Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak se taky přidam..Měnil jsem ve Fabii II rv. 2010 1.2htp motorový olej ( auto otce) Před rokem bylo na výměně oleje v Porsche Praha Smíchov a dával se vlastni zabalený Castrol 10w40 co plni danou normu a dava se tam od zacatku 3x1l. Za rok najeto 7tis a olej cernej jak v dieselu po 30tis. Z motoru jsem vypustil 3,5l oleje!!!! Takže maximalne odsali par deci a jeste to přelili. Náš olej si asi mechanik nechal pro sebe.Použil max jednu litrovku. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

 

Doufam, že se moc nestalo tim přelitim, když v DP je napsano, ze pri preliti muže dojít k poškozeni katalyzatoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svepomoci bohuzel nemam olej kde menit, tak musim v servise. Pri prejimce auta ihned jako prvni zkontroluju hladinu oleje, a barvu. Musi byt na ubrousku zlutohnedy a hladina tak maximalne v zahybu merky.

Tu vysku hladiny si fakt po servisakach kontrolujte, v provozu pak klidne na pumpe kdyz dolivate ostrikovace, na pumpe u stojanu je rovinka.

Editováno: , autor: Xp3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám fabču 1,2 44kw 2009, koupil jsem ji jako nové auto. Od začátku jsem jezdil do autorizovaného servisu u prodejce, kde jsem i vůz koupil na záruku 4 roky. Z laika jsem se o auta začal zajímat a letos se rozhodl si vyměnit olej sám. Koupil jsem olej shell 10w-40, který mi tam celou dobu dávali a jak dolívám a měřím rysku, tak tam vlezlo téměř na chlup přesně 2,8l aby to bylo po horní rysku. Na každé faktuře od servisu mám plnění 3,3l je fakt že ryska oleje byla vždy o 0,5 cm nad limitem. Oškubával mě servis na oleji? Nebo je nějaká škodovácka příručka, která říká, že pro tento motor je lepší použít oleje více?

Editováno: , autor: ranicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak měřím dle návodu k obsluze, auto stojí na rovince, a motor je studený. Na rysku se dívám určitě správně .  Přijde mi, že 3,3l oleje je hodně, to bych musel tu rysku hodně přelít. Při ceněně 330 Kč za litr se jim asi vyplatí to trochu přelít a něco si domyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odšrouboval jsem víčko na motoru nahoře, vyšrouboval dole na olejové vaně, a pak povolil víčko filtru

 pomalu a dal mu čas, aby sám odtekl, pak to nechal vykapat dost dlouho. To tam fakt vleze 3,3l a je to po horní rysku?

Editováno: , autor: ranicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně z toho nedělejte vědu. Při měření na teplém nebo studeném jsem nezaznamenal rozdíl, který by stál za řeč. Když strčím měrku do motoru promáčknutím k sobě, tak naměřím jinou hodnotu (o cca 3 mm), myslím že proto, že měrka je ohnutá a nejde do oleje svisle (kolmo k hladině), za správnější beru vyšší naměřenou hladinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Koukej se na normu kterou pro olej určuje výrobce! Není to 10W-40 ani 5W-40 ale to API, WV 501 00 507 00 aj ... je to na obalu lahvičky od oleje většinou na zadní straně dole.. Na googlu si najdi jakou normu potřebuješ pro svůj motor nebo to určitě najdeš i tu .. a podle toho vybírej .. za mě bych akorát dodržel 5w-40 a norma bude nějakých WV 505 0 nebo něco takového ... pohledej

 

A já teda do všech 3 aut o které jsem se kdy u nás v rodině staral a o některé starám dodnes kupuju oleje od SHELL ... někdo řekne předražené ale olej je důležitá část v motoru na tom se nešetří když chceš dlouhy km nájezd ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...