Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Promy

Výměna oleje 1,2 HTP

Servisy  

117 hlasů

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jasně dojeď do prvního servisu na výměnu oleje a nic jim k tomu ani neříkej. Bez mrnutí oka to povolí, takovýhle šroubů už viděli...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Nebo olej odsajou a šroub nechají jak je,  takže jim o tom raději říct.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chytit to sikovkama nebo hasákem za hlavu nejde?? Tohle bych neviděl jako problém. Nebo na větším imbus klíči nabrousit kuželový šestihran, naklepnout do té ožužlané díry .....

Editováno na McMatej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já tady ani neřešil ten šroub, jen mě zajímalo, jestli mě v autorizáku vezmou s mým olejem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Losky83
    tak se zkusím zeptat ještě jednou, proč zrovna autorizák, když olej ti vymění kdejaká autodílna ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě je jedno, kam pojedu. Klidně i jinam, jen prostě nemám v okolí přehled co kde je. A autorizáky mám v okolí 3. Mrknu na net a uvidím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Rychlý dotaz, koupený olejový filtr (na faktuře i obale 03D198819A) - uvnitř krabičky 03D115466B :blink:

Jedná se o změnu číslování dílu nebo to mám chápat, že uvnitř bylo něco blbě?? Vozidlo F2, kód motoru BZG

Předem díky za odpověď

Editováno na Mirda85

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mirda85 tak teoreticky by měl obsah krabičky souhlasit s tím, co je na krabičcce....prakticky je to ale zbytečné řešit, protože ty filtry jsou stejné..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Raději se zeptat, než pak koukat až z vozu demontuji filtr a nebudu ho mít čím nahradit.. :t

Díky za info každopádně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mirda85 jasně v pohodě..nevím sice co prakticky znamenají ty písmena na konci, ale podstatná jsou ty čísla a ty jsou stejná..

screen.jpg

Editováno na ski1961
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přemýšlím, jaký olej koupit do BZG. Posledně jsem vzal Total 5W40 9000 Energy. Cena luxusní a motor si, zdá se, nestěžuje. Řetěz občas zarachtá, ale určitě ne více než dřív. Na druhou stranu je na autě cedulka, že ŠA doporučuje Helix. Co myslíte, má Helix nějaké zázračné složení bránící degradaci, nebo je to úplně jedno? Jsem odkojený italským autem, tam se to bere trochu jinak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dík. Ještě by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi HX8 a Ultra. Že by jen v odlišných normách pro nekoncernové značky? Když si nechám vyhledat doporučený olej na stránkách Shellu, vyhodí mi to Ultra 5W40 (a jako prémiovou verzi dokonce Ultra 0W30).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Twisted  přesně tak, rozdíly de fakto skoro žádné. Jednou jsem kdysi kvůli tomu volal i do Shellu a tvrdili, že rozdíl pro zákazníka zcela bezvýznamný, některý olej má navíc specifikaci tu a druhá zase onu, ale pro VW 502.00 splňují všechny..existuje dokonce i Helix HX7 anebo speciálně diesel vše 5W-40..

Ta OW-30 už ale není na pevný interval VW 502.00, ale na prodloužený LL interval VW 504.00..tento dávám já do své TSI..

Shel 5W-40.jpg

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

504.00 je zde myslím povolený i pro pevný interval, ale kašlu na to, na takový olej HTP beztak stavěné nebylo. Zatím jsem tedy nakloněn některému Helixu 5W40. Beztak to moc hrotím, ale už jsem takový.:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo hrotíš :D:D  .... Já do své HTP jsem dával Havoline ultra 5w40  a teďka tam půjde Valvoline synpower 5w40 po výměně řetězu.. B)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se