Přejít na obsah

Dodelani el. zrcatek (F1)


Volvak

Doporučené příspěvky

budou ok, po face jsou vlastně 6Y1... a teoreticky by na nich měl chybět ten konektor na zrcátka. Samotná komfortka na to vliv nemá, jen jestli to je dobře zapojený, protože už je to pomětně velký zásah do instalace - když se připojíš ke komfortce, tak dveřní jednotky vidíš? A zkoušel jsi jedno zrcátko odpojit? Zkusil bych ještě proměřit ovladač a zrcátka, případně je vyzkoušet "naostro".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pánové dotaz. Taky jsem nad doděláním el. zrcátek zauvažoval. Mám F1 2003 classic, ale "německou verzi". Palubák, okna, aut. klima, abs, 4 bagy. Dodělal jsem si i tempomat, jednotka byla dobrá, nemusel jsem ji měnit.

 

Ještě jednou: Co je všechno potřeba rozebrat pro dodělání el. zrcátek? El. okna byly od výroby. Stačí rozebrat jen dveře nebo je potřeba rozebrat i něco více? Spodní díl (kryt) palubky apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Já jsem dodělával elektrická zrcátka do F I před FL. Auto mělo z výroby přední elektrická okna. Je nutné koupit ovladač zrcátek (liší se provedení u aut s el. okny, nebo s mechanickými okny). Dále vyrobit kabelový svazek ve dveřích řidiče. Zamozřejmě jiná zrcátka s dlouhým kabelem a hnědým konektorem. Po tomto budou zrcátka fungovat, ale bez vyhřívání.

 Na vyhřívání se musí dodělat napojení z BSG. Koupit chybějící svorkovnici do BSG, natáhnout napájení z pojistkové skříňky a jeden drát do každých dveří, tedy do svorkovnice v A sloupku.

 Poté nakódovat a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  PS  Velmi dobrý návod je v sekci Instalační manuály.

 

Dodatečná montáž el. zrcátek na Škodu Fabia-předfacelift do roku výroby 2004

Jen bych doplnil, že není nutné svorkovnici v A sloupku nějak obcházet. Je velmi snadné do ní přidat jeden vodič.

 

 

  Dokonce mám v garáži ještě jeden nový originální ovladač na zrcátka. Tenkrát se mi sešly dva kusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
V 11. 11. 2015 na 19:35, THORIN napsal:

  PS  Velmi dobrý návod je v sekci Instalační manuály.

 

Dodatečná montáž el. zrcátek na Škodu Fabia-předfacelift do roku výroby 2004

Jen bych doplnil, že není nutné svorkovnici v A sloupku nějak obcházet. Je velmi snadné do ní přidat jeden vodič.

 

 

  Dokonce mám v garáži ještě jeden nový originální ovladač na zrcátka. Tenkrát se mi sešly dva kusy.

Ahoj asi to dobře chápu,když mám doma el svazek dveří z auta co mělo el okna a el zrcátka tak odpadá část dveřního svazku,stačí udělat jen od A sloupku v interieru,děkuji za odpověd jaký počet drátu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...