Přejít na obsah

Kabeláž vo dverách a jej lámavosť


JozefDrahovsky

Doporučené příspěvky

ano nehrejú na obidvoch stranách. Na mojej fabii keď zapnem vyhrievanie tak po chviľke to je vysušené a ešte keď sa toho dotknem tak je to aj teplé. Tak budem musieť hľadať ďalej chybu. 

 

Ešte má problém z tempomatom ale to napíšem do druhej témy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mě se v řidičových dveřích znovu (už jednou pájkovaný) zlomil drát od centrálu (ten úplně nahoře modrožlutý). Problém je v tom, že se zlomil jinde než v opravovaném spoji a tu druhou část kabelu v průchodce/husím krku nevidím. Vím jak sundat průchodku z A sloupku, jak vyndat konektor z A sloupku. Ale jak vyndat gumovou průchodku z řidičových dveří?? Snažil jsem se to opatrně páčit ven, ale je tam málo místa na ruce a nechtělo se mi použít hrubou sílu. Je na to nějaký postup-grif??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem, přiblížila se zima a vzhledem k tomu že kabel byl jasně v háji (vyhřívaní zrcátek nefungovalo cvakal centrál, zhaslo osvětlení ve dveřích...) došlo na jeho výměnu (originální nový kus) po namontování a složení všeho všechno krásně funguje až na osvětlení. Momentálně nefunguje osvětlení tlačítek oken, joystick zrcátka. Osvětlení zapínání světel (u toho si nejsem jistej jestli vlastně někdy svítil, ale nevidím důvod proč by neměl) podsvícení odmrazovaní zadního okna a u spolujezdcovo dveří taky nefunguje. Nemáte někdo tušení co by to mohlo být? Kde se stala chyba? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Asi mam podobny problem, viete poradit . Prestalo mi ist stahovanie obidvoch prednych okien spinacom ani na jednej strane, nejde ani ele. ovladanie zrkadiel. Prestavalo to ist postupne, nastartoval som neislo , dva krat som buchol dverami a islo chvilu. Poistky su ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No najpravdepodobnejšie sú káble zlomené. Ja som mal zlomený hlavný hábel k motoru, sestre som zasa opravoval kábel k vyhrievaniu zrkadiel. Ono je najlepšie to rozobrať a popozerať ako sú na tom tie káble. Ale vo väčšine prípradoch sú zlomené. 

 

Ak si zdatný tak si stiahni z dielenských priručiek elektrickú schému a tam je popísané, ktorý kábel kam ide a akej farby je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam prirucku, ale ta schema je taka skor blokova ,ale su tam oznacene farby kablov atd. Kde to byva naskor zlomene ? Medzi dverami a karoseriu ? Lebo prve som premeriaval spinace a tie su dobre a kable sa mi nezdali zlomene. Napatie som ja nameral na niektorych , Ta riadiaca jednotka otvarania okna to asi nebude ked nejdu ani zrkadla, nie. Ja tipujem ze to na 99% budu kable .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Dnes po zavření dveří kufru auto začalo troubit, svítit koncová i brzdová světla, blikat varovná světla. Dveře kufru už jsem nemohl znovu otevřít, musel jsem je otevřít vnitřkem a zjistil jsem polámané a utržené dráty v průchodce. Odpojil jsem baterku, opravil kabeláž, zapojil baterku, ale auto se chovalo stejně jako na začátku. Proměřil jsem pojistky - všechny v pořádku. V diagnostice spousta aktivních chyb, které nebylo možno vymazat. Nakonec jsem vyměnil jednotku BCM a vše začalo fungovat. To jsem teda nečekal, že může odejít i jednotka BCM :wacko:.

Editováno: , autor: mida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim nevie mi niekto z vas poslat schemu konektora dveri vodica ?potreboval by som zistit priemery vodicov v konektore, aby som mal nachystane doma vsetko co potrebujem chcem vymenit cca 30 cm kablov a to vsetky naraz uz na to nemam nervy stale sa zamykajuce auto a ako keby nestacilo vcera mi prestal fungovat zadny stierac a dam ruku do ohna za to ze to bude tiez roztrhnuty drot.Roomster najazdenych cca 120 000 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,pánové.Trošku oživím tohle téma.Napřed popíši svou anabázi.Od nového auta se dělo to,že velmi sporadicky při startu cvakl centrál.Někdy se stalo,že si auto při zamknutí ovladačem houklo,stává se,že abych mohl otevřít kufr,musím otevřít dveře řidiče,prostě takové radosti,jejichž původ servis nikdy neobjevil.Ovšem teď přišla novinka,která mě přinutila objevit tohle vlákno.Po výměně mlhovky(je mi jasný,že to spolu nesouvisí :-) přestalo jít stahování oken.Po pár dnech se to spravilo ale u řidiče se neobnovila druhá poloha ovladače stahování.Pak jsem objevil tohle vlákno.Sundal krytku káblů a žasnul.Všechny bužírky popraskaný ale vodiče v pořádku až na jeden.Ten nejsilnější,červenobílý byl utržený.Tak jsem ho připájel ale vůbec nic se nezměnilo.Takže,co se vlastně pokazilo a co jsem vlastně opravil?Dovoluji si tvrdit,že spoj je bezvadný.Děkuji za reakce a za to,že jste si to vůbec přečetli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se do klubu. Před odjezdem na dovolenou jsem pro jistotu připojil auto na diagnostiku a jednotka 09 vypsala:

03301 - Response Closing Status of Drivers Door 
            008 - Implausible Signal - Intermittent

Sundal jsem manžetu, tenký zelený držel jen na bužírce (po jeho opravě a smazání chyby už znovu nevyskočila), u několika dalších koukala z bužírky měď, ale zatím všechno drželo, a prakticky u všech byly vidět příčné praskliny bužírky. Čekat, jak to bude postupně odcházet a opravovat to IMO nemá smysl, objednám a vyměním celý svazek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Freelander napsal:

Dobrý den,pánové.Trošku oživím tohle téma.Napřed popíši svou anabázi.Od nového auta se dělo to,že velmi sporadicky při startu cvakl centrál.Někdy se stalo,že si auto při zamknutí ovladačem houklo,stává se,že abych mohl otevřít kufr,musím otevřít dveře řidiče,prostě takové radosti,jejichž původ servis nikdy neobjevil.Ovšem teď přišla novinka,která mě přinutila objevit tohle vlákno.Po výměně mlhovky(je mi jasný,že to spolu nesouvisí :-) přestalo jít stahování oken.Po pár dnech se to spravilo ale u řidiče se neobnovila druhá poloha ovladače stahování.Pak jsem objevil tohle vlákno.Sundal krytku káblů a žasnul.Všechny bužírky popraskaný ale vodiče v pořádku až na jeden.Ten nejsilnější,červenobílý byl utržený.Tak jsem ho připájel ale vůbec nic se nezměnilo.Takže,co se vlastně pokazilo a co jsem vlastně opravil?Dovoluji si tvrdit,že spoj je bezvadný.Děkuji za reakce a za to,že jste si to vůbec přečetli.

Takže okno se umoudřilo,přes noc si asi odpočinulo a okno pracuje jak má při druhé poloze ovladače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte. Já mám po šesti letech provozu a 73000 km problém s kabeláží k pátým dvřím na Roomsteru. Nesvítí mi 3. brzdové světlo (nebo jen tak nějak mžourá) a někdy se rozsvítí kontrolka prasklých žárovek. Když pohnu husím krkrm mezi karoserií a víkem kufru, tak se jas LED diod mění. Nezkoušel někdo z vás tuto opravnou sadu na poškozené kabely https://www.topnahradnidily24.cz/vyrobci/vemo/871442 ? Má někdo zkušenost s opravou v servisu (cena a pod.). Nechci totiž tu průchodku rozřezat a pouze opravit jeden vodič, protože za chvíli praskne další a tekla by dovnitř voda. Raději bych vyměnil celý kus kabeláže, ale nevím, jak se dostat k vodičům uvnitř karoserie, abych tam tento díl mohl připojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím, chystám se u své FII 1,2HTP 51kW 2007 vyměnit kabelový svazek u řidičových dveří. Už jsem je nechával jednou spravovat, ale zřejmě se to znovu zlomilo. Tak se chci zeptat, co všechno bude potřeba udělat? Případně jestli máte někdo fotky, kdo už to měnil. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...