Přejít na obsah

Převodovka


Host Makyn20

Doporučené příspěvky

Ahoj, v pátek 2.9. jsem si přivezl novou Octavii Tour s najetými 10 km. Tudíž úplně funglovka.no a těď k otázce. Je to 1.6 MPi tudíš tichý motor. Přijel jsem domů(vesnice-ticho) a všiml jsem si že když pustím spojku tak je trochu venku slyšet točení hnací hřídele. Sešlápnu spojku a přestane. Proto jsem se vrátil do škodovky a tam mi na servise řekli, že je to normákní, že motory jsou čím dal tíší a jelikož musí být vůle na ložisku tak je to trochu slyšet když se povolí spojka a auto je na volnoběh. Nemáte stím někdo zkušenosti u takhle novýho auta. Ve městě, kde je všeobecnej hluk tak to samozřejmě slyšet není. Měl jsem před tím Fabii II a ta měla najeto 36 tis km a tam to tak dělalalo něco podobného. Povyměňovali ložisko na spojce v převodovce a stejně to bylo pořád trochu slyšet. Prosím o zkušenosti. Za studen slyšet není :help:

Editováno: , autor: Makyn20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že by to slyšet být nemělo.....

Zkus jinej servis, normální to podle mího názoru není.

My máme v práci 1.2 TSFI nebo co a neslyšíš nic..... Je tam vůle.

Nezhoršuje se to při zatáčení? není to homokineťák sice novej, ale vadnej?

Zkus plnej rejd a sešlápnout plyn na podlahu obě strany, jestli to nezačne hlučet......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NN je to slyšet normálně jenom při volnoběhu u LP kola. Byl jsem ve dvouch servisech a tam mi řekli že je to OK ale ve třetím mi řekli ať se ozvu až ujedu dalších 1 000 Km že je možný že si to ještě sedne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...