Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

jo.. projet beru... už od škodovky 120 - prostě si naplanuju vyměnu oleje, dojedu domu, počkam až to trochu schladne a vypustim olej, vydělam filtr... pokud jsem byl přitomen vyměně u servismana, tak vypustil ojej, nechal to kapat a pak tam normalně nalil novy olej.. ja bych na to moc věděcky nešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to richiis - docela mě ten vědeckej postup pobavil :-) ale teď vážně, normálním lidem stačí ohřát olej, vypustit, nechat trochu vykapat. Ve značkovém servise jsem ochoten uvěřit tomu, že po vypuštění ho nechají odkápnout a nešidí, ale nejsem vůbec ochoten uvěřit tomu, že motor ohřívaljí, po té ci si vůz berou vychladlý z parkoviště u servisu. A za těch max. 5 minut než to dají na zvedák se to ani neovlaží, Asi takový mám na to názor !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar všem přátelum okřídleneho šípu.Včera jsem byl v autorizovaném servisu na první garančce při 11000km přesně rok od uvedení do provozu a tam provedli výmenu oleje včetně filtru.Dnes kontroluji stav pro případné dolití a koukám že nový olej na který jsem najel pouze 40km ze servisu je načernalý a spíše do tmava než do světla a tak naštvaný volám do servisu kde se dušujou že je to normalní.

PROSÍM JAKOU BARVU OLEJE MÁTE PO VÝMĚNĚ PŘI NAJETÍ DO CCA 100 KM ?

Vozidlo je Fabia II 1,2 facelift 51 kw rv2011 najeto 11tis.

Děkuji všem za případnou reakci.

Ps: Píšu s tabletu Ipad a tam bohužel nejde přidat foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může bejt načernalej, bo tam máš zbytek starýho. Pokud neuděláš proplach, tak se to stane. Je to normální. Ale nedá se říct jestli po 5 nebo 2é nebo 1000 km. Spíš je to vo tom jakej olej dáváš-kvalita toho původního- jak byl černej, Kolik naběhl motor motohodin-můžeš ujet 1 km, ale motor běžel celej den a hlavně jak dlouho čekali než olej vykape. A to záleží na teplotě oleje, době atd. A servis nemá čas nechat kapat auto 2 nebo 3 hoďky.

Třeba na náklaďákách to necháváme kapat přes noc. Odpoledne vohřátej motor na dílnu a vypustit a do rána v teplí dílně nechat kapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Effinovi-tak ti zřejmě olej nevyměnili.Dali pouze nový filtr.Bráchovi nevyměnili ani olej ani filtr.Olej byl po 10najetých km černý jako bota a filtr starý zanesený.Po dotazu lhali že je to normální.Každý automechanik ví že po 10 km nemuže být černý jako bota.Po této zkušenosti již nikdy nenechám svojí fábku v servisu bez osobní učasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázek 1 je vzorek dvou Fabek

I - Fabia 1,4 16V 55KW tachometr 155 000km a vzorek při nájezdu 8000km

II -Fabia 1,2 12V 51KW tachometr 11 000km a vzorek při nájezdu 40km

Obrázek 2 je sólo další vzorek oleje o kterém píšu.

Zatím to vypadá že jsem zaplatil 1700kč za nic,nebo spíše za razítko do servisky :angry: :angry: :angry:

Díky všem.

post-47404-0-49054400-1326913553_thumb.j

post-47404-0-01713300-1326913675_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi zbývá jediné.

Koupit 4L oleje Agip Sint 2000 10W40 za 209kč/L + radši i filtr za 130kč a udělat výměnu sám a pořádně.

Poučení zní :Nikomu nevěřit za žádnou cenu,nejvíce mě nas.. tím že jsem to auto u nich koupil jako předváděčku se zárukou na 4 roky nebo 120 000 km.Tohle vědět Škoda auto tak budou asi docela v problému ale nemám jim to jak prokázat a oni tvrdí že mají kamery na dílně a prý je to normální barva a já už nemám sílu se dohadovat.Jinak se jedná o prodejce Škoda se třema pobočkama a tahle je v Lounech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ta zaruka je uvedena i v ceníku na oficialnich stránkách Škoda v sekci mimořádná výbava.

Prodloužená záruka na 4 roky, do 60 000 km 3000kč a Prodloužená záruka na 4 roky, do 120 000 km za 6100kč.Já to mám uvedené i v servisce hned na první straně včetně razítka automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedůvěřivci si různě před výměnou v servise různě značkují výpušťáky a filtry a po té kontrolují. Na zabarvení oleje po výměně bych si určitě dělat dusno v servise netroufl.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak olej vyměněn svépomocí,puvodní Agip Sint 2000 10W40 za 209kč/L vypuštěn po 50km a nahrazen Shell Helix Premium 5W40 290kč/L který splňuje normu pro Škoda (ověřeno v jiném servisu) plus výměna filtru.Nyní olej pěkně pruhledný oproti údajně vyměněnému a nepřál bych vám vydět ten humus co jsem vypustil.Jsou to prasata a nechápu proč odíraj zákazníka když garančka včetně oleje stála 1700,- a na tom už maj rejžák jako hrom.Až pojedu někdy kolem tak jim ho tam vezmu a naleju do ksichtu.Motor má najeto 11000km a nechápu proč mu nedopřát trochu té péče.Od příště už jenom s osobní účastí a v jiném servisu.

Effin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve většině případů je to problém jednotlivců a né servisů. mechanik si nafasuje 3l oleje, ale nalije tam když dobře 2 a litřík mu zůstane. zbytek se dolije starým. takže má oleje kolik chce a když ho potom prodá za poloviční cenu, tak si docela dost měsíčně přivydělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve naopak - je to problém servisov. Totiž ten mechanik je zamestnacom majiteľa servisu a keď mu takáto vec prejde, bude to robiť naďalej. Takže reklamovať, reklamovať ... A treba takéto servisy verejne pomenovať, ináč sa nič nezmení a môžme si tu akurát tak zanadávať ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Práve naopak - je to problém servisov. Totiž ten mechanik je zamestnacom majiteľa servisu a keď mu takáto vec prejde, bude to robiť naďalej. Takže reklamovať, reklamovať ... A treba takéto servisy verejne pomenovať, ináč sa nič nezmení a môžme si tu akurát tak zanadávať ...

Dosiahnúť to, aby takúto reklamáciu si priznali by bol zrejme problém. Ale pravda je, že ak by na tento problém poukázalo viac zákazníkov, asi by sa ten servis, kt. takto robí trochu spamätal a posvietil si na svoje čierne ovce. Osobne si myslím, že istota je len vtedy ak si fyzicky pri výmene, alebo ak si olej vymeníš svojpomocne, prípadne neautorizovaným dedinským garážovým - samozrejme ak je to po uplynutí doby, ktorá nemá vplyv na uznanie prípadnej záručnej opravy. (jediné negatívum vidím v tom, že nebudeš mať pečiatku v servisnej knižke).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...