Přejít na obsah

Výměna brzdové kapaliny ve spojce


namorek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

byl jsem u mechanika, kde jsme za mé asistence (šlapání na brzdu) měnili brzdovou kapalinu- Fabia I 2001.

Ale až nyní jsem si uvědomil, že jsme jaksi zapomněli na spojku.

Vůbec nevím, jak se to u spojky provádí. Můžu poprosit zkušené o postup co a jak se s tou spojkou dělá?

Předem moc děkuju.

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojka a brzdy majú spoločnú nádobku...nakoľko si vymenil brzdovku,tak stará ti ostala len vo vedení (v trubke)až po pomocný valček...takže ak by si to chcel tiež vymeniť,tak stačí poriadne povoliť odvzdušňovací šrób na pomoc.valčeku

a ona ti bude sama vytekať samospádom,alebo to odvzdušniť ako brzdy....šlap-drž :palec2:

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No som chcel iba vediet ci je nevyhnutne ten pedal dako zabezpecovat pri odvzdusnovani spojky.Kapalinu som nenil iba raz,ale tej spojke som sa vzdy vyhybal.Menim to cca kazde 4 roky.Som totizto lenivy :kol-17: Moc nejazdim.

No a comu som nerozumel je ze ci ten pedAL zafixovat hore alebo dole .

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem mel sunadane sani + baterku a kos baterky. Takze kdyz jsem uz tam montoval, tak jsem promazal tahla razeni a zrovna odvzdusnil spojku.

Co se tyka odvzdusneni, tak se to provadi jako u brzd. Nekdo seslapne spojkovy pedal na podlahu a drzi, a pak pomalicku povolit sroub a malinko odpustit kapaliny a znovu zatahnout. A tak jsem to opakoval asi 10x. Kapalina tekla pekne zluta, bez bublinek. Chce to davat trosku pozor, protoze kdyz se te kapaliny odpusti moc, tak ten pedal spojky zustane ztlaceny a musime za nej lehce potahnout aby se vratil. To znamena, ze jsem uz odpustili pri tom odvzdusneni moc kapaliny najednou. Takze odvzdusnovat jen po troskach a radeji vickrat. Ted pedal zabira pekne nahore.

Neni na tom nic sloziteho ;)

edit: Ta fixace je asi myslena tak, ze bys ztlacil pedal na podlahu a pedal pak zafixoval a mohl pak spojku odvzdusnit bez nutnosti druhe osoby.

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez ma to napadlo,ze asi to mysleli akoze zatlacit dole,ale asi mas pravdu,bude to tym ze nemali pomocnika.

Takze spravim to podla tvojho overeneho postupu klasicky rucne.Ktosi tu kedysi pisal o kompresore,ale ten pouzijem iba na odsanie nadrzky.Prave som sa bal toho aby som tam daco nezavdusnil.Ale uz mam v tom jasnejsie.

Prikladam tu hned aj poradie vymeny,lebo to pojdem /ak PanBožko daju/ ribit dnes.

Kazdopadne dik -_-

post-722-0-63319700-1315052664_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Když odsávám brzdovou kapalinu z vyrovnávací nádobky pomocí stříkačky, musí se napřed vytáhnout takové to sítko?  Zkoušel jsem ho tam nechat a podařilo se mi odsát ani ne polovinu, protože dno toho sítka je dost vysoko nad dnem té nádobky.  Je na vyndání toho sítka potřeba nějaký speciální grif?  Šroubovákem se mi to vypáčit nepodařilo, měl jsem strach, že to někde praskne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...