe,musí byť niekde vôla (tyčky + uloženie stabilizátora)...najčastejšie príčiny búchania u Fábie :palec2:

Tyčky jsou nové, uložení stabíku též, jediné co mi leží v hlavě je ložisko horního uložení tlumiče) o čem jsem četl tady fóru. Mechanik se díval snad na všechno, co šlo zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Ctěl bych se zeptat mám, najeto7,5kkm a začalo mi něco vzadu u levého kola při nerevnostech vrzat. Zkusil sem ještě při stojícím autě potlačit na levý zadek a taky to dost vrazalo. Několikrát sem jestě potlačil a vrzání přestalo. Neví někdo co by to mohlo být, znělo to jako by to byly pružiny, ale nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může to být bordel u pružiny, nebo uložení zadní nápravy - silentblok (ale vzledem ke km pochybuju).....zkus pružinu očistit, hlavně bordel na koncích a za pružinu chyť a lehce s ní pootoč sem-tam.....někdy taky vržou zadní sedadla - opěradlo (uvolněný kolíček, který jistí sedadlo před sklopením)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, jelikož mi teče zadní tlumič chystám se na jeho výměnu. Jak jsem se dočetl je lepší koupit od Bilstein. Máte nějaké tipy nebo rady na co si mám dát při výměně pozor? :)

Jen pro upřestnění, je to tenhle tlumič?

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0513025m-tlumic-perovani-zadni-fabia-fabia-2.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 měsíc později...

Billstein jsou poláci. Z polské výroby totální šmejdy. Dvakrát lepší máš přebal Sache: https://tatechnix.cz/55210-sada-2ks-zadnich-tlumicu-pro-skoda-fabia-2-5j-streetstar.html

Nebo kup klasický Sachse popřípadě Billstein z německa za 2500 Kč / ks tlumič.

 

Ty testy tlumičů co jsi tam ukázal odpovídají tlumičům v TOP stavu. Tyhle testy tlumičů jsou naprosté kraviny. Všechny kombíky na testu ukazují u nových tlumičů 20 - 40 %. Po naložení 80 - 100%. Hatchbacky ukazují víc. Bohužel ty firmy co to vlastní neumí zajistit podmínky měření a pak vychází totální nesmysly. Nepředpokládám, že tě naložili, tak jak by měli.

 

 

 

 

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...