Přejít na obsah

Maxi Dot


Frenky990

Doporučené příspěvky

Mame vyhliadnuteho jedneho Yetiho..z roku 8/2009,2.0 TDi CR 103 kW kod motora CBDB, ide o to ze Superb z 12/2010 ma fuknciu ukazvania teploty oleja.A yeti to nema.Chcem sa spytat ci tohorocny modelovy rok to uz ma alebo ci sa to da nejako dorobit.Lebo ide pre nas o dost dolezitu funkciu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Yetiho taky z tohoto mesice a taky to nemam(to samy jako doporuceni zarazeneho rychlostniho stupne). Jediny co jsem zjistil je ze tyhle dve funkce se dodavaji od 45tydne roku 09. Jestli to jde dodelat mi nikdo nedokazal rict, v servisu uz vubec. Podle me je to jen SW zalezitost budiku nebo ridici jednotky motoru tak jsem v servisu zkousel jestli by mi nenahrali novejsi software a prej ze novejsi neni:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informoval som sa na to na Seatclubslovakia.com u cloveka ktory si v ramci upravy auta koduje aj niektore veci a ten mi napisal ze teplota oleja sa da dokodovat...na zaradeny rychlostny stupen som sa neinformoval.V servise som tiez nedostal odpoved akokolvek toto je nieco o co by sa musel clovek zaujimat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez OBDII niekomu kto ma na to comp a soft...a hlavne sa do toho rozumie.Skus sa informovat niekde v dakych tuningovych firmach.Ludia co si dorabaju do koncernovych aut DynAudio lepsiu navigaciu z Passata alebo Golfa to vediet budu.Tu na SVK dotycny co by to vraj vedel je z Bratislavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny, měl bych taky dotaz ohledně Maxidotu a teploty oleje. Otec si v pátek vyzvedl nového Yetiho 1,8 TSI vč. Maxidotu a teplota oleje se v něm zobrazuje. Problém je, že se neukazuje teplota ale pouze tři čárky. Dle návodu by se měla zobrazovat teplota od 50 stupňů Celsia. Do té doby (nebo v případě závady) se ukazují již zmíněné tři čárky. Bohužel buď se mi nepodařilo olej během víkendu pořádně zahřát a nebo je už z výroby tato funkce nefunkční... Tušíte někdo, co by mohlo být problémem? Jediné co mě napadlo (ale je to asi hloupost) - mám nastavený servisní interval po 15 000 km (na pružný nevěřím) - takže je třeba vyřazena z funkce... Stejně se asi pozeptám v servisu, ale zase se mi tam po dvou dnech s novým autem nechce chápete že... Díky za každou případnou radu či postřeh. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbej dotaz.... k čemu potřebuji vědět jaká je teplota oleje? já sem to vypnul, dle mého názoru zbytečná informace a než se maxidotem proklikám na důležité informace tak si připadám jak ve windofsech...klikač...nechal jsem si tam jenom rychlost a dlouhodobou spotřebu1a2....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak minimálně mě to zajímá z hlediska provozní teploty motoru. Chladící kapalina je vždy zahřátá dřív. Co se týče přístupu k informací, mě to nevadí, k dispozici je multifunkční volant a přepínání (rolování) mezi obrazovkami je ok. Píšeš, že jsi tu funkci vypnul, to znamená, že by měla jít i zapnout. Můžu vědět, jaký máš nastavený servisní interval?

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota oleje je určitě dobrá věc pokud chceš motoru dopřát trošku té péče. Mám tak 1,8TSI a i v tomto počasí (t.j. kolem 0) je olej ohřátý na 50 stupňů po cca. 5 km no a když je olej ohřátý tak vím že můžu klidně provětrat těch 160 koníků :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že měníš olej zhruba po 15 000 km ti jednoznačně schvaluju :kol-47: nicméně v menu ta funkce zapnout (alespoň v mém případě) nelze. Dočetl jsem se na fóru o podobném problému, auto bylo přeprogramované na pevný interval a teplota oleje se přestala zobrazovat. Do té doby to fungovalo. V servise tvrdí, že buď bude pevný interval bez teploty oleje a nebo flexibilní s teplotou... Logiku ovšem nechápu...

Editováno: , autor: žralok
Poslední varování! Necituj předchozí příspěvek !!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na novém Yetim to musí fungovat...podle mě je v prdeli to čidlo kvaltiy oleje. Dává špatné informace. Teplota oleje funguje na všech Maxi-Dotech od verze software 0305 u aut: Yeti, S2 a face O2. Dokonce to ukazuje teplotu i na starých autech(dodělávka do staré O2).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...