Přejít na obsah

Výměna oleje 1,2 HTP


Promy

Servisy  

132 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Netuším, asi je to marže prodejců, nicméně když kupuju olej, vůbec mě to nezajímá. Jde mi o to, abych dodržel normu VW, osobně jsem do HTP v 8500 km nalil 5W-40 Shell Helix Ultra, žádný problém, teď mám 15500 km a koupený mám 5W-50 Mobil Peak Life Rally Formula, který tam hodlám lít furt. Mimochodem všude na netu v popisu toho Mobilu uvádí, že splňuje normu 505.00, na samotném oleji je pak ale napsáno, že splňuje i 501.01, takže do HTP ideál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W-50 od Mobilu 1 ale nesplňuje normu.. Ale zase nadruhou stranu. Olej po 5 tisích nemá s normou společného vůbec nic. První dva roky na garančních prohlídkách tam dávali Shell Helix Plus 10W-40 po skončení záruky si měním olej sám a to jedině s plnou syntetikou Shell Helix Ultra 5W-40. 5W-50 ten bych dával pouze,kdybych stím razil dálnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem říct, že splňuje specifikaci VW, ale ''dle výrobce'' nesplňuje normu. Nicméně by měl mít lepší vlastnosti i při používání ve městě, příp. mimo. Já teda jezdím 90% dálnici, ale s lehkou nohou. Nicméně ať je to jak chce, pro mě jasná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to poznal, litr Shellu 5W-40 je o 90,- Kč levnější. Nehledám v oleji žádnou vědu, jen jsem dal na zkušenosti lidí, Janda se o tom taky zmiňoval, olej budu častěji měnit a uvidí se.. 5W-50 by měl být tekutější, takže v mrazech by měl dřív napnout napínák řetězu a dřív by se měl dostat na místa, které potřebují mazat. Má nižší bod tuhnutí, vyšší bod vzplanutí, v případě shodných podmínek provozování motoru by měl méně degradovat. Všechno to jsou jen tabulkové informace. Jak je to ve skutečnosti - to fakt nevím, ale netvrdím, že při včasných výměnách je 5W-40 špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té tekutosti - 5W jsou všechny, tekuté za studena budou tedy všechny stejně. Naopak je 50 hustší při vyšších teplotách - což je vlastně dobře, protože film, který olej tvoří, má tendenci se trhat, pokud je moc řidký. Proto se oleje 5W50 a 5W60 používají do upravených aut, kde se často využívá otáček motoru na maximum. Do našich podmínek je ideální 5W40 pokud člověk jezdí častěji dálnice, 5W30 na ten zbytek. :) 

Dle tabulky, kterou jsem někde viděl, je nejstabilnější v intervalu výměny olej 5W30. Olej 5W40 se už po asi 2000 km dostává na úroveň 5W30 a okolo 10 000 km je už celkem hluboko pod úrovní 5W30...

Mobil1 patří k nejlepším olejům. Základ by měl být dodržet normu. Ale pokud už auto není v záruce tak se tam samozřejmě může lít cokoliv kvalitního. Moc dobré reference mám na oleje Q8. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 5W-50 by měl být tekutější, takže v mrazech by měl dřív napnout napínák řetězu a dřív by se měl dostat na místa, které potřebují mazat.

Tak toto nie je pravda. Za studena sú tie oleje +/- rovnako husté, a pri väčšej teplote bude "tekutejšia" tá 5W-40-ka.

A keď niekto chce riešiť to aby za studena sa ten olej dostal všade do motoru čo najrýchlejšie, tak začne pokukovať po olejoch 0W. Tie sú dosť riedke aj v mrazoch, takže olejové čerpadlo ich dokáže za studena rýchlo dostať do celého motora. Toto je test v mrazoch priamo na motore, oleje 0W-30 vs. 10W-40: 

Samozrejme u nás nie bežne taká zima, a netrvá motorom minútu kým začnú mazať, ale aj v našich končinách je pri 0W a 5W pár sekundový rozdiel v tom ako rýchlo sa olej dostane do celého motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslím, že toto téma pomůže i ostatním, aspoň to každý vždy rychle najde, já osobně se v tom motám a nejsem si jist. Tak se zde ptám. Jaký olej do tohoto vozu? Můj VIN je: TMBJH25JXC3181069. A ještě podotázka. Kde a jak zjistím, jakej olej tam teď mám? Připomínám, že jsem auto kupoval fungl nové a blíží se mi nájezd 15tkm. A rád bych si olej pořídil sám. Díky. Robin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký olej máš v motoru z fabriky nezjistíš asi nikde. Jedině zkusit napsat do ŠA. By mě zajímalo,co ti napíšou. :kol-28:
Tím jaký olej do tohto vozu myslíš co? Výrobce? Viskozitní specifikaci? Základ je držet se normy VW předepsané výrobcem ŠA. Tu najdeš v manuálu k autu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do HTP norma vw 502 00 vizkozitu 5w40,Castrol či Mobil...,myslím,že z výroby tam budeš mít pravděpodobně ten Castrol,jelikož na to jezdí většina nových aut.Myslím si,že 5w40 je proto HTP takový  ideál,řidší ani hustší bych tam nelil.Shrnuto,podtrženo na značce nezáleží,důležitá je norma,značku si zvul podle dostupnosti a ceny jakou chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, jak už se tu píše, důležité je dodržet normu, na značce už tolik nezáleží, ten Castrol bývá většinou dražší, viskozitu dávám 5W40

jinak v autorizáku co jezdím si účtují tak 330 korun za litr a dává se tam Castrol 5W40, třeba ten Shell se dá sehnat za pěknou cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

The Doctor. Jak se v tom mužeš motat? Je to napsané všude, odborníci radí u HTP výměnu oleje po 10 tkm, olej plná syntetika 5W-40, je jedno jestli Shell, nebo Mobil 1 , nebo Mogul.. doporučoval bych Mobil 3000 X1 5W-40. S výměnou oleje se mění i olejový filtr (Man, či Bosch ...)

Editováno: , autor: Richiis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokonce někde v servisu dávají 10w40,což si myslím,že je zbytečné,hlavně je hustší po startu za studena,což by mohlo vadit dopnutí napínáku,spíš ta 10w40 je dobrá do motoru,který žere olej a je většinou i levnější,5w40 je do HTP optimální volba,5w40 tam většinou je od nova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...