Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

tiez mam z tych olejov chaosz

Neviem aky sa daval predtym nez som kupil BZG 2008, ale teraz mam shell helix ultra ect 5w30 vw504.00 http://www.autosuciastky.biz/kategoria/motorovy-o-l-e-j/oleje-shell/shell-helix-ultra-ect-ultra-extra-5w-30/shell-helix-ultra-ect-5w-30-1-liter/ a chcem prejst na Mobil 1 ESP Fromula 5w30 tiez vw504.00 http://www.autosuciastky.biz/kategoria/motorovy-o-l-e-j/oleje-mobil/5w-30/esp-formula-5w-30/mobil-1-esp-formula-5w-30-4-litre/

aj v manualli mam  pre oba vozidla pisane vw504.00 (+501.01 a 502.00) aj pre QG2 pevne intervaly aj pre QG1 premenlive intervaly

uz by som nemenil normu a  ostal pri 504.00

Menim budem teraz asi pri 14k€+- po 3/4roku+- a potom tiez tak nejak

Editováno: , autor: rix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já při koupi Fabie HTP BZG jsem nevěděl jaký je tovární olej, při první garančce tam bohužel dali Shell Helix 10W40 (první rok jsem najel 6500km). Druhý rok, na druhé garančce mi dali opět Shell Helix 10W-40 a najel jsme na to necelých 7 tisíc. V dalším roce jsem měnil olej sám a to Shell Helix  5W-40 po 6500 tisicích, od té doby měním co 10 tkm a jen Shell helix 5W-40. Nyní mám najeto 62 tkm a super. Uvažoval jsem kvuli napínáku o mobilu 1 0W-40.. ale radši to nechám tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

též bych to nepokoušel, jeden tu už takový byl, většina jich teda tvrdí že to tím není, ale HTP MR2011, zdvojený řetěz, najeto 70t km a dal 0W50 a chvíli na to mu to skočilo, čítám o jeden zub, páč byl schopen dojet po vlastní ose do servisu, takže naštěstí ventily se nepotkaly ... ale i tak, jednou ten motor v té době (koncepčně někdy z 2003) byl navržen na nějaké specifikace a nepokoušel bych to nějakými super moderními specifikacemi určených hlavně do TSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ťa nechytám za slovíčka, ja som reagoval na to, čo si napísal. Ak si myslel niečo iné, tak aj napíš niečo iné. Totiž presne takto vznikajú potom rôzne nedorozumenia ktoré sa potom šíria internetom. A to obzvlášť, ak to napíše moderátor fóra, u ktorého sa tak nejak predpokladá, že sa bude vyjadrovať presne a k veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reagoval jsem na Richiise, aby tam tu 0W40 nedával a nepokoušel osud jako jiný uživatel v jiném vlákně. Vím, ty máš na to jiný názor, že to tím nebylo, mně zase nikdo nevymluví že se to událo čistě nahodile a nesouvisejíce s proběhlou výměnou oleje a specifikace, krátce před tím. Jinak ať si tam lije každý co uzná za vhodné, koneckonců je to jeho auto a případné následky si ponese sám, já bych rozhodně toto u svého auta neudělal, neb pokud mi něco jezdí 10,5 roku a 313 000 km bez servisního zásahu. ... tak jsem si na téměř 100% jist, že kdybych chtěl udělat motoru dobře a že mu koupím "lepší" olej, tak buď za A by mi při mém štěstí skočily rozvody a to ne o jeden zub, ale rovnou tak, že se potkají ventily s písty, nebo za B motor začne nehorázně chlastat olej, který doposud nežere.

Takže myslím, že jsem to snad vystihl tentokrát dostatečně jasně a mimochodem moderátor tady určitě neznamená spokl jsem všechnu moudrost světa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaplatí, ale musí ich aj splniť. Samozrejme ak niekto nechce meniť olej za iný, je to jeho vec, ale oleje sa môžu zamienať, ba dokonca aj miešať. Čo výmena, to sa môže dať iný olej, stačí aby plnil predpísané schválenie výrobcu motora. Je to to isté, ako s PHM. Ak budeš stále brať BA95, prípadne BA98, tak môžeš tankovať vždy na inej čerpacej stanici.
To, že to považujete za experimentovanie, to už je iba vaša osobná interpretácia ktorá vychádza a vašej neznalosti v danej oblasti.

 

P.s.: Je to asi to isté, ako keď na prípravu nejakého jedla treba použiť smotanu na šľahanie ktorá má 30%, alebo viac. To, že tam použiješ inú značku smotany ktorá bude mať napr. až 33% je stále v poriadku, ba dokonca ešte lepšie.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja treba experimentuju celkem fest.. co vymena, to jina znacka, ale vzdy -az na 1x vymenu porshe brno-olej 5w40.. jinak davam co je zrovna po ruce- Castrol EDGE , castrol 5w30 EDGE by porsche brno,castrol magnatec, Valvoline, F8Formula, castrol EDGE, Mogul racing.. nevidim duvod PROC davat 1znacku oleje, vsechny vyse uvedene oleje  splnovaly 502 00 az na 5w30 ten mel tusim 505.. ale nechcu kecat.. auto se chova normalne, olej nezere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri pravidelnom striedaní olejov nebýva problém. Ten skôr nastane vtedy, ak niekto dlhodobo používa jeden olej a potom ho zrazu vymení za iný. Ak ten predchádzajúci mal napr. slabšie čistiace účinky ako ten nový, tak väčšinou je prekvapko. Majiteľ zaregistruje, že nový olej rýchlo zčiernie, naserie sa, že čo to je za šmejd olej, pritom je to práve naopak. Nový olej perfektne zafungoval a spravil tú prácu ktorú predchádzajúci olej nezvládol a začal čistiť motor od starých usadenín. V takomto prípade nový olej treba vypustiť skôr, aby zrazu rozpustené usadeniny náhodou neupachali inú časť motora.
Alebo sa stáva, že s novým olejom začnú cvakať hydraulické zdvihátka. Ale to tiež nie je chyba nového oleja, ale skôr starého, pri ktorom sa zaniesli až tak, že ich cvakanie sa stlmilo, tj. nový olej akurát poukázal na problém s motorom.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...