Přejít na obsah

Fabia 1.9 TDI PD 74 kW - motorový olej + filtr


Doporučené příspěvky

Ahoj všem

Právě jsem se stal majitelem Fabie 1,9 Tdi Combi 74 kw ATD

Nechal jsem vyměnit olej,který byl v motoru.Podle štítku tam bylo 5w - 40 dpf,ale nevím jaké značky.

V servise mi tam nalili LIQUI MOLY DIESEL LEICHTLAUF 10W - 40 a řekli mi,že tento olej je jeden z nejlepších v našich končinách i vzhledem k tomu,že motor čistí od sazí a tedy šetří turbo.

Mohl by nastat nějaký problém? Najeto 180 000 km.Díky za tipy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den pánové,

 

chtěl bych se tu s Vámi poradit ohledně dilematu s výběrem oleje co teď mám. Mám Fábii 1.9 TDI, 74 kw - AXR a čeká mě výměna oleje. Fábii mám již 3 rokem a od doby co jsem auto kopil, tak kupuji SHELL HELIX HX7 PROFESSIONAL AV 5W-30 (plná syntetika). Poslední dobou však pozoruji, že se mi olej trochu strácí (cca. 1.5l/15000km). Jelikož má vůz již natočeno 270t km, tak to prostě přisuzuji pouze řídkému oleji ve starším motoru. To je důvod proč bych chtěl přejí na Valvoline DURABLEND Diesel 5W-40 (polosyntetika). Můj dotaz zní zda nevadí přechod z plné na polo. Samozřejmě vím o diskusi, která okolo plně syntetických olejů vede, ale stejně mi v hlavě trochu vrtá červíček pochybností.

 

Díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zřejmě jde o únik oleje  kolem vany, kolem těsnění víka ventilů, dle km asi už kolem těsnění ventilů v nejhorším případu těsnícími kroužky kolem válců, když přejdeš na hustší olej, částečně tomu zamezíš , třeba budeš dolejvat jenom 0,7l. Přechod, jak jsi četl není problém, jinak 1,5 l na 15 tis. není při takovým stavu km asi až tak dramatický. Zkus nechat změřit tlaky a stálo by za to vyměnit aspoň těsnění ventilů. T9m přejít na polosyntetiku jsi asi myslel olej valvoline durablend 10W-40.

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že těch 1,5 litru není zas nějaký extra problém... Akorát je divné, že je nový simerink kliky, vana + těsnění a přetěsněná hlava i víko ventilů. Možná jsou to opravdu již ty kroužky. Jinak co jsem se všude dočetl, tak píší, že ten Valvoline 5W40 je polosyntetika, tak nevím :/.

 

http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-valvoline-durablend-diesel-5w-40-5l_34167.html

Editováno: , autor: sansk8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky si myslím že těch 1,5 litru není zas nějaký extra problém... Akorát je divné, že je nový simerink kliky, vana + těsnění a přetěsněná hlava i víko ventilů. Možná jsou to opravdu již ty kroužky. Jinak co jsem se všude dočetl, tak píší, že ten Valvoline 5W40 je polosyntetika, tak nevím :/.

 

http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-valvoline-durablend-diesel-5w-40-5l_34167.html

Ja mám fabii 1.9.tdi 74kw tip motoru axr a používám specifikaci sae 50501 plnou syntetiku castrol edge 5w40 polosintetika 5w40 neexistuje posílám i stranky https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=castrol%20edge%205w-40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nechce mi to tu dat, tak napisem presny nazov - 

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 5L FST (s hologramom)

 

 

http://www.comco.sk/castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-5l-p1405

 

a viete mi poradit aj aky filter mi treba k tomu? Lebo chcem to objednat cez nett lahsie ma to vyjde a nechcem objednat nieco ine. 

 

Dakujem

Editováno: , autor: Chamaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj mám dotaz ohledně oleje, koupil jsem Fabii 1.9 TDi 74kw 2003 PD (ATD)

 

Je tam olej Orlen OIL Platinum max expert V, 5W-30, norma VW 504.00/507.00

 

Je tento olej vhodný na zimu? Nechci nic pokazit do výměny oleje zbývá 7000KM bývalí majitel byl malinko blázen dával do servisu nezkutečné peníze. Od všeho faktury a servisní knížka,  první majitel. Byl to opravdu fajn člověk a veřím mu že ten olej měnil jak se má. Ale mě přijde že 5W-30 je zbytečně řídký. Možná nemám pravdu tak se raději ptám. K autu je 1l oleje na dolevání. Malinko jsem tam dal, chybělo asi 0.5mm od rysky ale pro jistotu sem tam dal. Jinak spotřeba 5l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to  fabie GT biz odkaz: (na evideční kontrole říkal pán že těchto GT verzí je málo)

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=332

 

Najeto 270000 dle stavu to je pravda.

Cena 70 000Kč ale v autě je autorádio a repro za 15000Kč. Alarm za 10000Kč který pracuje z mobilem přes sms a GPRS (od všeho záruka, faktury návody)

Mě se na autě líbil stav a jednaní majitele prostě mluvil na rovinu na druhý den jsem byl u něho ještě pro nějaké věci co byli k autu. Prostě normální člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ta 5W-30 není dobrá? Mě hlavně zajímá jestli to nějak dává na prdel turbu. Chtěl bych na tom oleji odjezdit zimu tak proto se ptám. Protože na jaro mám v plánu dělal komplet brzdy, a nechat vyčistit sání tak rovnou i olej a filtry. Jsou tam kotouče jak v předu tak v zadu, brzdí to dost brutálně. Ale chci to všechno udělal nové a pak jen jezdit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...