Přejít na obsah

Zvolavačka 1.2 TSI - rozvody


Jikra

Doporučené příspěvky

Je fakt, že životnost není prioritou výrobců nejen automobilů, a to ze zcela zištných důvodů. Je paradoxní, že tlak zákazníků není tak efektivní, aby přinutil výrobce dělat trvanlivá auta, což bychom si samozřejmě přáli. Technicky to vůbec není nemožné, ať tu rozeberou jiní. Nejhorší na tom je, že výrobci, včetně škodovky, se k tomuto požadavku staví naprostou lží viz http://auto.idnes.cz/moderni-motor-vydrzi-hrave-ctvrt-milionu-km-nevadi-mu-ani-1100-otacek-1fn-/automoto.asp?c=A100420_111826_automoto_fdv

a systémem pro zákazníka velmi nepříjemných záruk a servisů. Jestli něco pro tohle můžem dělat, tak je to trvat na kvalitě a vyžadovat a platit jen za kvalitu a pomlouvat šmejdy, výrobci se pak podřídí nám, a ne my jim (samozřejmě z trochu dlouhodobějšího hlediska). Automobilky určitě dokáží vyrobit taková auta. Ať se klidně vyrábí několik druhů aut výkonná, s nižší životností a popř. i cenou a méně výkonná ale s dlouhou životností a třeba i vyšší cenou. Hlavně ale ať udáváná kvalita je zaručená, aby zákazník přesně věděl, co kupuje a s jakou životností, a ne aby to bylo předmětem skryté černé obchodní politiky automobilky.

Editováno: , autor: Prorock
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju si, jak ještě nedávno jsem psal na VW Clubu jako hrdý majitel Passata V6 - 2,8 litru, šestiválec a žádné turbo - že jsem rád, že jsem si vybral tento motor a ne nějakou "čtyřikrát přeplňovanou jednadvojku"... no a teď mám 1,2 TSi. :D Jo, pokrok se nezastaví, chtěl jsem Fábii a tak nějak tenhle motor byla jasná volba, ale ano, jako zadní vrátka jsem raději vzal splátky na krátko a záruku na dlouho, takže za dobu mého vlastnictví riziko snad nehrozí, otázka je, jakou budou mít tyto motory pověst, až budu prodávat a od toho se bude odvíjet prodejní cena...

Ale možná je to jen vše přehnaně probírané, jinde na internetu jsem narazil na tuto informaci, může to být nesmysl, ale třeba na tom něco je (citace uživatele T.E.CH. z autorevue):

Poruchovost motorů 1.2 TSI 77 kW je k 1.4.2011 2,7 % (poruchovost = % motorů, u kterých se v záruce řeší JAKÁKOLIV závada - počínaje zadřením, konče třeba kolísáním otáček nebo jiných prkotin.)Totální úmrtnost = 4.1 % (= počet naprosto mrtvých motorů z těch pokažených tedy 11 motorů z 10000.) Od zahájení výroby došlo k mnoha změnám, stejně jako se děje u mnoh jiných výrobců u nových motorů. Takže nyní je úmrtnost daleko nižší. Výrobce nedělá žádnou svolávačku, protože poruchovost je hluboko pod běžným průměrem. Jenom se dělá větší povyk na internetu od postižených lidí. Běžná hodnota u prvního údaje je v průměru napříč všemi výrobci okolo 5 %, ta druhá okolo 7 %. Takže ten motor není o nic víc průserovější než ostatní. Ostatně byly mi poslány i slidy z poslední Engine designer conference 2011 a jsou tam i tabulky poruchovosti motorů. Jenom pro zajímavost: 1.4 T-Jet 110 kW má hodnoty 5,6 a 6,1. Nejčastěji odchází turbo, hlava a motormenagement. Hlava praská z důvodu nedostatečně dimenzovaného chlazení u 150 k verze. (Proto u MultiAir v Bravu došlo ke snížení o 10 k ). 120 k verze tím až na výjimky netrpí. 0,9 MultiAir trpí momentálně nejvíc na praskání klikovky - bude se řešit zvětšením setrváku. 1.2 Tce zas trápí mazání a těsnění pod hlavou...
Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samurai - je to hezký, jenže kolik fifáků s Tebou zmiňovanými agregáty jezdí po našich silnicích ve srovnání s fábulemi, roomy a dalšími auty koncernu VW s osazením 1,2TSI? Bude to hooodně malé %... Proto je taky odezva i na možná menší relativní neboli percentuální poruchovost 1,2TSI tak veliká - v absolutních číslech to bude asi dost hrozivé, když už se fabrika odhodlala k přiznání, že jsou s tímhle agregátem nějaké problémy - a že je bude řešit jinými díly ve výrobě...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čítam, čítam a skoro začínam mať pochybnosti, či som urobil dobre, keď som zvolil túto motorizáciu, ale na druhej strane, keďže som chcel Rooomstera a ohľadne motorov toho na výber veľa nebolo - 1.2 HTP(toto som nechcel) , 1.6 TDi (už drahé) a TSIčka, bola moja voľba jasná ;)

No a držím sa hesla, že čo neviem ovplyvniť, tým sa netrápim, tak som spokojný a teším sa z toho, čo mi zatiaľ tento motorček poskytuje (a dáva toho viac, ako som čakal), nebudem sa trápiť a rozmýšľať, čo sa môže pokaziť. Potom by som už nikdy nemal radosť z jazdy a ja ju mať chcem ! Na to ostatné je tu záruka.

To, či motor vydrží sa pokúsim ovplyvniť normálnym štýlom jazdy, dochladzovaním turba a starostlivosťou, akú si zaslúži, kedže svoje auto mám rád. Aj tak si myslím, že sa robí okolo toho veľa kriku a mnoho ľudí aj zo škodoradosti len prilieva benzín do ohňa.

A ešte niečo - pracujem v priemysle a viem, ako je to výrobe, ako záleží na konkrétnom človeku, či niečo nezanedbá, ako svoju prácu vykonáva čestne alebo či "pustí" ďalej aj to, čo by sa nemalo dostať za brána závodu, z čoho vyplýva, že môžu vznikať rôzne "série" nepodarkových kusov, lebo nikto nie je dokonalý. Tak ešte dúfať, že konkrétny kus, ktorý som zakúpil, vyrobili šikovní chlapci, ktorých práca baví a nenechali nič na náhodu :)

Takže hlavu hore a nenechať sa odradiť. kol117

Editováno: , autor: galeo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% súhlas, tiež pracujem v priemysle, vo vývoji elektroniky, tak presne viem o čom hovoríš, vidím to vo výrobe, je vidno koho to baví a kto robí do výšky svojho platu, lebo to stačí , vidím to aj z druhej strany, nemôžem si dovoliť nič poddimenzovať, inak by bol prúser, to si žiadny konštruktér nevezme na zodpovednosť.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz?

Četl někdo důkladně návod k požití, kapitovala technických parametrů ?

Jsou tam nějaké údaje o životnosti v km, motohodinách ?

Jediné co jsem kde zjistil je doporučení EU (platí i USA),

že emise musí splnovat motor i po 160 000 km (100 000 mil).

Editováno: , autor: DEFIANT
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,jsem tu poprvé a mam z toho akorát depku,ve svych 45letech jsem si koupil prvně nové auto Fabii Tsi,ale když vidím,co se tu píše,uplně mne to rozhodilo,mám najeto zatim 3600km,zatím bez problému,ale od ted se budu bát s ním jet do ciziny abych vůbec dojel zpět,když vidím zde napsané samé nedostatky,tak budu doufat a doufat,že můj motor TSI snad bude ok,omlouvám se za mé tlachání. V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Wheel: prosímtě, tvoje úvaha by byla v pohodě. Ale.... Stejně jako u tebe, tak u některých ostatních tady na tomhle fóru nechápu, proč porovnávaj 1,2 TSI s 1,4, nebo v tvým případě 1,8. Kubíky ničím nenahradíš, tak proč chtít tytéž vlastnosti po jednadvojce jako po silnějších motorech? Copak jste tady všichni škočili na škodovácký marketingový hlášky o tom, že 1,2 jsou náhradou za 1,4 a 1,6 ??? NEJSOU a NEBUDOU. Jsou to jen modernější maloobjemy s nepřiměřenými výkony. Všechno ale na dluh. MODERNĚJŠÍ = jako všechno v týhle době - za čtyři roky skončí morální životnost jako u počítače , pak se toho zbavit a koupit nový. Tyhle motory sice ohromí, ale kilometrovej nájezd jako o 1,4 nebo dokonce 1.6 přece nemůžeme čekat. Například včera jsem jel s mým room 1,2 TS 63 z Kunratic do Globusu ČM a zpět za 4.7 l. S 1,4 16V 63 bych si na tuhle spotřebu ani nehrábnul. Nadruhou stranu ale vím, že to je opět na dluh - spočívající v životnosti a spolehlivosti 1,2 TSI. Pokud bude v tomhle jen z poloviny jako 1,4 16V 63 tak jsem šťastnej . Prostě to beru takový, jaký to je a s nikým se nechci porovnávat, ani závodit.

Když začaly u fábií třívály HTP - to bylo smíchu. Teď začínaj u Italů bouchat do auto taky třívály, objemy 900 cccm a výkony stejný jako u 1,2 TSI 63. Nikdo ani nepípne, naopak si vyguglujte recenze. A tři hrnce se začínaj dávat do více aut. Já tvrdím, že ve škodovce si nedělaj prdel, když tvrděj, že do pěti let tu bude v Oktávii litrovej motor. Pamatujete si na dobu, kdy když si někdo koupil Oktávii 1,6i, tak to byl socka se slabým motorem?? Kdyby v tý době někdo prohodil, že do deseti let tu budou lítat oktávky s 1,4 nebo 1,2, tak by byl zralej na psychouše.

Prostě auta obecně strašně zlevnila za podlední roky a s tím šla do kopru jejich kvalita.

Moja úvaha bola v kontexte toho, že zákazník nedostáva od automobiliek (a predpisov EU) na výber. Je určite stále veľa tých, ktorý by si radi kúpili poctivú atmosféru o objeme 1,6/ekvivalent 1,2 TSI alebo mnou spomínanú 1,8/ekvivalent 1,4TSI.

Žiaľ, doba sa mení a z môjho pohľadu stále viac konzumným smerom. A opakujem, nie každý má na to, aby auto menil každé 3 roky. V tom je ten problém.

Keď pozriem do cenníku Fabie, Octavie, tak len turbomotory, v Tour je ešte 1,6MPI a u Fabie Magic viackrát spomínaný atmo 16V.

To obmedzovanie zákazníkovho výberu je to, čo ma štve. A samozrejme neustále sa znižujúca životnosť áut. Na druhej strane chápem výrobcov, niekde tie rastúce objemy vyrobených áut musia alokovať, ako aj čoraz nižšie ceny áut. Kde sú tie časy, keď Fabia 1 so strednou výbavou práve s 1,4 16V a mechanickou klimatizáciou atakovala 400 000 Kč. Ten pokles cien sa musí zákonite niekde prejaviť, alebo, na druhej strane, pri danej cene Fabie 1 mala automobilka krásnu ziskovú prirážku (oproti dnešku). To je však menej pravdepodobné, nakoľko ceny všetkých vstupov vo výrobe neustále rastú.

Tu ma napadá otázka, či by si dnes niekto z vás kúpil Fabiu TSI 63 Kw v Ambiente za 400 000 Kč? (cena za Fabiu 1 Ambiente v roku 2005 s 1,4 16V 55 Kw s výbavou aktuálnej Ambiente vo FII s klimatizáciou):(

Editováno: , autor: Wheel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu se něčeho bát já to vubec neřeším co se říkalo o HTP že přeskakujou rozvody kvuli krátkým vodícíl lištám a maj nalítáno některé už přes 200tis/km a bez problémů. Každá motorizace má ňáké nedostatky. Ono každý si pročítá fóra s tou motorizací co vlastní a přichází na to že s ní jsou problémi ale když bys pročítal všechny motorizace tak to bude nastejno. To by sis nekoupil nic.

Já mám najeto už 9000km a bez problémů jediný co, tak musim zajet do servisu aby mi tam hodily ten novej SW řídící jednotky motoru aby otáčky při studeném motoru nekolísali ale není čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vachla - dokud je kára v záruce, platí za ni opravy včetně zahraničí výrobce. Z toho bych strach neměl. Hleď si sjednat dobrou pojistku včetně asistenčních služeb a klidně vyjeď. Ono se to zase tak často nesere - tady ti stěžující si jsou opravdu jen špička ledovce. Ten zbytek mlčících majitelů, kterým 1,2TSI slouží v pohodě, to je ta větší část skrytá pod hladinou. Bohužel, výrobce se k té špičce ledovce chová natolik macešsky, že ona skupina nespokojených nemá jinou možnost jak ventilovat svou frustraci než to "pověsit na net".

Abych pravdu řekl, i já jsem měl docela pochybnosti o tom, co vydrží tyhle agregáty s ohledem na jejich litrový výkon a předpokládané použití - ale nějakých podobných výstřelků jako byly zde zmíněny jsem se bál až tak někde kolem 50 000 až 60 000 ujetých km neboli po 4 - 5 letech (zhruba 1000 - 1500 motohodin), ne během prvního roku a po ujetí méně než 20 000km - ty problémy s turby překvapily i mne, myslel jsem si že to VW má mnohem lépe vychytaný - bohužel, jak vidno, pokusům na lidech se nevyhneme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pawa: na mém původním turbu bylo označení

JHJ

Made in Germany

P/N 03F145701C

na to vyměněné které je tam teď jsem se nedíval ale zřejmě to bude stejné

EDIT: takže aktuálně vyměněné turbo které mám je s 03F145701G takže už to bude to nové :) tak snad vydrží

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdou je, že někdy mnoho informací moc škodí a internet a různé diskuze o problémech jsou toho důkazem a já sám jsem tím postižen:)Nedávno jsem kupoval tv a dle svého úsudku vybral pár TOP modelů a začal číst na netu, což bylo peklo. Dověděl jsem se spoustu různých věcí, nad kterými jsem přemýšlel a čím více jsem četl, tím více jsem zastával názor, že si nechám svou 15 let starou analog. tv a koupím jen za pár šupů setbox a mám klid. Nakonec jsem tv koupil novou s LED podsvícením, ale ještě před tím jsem si vytvořil ve photoshopu černý obrázek a to jen proto, abych vyzkoušel jestli LED podsvícení neprosvětluje černý panel - na netu jsem se o tom dočetl, že to jsou velké problému u led tv. Jak si myslíte, že to skončilo. Já viděl ten nejčernější obrázek v tv a prodavač jen žasl, co si zakaznící vše nevymislí. A přesně tohle je i o TSI. Nejhorší je si koupit auto a pak se modlit a stresovat, jestli se to někde nevysere, protože na škoda fóru se to denně probírá. Pak pojedu na dovolenou a místo toho abych si užíval cestu ve svém novém autě a těšil se z nových zážitku, tak budu poslouchat každý zvuk, který v autě uslyším a přemýšlet nad tím, jestli ten zvuk je dobrý, anebo předzvěst něčeho špatného - to je opravdu o ničem. Pokud se něco zkazit má, tak se to zkazí a to dříve či později. Ale určitě bych kvůli tomu nešel do strategie, že čím méně to budu používat, tím dýl mi to vydrží.

Editováno: , autor: martius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,jsem tu poprvé a mam z toho akorát depku,ve svych 45letech jsem si koupil prvně nové auto Fabii Tsi,ale když vidím,co se tu píše,uplně mne to rozhodilo,mám najeto zatim 3600km,zatím bez problému,ale od ted se budu bát s ním jet do ciziny abych vůbec dojel zpět,když vidím zde napsané samé nedostatky,tak budu doufat a doufat,že můj motor TSI snad bude ok,omlouvám se za mé tlachání. V.

Jen jezděte a užívejte si radost z nového auta, však kvůli tomu jste si to auto koupil. Máme na firmě dvě TSI a všici, kdo s tím jeli to náramně pochvalují a víte jak je to s přístupem ke služebním autům, každý chce vyzkoušet, jak to nové TSI vlastně jezdí. V žádném případě bych se s tím nebál jet na dovolenou do zahraničí, právě naopak, cestu bych si vychutnal a těšil bych se na ni jak malý kluk! Před tím než jsem si koupil Fabii, jsem jezdil 8 roků v Hyundai Galloper TD. Kolik se toho špatného na forech psalo, jak je to nespolehlivé, jak odcházejí turba, jak praskají hlavy, jak poruchové jsou difreráky a pod. A co si myslíte, že u mě za celou dobu nastalo - NIC. Jen jsem co 7.500 měnil olej a to základní, filtry apod. Jinak to byl držák. Jezdil v terénu, po dálnici, prostě normální provoz. Byli jsme s ním i v Chorvatsku a bez jakýkoliv problému. Stále ho máme v rodině, ale změnil řidiče a stále funguje, tak jak má. Takže bez problému nalijte plnou nádrž a prožeňte ji pérka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,jsem tu poprvé a mam z toho akorát depku,ve svych 45letech jsem si koupil prvně nové auto Fabii Tsi,ale když vidím,co se tu píše,uplně mne to rozhodilo,mám najeto zatim 3600km,zatím bez problému,ale od ted se budu bát s ním jet do ciziny abych vůbec dojel zpět,když vidím zde napsané samé nedostatky,tak budu doufat a doufat,že můj motor TSI snad bude ok,omlouvám se za mé tlachání. V.

Jám mám na TSI 24tisíc a bez probému. Udajný problém s tímto motorem tady nafukuje pár jedinců, kteří s tím motorem nejezdi a nikdy s tím jezdit nebudou. Po různých diskuzích se to šíří jako rakovina :(

Hlavně si nenech vzít radost z nového auta!

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted to chce jenom jezdit , je tam zaruka tak pokud sou problemky at se projevi a jizdy do ciziny bych se vubec nebal ,když se to posere v zahraniči tak to tam i spravěj ;) . Jo pozaruce to bude jiny :feve: Doufam že stihnu do zaruky si nechat vyměnit řetěz :palec2: Pokud bude i nove turbo tak taky dobrý , hlavně že to škodovka řeší . Zatim žadnej problem nemám. Nakonec mě to muže někdo dřiv ukrast než se ty problemky objeví :plol To bych už vubec nevyjel

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s názorem, že to chce jezdit a nestresovat se, i já se tímto již nyní řídím. :palec2: Užívám si každou jízdu a dokud auto pojede, užívat si ju budu. :)))

Z jízdy na dovolenou bych opravdu strach neměl, ba co víc, bych si ju užíval. :palec2: Můj motor měl cca 1850km najetých, když jsem s ním vyrazil na dovolenou do Italských hor. Jízda to byla úžasná a už se těším v létě na cestu do Chorvatska. :palec2: Najel jsem 1830 km a žádný problém, ani stresování. ;)

Motor se projevuje úžasné, žádné kolísání otáček, nic nerachtá, nemlátí, nikde nic nevytéká, liju jen benzín a těším se, až tu nádrž budu mít možnost opět vyjezdit při nějakém pořádném výletě. Čepuju obyčejný Ultra 95 ( prý o malinko lepší, jak obyčejný Natural 95 ) a motoru to zjevně vyhovuje. :)))

Po nastartování motoru jsou otáčky chvilku na cca 1100 a po cca 10 - 20s padají na hladinu 820 ( cca ) , tam jsou při každém zastavení na křižovatce apod. Se zapnutou klimatizací mám o 100 otáček více, tj. na volnoběh cca 920 otáček. ;)) Motůrek si vrčí jak rozespalé štěně a při nutnosti tahá jak vzteklej pes. :D:smich:

Tak nevím, myslím si, že ani nový SW nechci, jediné co si přeju, aby byl ten blbej benzín levnější. :smich::palec2:

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy když jsem zakládal tohle vlákno, tak jen pro informaci všech postižených, že se blýská na lepší časy, proběhlo to tu xkrát, je to novej motor a vše nové má svoje mouchy..... ŠA přináší tohle řešení a pokud budou dávat i po záruce kulanci jak na sady HTP a spousty dalších jiných drahých dílů, tak bych se ničeho zásadně nebál :palec2: . To že auto nevydrží tak dlouho jako auto vyrobené před 20ti lety je holý fakt a nic s tím nenaděláme a můžem si stěžovat třeba na foru lol . Tak se tu nehádejte jestli někdo někomu TSI závidí či ne, neb ať to tu Blacky zamkne :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za chvíli budu mít najeto 15.000 km. Napadlo mě, jestli bych neměl "preventivně" v servisu nahlásit, že mi při startu občas něco chrastí v motoru apod. Předpokládám, že nestojí o problémy - pokud by se později opravdu motor potkal, mohli by mít vítr z toho, že si na problém zákazník stěžoval a bude to zdokumentováno na zakázkovém listu. Ale možná jim to vadit nebude, protože předpokládám, že ŠA bude muset servisu práci proplatit a výměna motoru už je byznys. Každopádně by mohli vyměnit řetěz a část problému by byla vyřešena, dokud je auto v záruce.

Ahoj, mám ten stejný problém, akorát to předevčírem drnčelo, chrčel a ja neivim co nejakejch 5km(od nastartování), nez jsem dojel domů. Včera jsem byl v servise, všichni naprosto ochotní mi pomoct za kazdou cenu, aniz by se ten zvuk projevil v servise, auto hodili na diagnostiku, nic nezjistili, mám to napsaný v jakýmsi formuláři (popis závady, mimochodem delá to jen pri 1800ot/min). Poslali me zpět domů a že se mám ukázat při příštím drnčení. Mimochodem se taky mezi řádky bavili o řetězech, ale neříkali že to bude přímo tím. No a dneska už mi voali že chtějí výrobní číslo motoru, tak se nechám překvapit co zjistí. Naštěstí hlavní servisák je můj známý a bydli kousek ode mě takže mu to dám poslechnout a uvidíme co si o tom myslí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nedělá to drnčení turbo, při těchto otáčkách se spouští, jestli tam není něco v nepořádku....?

Dneska mi to neudelalo, turbo to nedela, zvuk jde jakoby od zadni casti rozvodů, kdyby to bylo turbo tak by v servise uz vedeli a delalo by to porad ane jak se ji zlibí.

Editováno: , autor: MajklMajkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu se něčeho bát já to vubec neřeším co se říkalo o HTP že přeskakujou rozvody kvuli krátkým vodícíl lištám a maj nalítáno některé už přes 200tis/km a bez problémů. Každá motorizace má ňáké nedostatky. Ono každý si pročítá fóra s tou motorizací co vlastní a přichází na to že s ní jsou problémi ale když bys pročítal všechny motorizace tak to bude nastejno. To by sis nekoupil nic.

Já mám najeto už 9000km a bez problémů jediný co, tak musim zajet do servisu aby mi tam hodily ten novej SW řídící jednotky motoru aby otáčky při studeném motoru nekolísali ale není čas.

prosímtě hoď sem výsledek změny toho softu. Mám pocit, že někdo tady uváděl, že po natáhnutí novýho SW ďošlo k úbytku výkonu - pocit nezajetýho syrovýho motoru. Díkas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...