Přejít na obsah

Servisní akce - výměna rozvodů 1.2 TSI


hopa26

Doporučené příspěvky

Dnes po servise 60 000 km + zvolávačka na podložku pod turbo a asi ten SW. Auto sa mi ale zdá trochu lenivšie :(

Výmena znaku mi vraj nevyskočila, reklamoval som ešte drnčanie z motora pri roznych otáčkach, zistili že to je rozvodový remeň a budú ho meniť ... teda už po druhý krát.

Celý tento špás vyšiel 304 eur s DPH ( olej, zapalovacie sviečky filtre atd... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všicni. Dnes jsem volal na zákaznickou linku ŠKODA-AUTO a bylo mi potvrzeno,že stále "vyskakuje svolávací akce" a že chyba je na jejich straně,rsp na serveru,kde se údaje neaktulizují. Pokud by prý byla akce aktuální a závažného charakteru,objevil by se ve výpisu kód svolávací akce. Operátorka se za firmu Škoda auto omluvila. V mém případě se jednalo o odstraněnou závadu již v roce 2010! ( Výměna držáku u klimatizace...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, byl sem v servise po 45tis, rekli mi, ze mi zaroven udelaji upravu turba - daj nejako upodlozku. Pak sem si este vzpomnel na klepani motoru - prej o tom vedi, musi se udelat rozvody, prace cca na 2 dny, takze pro velky uspech musim jeste jednou do servisu. Pri umyvani auta jsem si vsimnul, ze zateka do zadnich dveri pres sterac, ale v servise se to prej neprojevilo tak nevim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl v servise měnily logo podložka a softver.Auto jede podle mne stejně spotřebu poznám až za delší čas.Zlepšily jse studené starty auto je při nich klidnější nekolísaj otáčky.Doba servisních prací cca 2hod,musí jse počkat až teplota vody klesne pod 45C teprve pot jse může přehrát soft a vymazat adaptační hodnoty ,natočit motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětloval mně to technik tím že adaptační hodnoty je potřeba načítat nově po fleshi na studený motor.Nejsem si jist zda jeto pravda ale vím že ustaré felicie která je teda podstatně jednoduší dělalo jse něco obdobného akorát právě obráceně na teplý motor.Felda jse zahřála pak jse odpojila řídící jednotka na 5minut pak zapojila auto jse natočilo a nechlo chvýli běžet tím jse načetli adaptační hodnoty teplého motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

A taky Ti tam myslím flashli 24W6, pozoruješ nějakou změnu v chování motoru ? No,že by byla po tom co to provedli u mě jetina živější nebo lenivější se mě nezdá, ale určitě jí začlo víc chutnat tak do1/2 litru :angry: (a to sem jí už 2x potvoře podstroji powermax100 a vervu 100, což by mělo spotřebu teoret. o kapku snížit a ne jít nahoru )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim,

ja ten problem nemam (chvalabohu, mal som iny problem s cerpadlom) po akom case od kupy auta ti menili tu retaz pretoze ak ti ju menili napriklad rok od kupy auta podla zakona na novy alebo meneny diel mas ho mat v zaruke dva roky takze aj ked sa ti skonci zaruka po dvoch rokoch mal by si mat este rok zaruku na ten meneny diel.

Editováno: , autor: Sranki
necituj predchadzajuci prispevok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Retaz bola menena 19.10.2011 a najazdenych malo 24 600 km. Autu koncila zaruka v decembri 2011. Teraz mam najazdenych 34 800 km a retaz pri startoch opat pocut. Zaujimave je, ze to nerobi pravidelne ale sporadicky... vcera rano v pohode, dnes rano rachot 2-3 sekundy... a takto dookola...

hej a minuly mesiac mi odisli vysokonapatove kable (ku svieckam) na prvom a druhom valci to hlasilo poruchu... nasledne som vymenil vsetky styri kable... ziadna kuna ani mechanicke poskodenie, jednoducho to nefungovalo... :(

a pred dvoma mesiacmi obidve truby (vysoky+nizky ton).... :(

Editováno: , autor: Lubomir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky Ti tam myslím flashli 24W6, pozoruješ nějakou změnu v chování motoru ? No,že by byla po tom co to provedli u mě jetina živější nebo lenivější se mě nezdá, ale určitě jí začlo víc chutnat tak do1/2 litru :angry: (a to sem jí už 2x potvoře podstroji powermax100 a vervu 100, což by mělo spotřebu teoret. o kapku snížit a ne jít nahoru )

Ta spotřeba mi taky po výše uvedených opravách naskočila o cca.0,3l/100km. S tím nic neuděláš , hold v zimě se ti to rychleji zahřeje ale bohužel více ti to spapá paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...