Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Dnes pri vymene oleja vypustenych cca 3.4 litra oleja (ryska presne na maxime).

Nasledne naliata nova napln presne 3 l (stred rysky).

44kw CGPB. Aktualne 278 000 km. Jazdi to na Castrol 5w30 dlhodobo, vymena po 15.000.

Medzi vymenami bez doplnania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau. Jak jsem psal výše tak mám v autě od předchozí majitelky cca 9let 5w30, pokud bych chtěl nyní nalít 5w40 stačí prostě nechat vykapat olej a nebo dat nějaký výplachový a potom tam nalít 5w40.

Olejový filtr je jen vložka či filtr s tím plastovým trnem?

Má vůbec smysl jít z 5w30 na 5w40?

9000km ročně, jízda do práce 9km a z práce 9km, žádná dálnice, sem tam nějaký výlet cca 200km, jezdím kolem 80km/hod, nic za Htp netahám( ono to moc nejde).

 

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Jen kvůli jiné viskozitě bych tohle vůbec neřešil.

2) Stačí vložka.

3) Olej s vyšší viskozitou by si měl lépe zachovat viskozitu i při extrémním tepelném namáhání, jakému bývá HTP vystaveno, ačkoli mezi 30 a 40 v tomhle zásadní rozdíl být nemusí. Dávám 5W40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz k bodu 1 . Neřešil bys výplach motoru (což znamená nechat vykapat 5w30 a nalít 5w40) a nebo bys neřešil změnu z 5w30 na 5w40 a nechal tam co tam 9let bylo ?

Jak jsem uváděl výše mám 2litry co zbyli po prodeji předchozího auta, je to olej viz odkaz níže který má specifikaci 504 00, což při pevném intervalu co mám QG0 mohu použit, je teda voříšek někde najít jestli je to pro benzín ale na tomto odkazu je to uvedeno. V mazacím plánu Castrol je uveden pro můj motor HTP, 1,2, 51kw, CGPA tento olej ( viz odkaz) ale co zde čtu každý tam tlačíte 5w40 tak mi to trochu hlava nebere.?

https://motoil.cz/cz-detail-1181110-castrol-edge-titanium-fst-5w-30-ll-5l.html

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil bych výplach motoru.

 

Tenhle olej je klasická koncernová volba pro long-life interval, pro HTP je zbytečný a zbytečně drahý. Paní se buď nechala obírat servisem o peníze, nebo měnila olej co dva roky. Na pevný interval potřebuješ normu VW 502.00 (případně tuším 501.01), což splní kdejaký 5W40 za pár korun. Na mazací plán Castrolu se vykašli, vše podstatné najdeš v manuálu od auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Twisted napsal:

Neřešil bych výplach motoru.

 

Tenhle olej je klasická koncernová volba pro long-life interval, pro HTP je zbytečný a zbytečně drahý. Paní se buď nechala obírat servisem o peníze, nebo měnila olej co dva roky. Na pevný interval potřebuješ normu VW 502.00 (případně tuším 501.01), což splní kdejaký 5W40 za pár korun. Na mazací plán Castrolu se vykašli, vše podstatné najdeš v manuálu od auta.

Pevný interval v manuálu je 501 01, 502 00, 504 00. Olej měnila co rok a to po +- 1500km, víc nenajel. Ten olej viz výše mám já doma a dokoupil bych litr a mám hotovo. Spíš řeším že každý dáváte 5w40 a moje nově koupené auto tam mělo 9let 5w30,  tak jestli mám přejít na 5w40.

Ještě se vrátím k tomu oleji co mám doma. Má normu 504 00 . Je  kvalitnější? Olej budu měnit po roce tak jak tak a max 9000km.

 

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je 504.00 kvalitnější i v jiném směru, než že déle odolává stárnutí a opotřebení (což tě trápit nemusí), to nevím... V otázce 5W30/5W40 ti asi taky víc neporadím, ale určitě se nemusíš bát, že by přechod na vyšší viskozitu motoru nějak uškodil. Spíše se nedoporučuje opak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj tak jsem to i udělal. Děkuji všem za příspěvky. Dnes vyměněno. Akorát jsem zvědavej jak za rok vyndám ten olejový filtr, šel tam docela ztuha ale nezkroutil se mi.

Někdo tady psal že je vypouštěcí šroub na imbus, no já tám má hvězdičku.

Nalito 2,8l a jsem mezi ryskama.

Jenom se zeptám- nalíváte olej hrdlem a nebo když je olejový fitr vyndaný tak přes otvor který je pod filtrem?

 

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

 

mám auto Škoda Fabia II facelift rok výroby 2012, 1.2 HTP, 51 kw, kod motoru CGPA. Auto má najeto 242 000 km. V AS naposledy ve 105 000 km.

 

Potřeboval bych už vyměnit motorový olej, ale vůbec nevím, jaký zvolit, nechci vybrat špatně, tak se radši zeptám. Problém je, že nevím, jaký olej tam teď je. 

 

Nejezdím žádné dálky, denně do 40km (zatím). Olej klidně může být dražší, ale max do 700 Kč.

 

Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Do svojeho dávám LL olej norma VW 504 00  507 00  5W 30 u kterýho se doporučuje výměna po +/- 25 000 km nebo po dvou letech.

Výměny jsem si pro svojeho mazlíka určil po každých celých 10000 km-dobře se to pamatuje.

Akorát toho poslední dobou moc nenajezdim a mam tam ten olej už skoro dva a půl roku ale je na něm právě najeto teprve 6500 km převážnou většinou pohodovou jízdou.

Je to fakt na výměnu z důvodu toho, že je tam olej už o půl roku déle a  nebo mam natočit na tachometru kulatý číslo (60 000km) a pak vyměnit? To než najedu těch svých 10000 km bude právě trvat s timhle mojim svátečním ježděním určitě tak přez 3 roky.

Je to motor HTP 51kW 12V CGPA r.v. 2013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...