Přejít na obsah

Kabeláž vo dverách a jej lámavosť


JozefDrahovsky

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Jen se trochu ochladilo, a hned se koukam ve velkém ozvala tvrda izolace te ukrajinské kabeláže. Pocitam, ze s přibývajícím mrazem, pribudou další nestasnici s ukrajinským syndromem, nebo pockat na otepleni :-) No co bysme po UKčkach chteli, staci se podívat na zpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ta kabeláž z Ukrajiny? já si do dnešního dne myslel že ji vyrábí u nás Tyco. Nejhorší na tom je, že nevím co mám dělat, protože to vypadá že mě to čeká všude, dveře u řidiče tam už jsou dráty prasklý, kufr tam už taky, dveře spolujezdce a zadní. To je cca 12000Kč za kabeláž +práce, co když ty káble jsou stejně tvrdý a budou praskat znovu? Neví někdo kde sehnat nové piny do konektoru A sloupku+kufru? nebo když koupím jenom ten konektor, budou tam i nové piny? Mám představu že koupím autokabely, ty napinuji, všechnu stávající kabeláž zakrátím ve dveřích (kufru), tam spojím pájkou a zaizoluji (smršť. bužírka). Má to cenu shánět materiál+piny+práce a nebo to mám dát zítra rovnou do servisu, ať to vymění celý (dveře řidiče+kufr) a zbytek zkontrolují? Díky za radu.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska opraven kufr, nešel už ani zavřít. V průchodce byl jeden prasklý drát 2,5mm a druhý drát 2,5mm prasklá izolace. Opraveno stylem spojovací dutinka+kleště+omotání celého svazku. Zítra vyzkouším stejným stylem spojit a omotat dráty ve dveřích řidiče, ty naprasklé jenom zaizoluju a omotám dohromady. Nejvíc mě překvapilo že v průchodkách nejsou dráty vůbec omotány a lámou se každý zvlášť.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se mě po rozjezdu otevřel kufr, osvětlení spz poblikává a při zmáčknutí mikrospínače se pohybuje stěrač. Kufr nejde zamčít a ovětlení zavazadlového prostoru svítí. Asi přervané dráty v kufru.

Dnes jsem řešil podobný problém. Při zapnutí zadního stěrače se otvíral kufr a blikalo třetí brzdové světlo. Bez zapnutého stěrače kufr ale nešel otevřít. Děli se různé věci. Nakonec jsem našel ve svazku k pátým dveří přerušený -mínus drát.  Celá elektrika mi připadá, že je dělaná ve stylu "řemeslo braň se jdu na tebe". O kvalitě izolace nemluvě. Všechno je knopové a při nižších teplotách hold dráty praskají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím vás. Před Vánocemi se nám na Roomsteru zasekly páté dveře, otevřít šly už jen z kufru. Zámek vůbec nereagoval ani na centrál, ani na špínač. Dnes jsme zámek vyměnili za nový kus, jenže dveře nejdou zavřít - zámek se nezacvakne. Motorek v zámku přitom reaguje na centrál i spínač. Myslíte že je i toto způsobeno porušeným svazkem kabelů? Abych to uvedl na pravou míru - svazek pravděpodobně poškozen bude, při stisknutí mikrospínače blikne osvětlení RZ. Než předchozí zámek exnul úplně, byly problémy se zavíráním a občas nezajímalo světlo v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z průchodky jsem na obou stranách odcvaknul gumový kryt (husí krk) a tím jsem skončil. Je někde svorkovnice, aby se ta část dala vyjmout? V dílenské příručce jsem o tom nic nenašel.

 

Nemůže být problém i v mikrospínači? On sice spíná, ale třeba nefunguje tak jak má (ikdyž si myslím, že jedinou jeho funkcí je rozepnout/sepnout obvod).

 

Nový zámek se nezacvakává ani v ruce, když to zkusíme kovovou tyčkou. Páté dveře se nezabouchnou. Původní zámek (byť s nefunkčním motorkem) alespoň zacvakával, ale zase nereagoval na mikrospínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten husí krk tam překáží. I kdyby se mi to podařilo rozmotat, stejně se k těm drátům nedostanu tak, abych je mohl nějak opravit (například nahradit poškozenou část). Nejlepší by bylo dostat ten svazek ven, ale nevím, jestli to vůbec v "garážových podmínkách" jde. Pak by se mohl dát v případě potřeby vyměnit celej svazek, ale opět - kde ho sehnat?

 

Taky přemýšlím nad tím, jestli ten novej zámek není vadnej, když se nezacvakne. U starýho stačí posunout vnitřní pohyblivou část dovnitř směrem k motorku a zacvakne se. U novýho se vrací pořád zpátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zlomenej hnědej drát je kostřící, měl jsem stejnej problém jako máš ty viz. http://forum.skodahome.cz/topic/111864-kabel%C3%A1%C5%BE-vo-dver%C3%A1ch-a-jej-l%C3%A1mavos%C5%A5/page-4#entry1980653. Opraveno v garáži OC, lisovací propojovací dutinka + omotání izolací celý svazek práce cca 5min.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

  Tak se také hlásím mezi nešťastníky s přelámanými vodiči do dveří řidiče. Auto si samo ovládalo centrál, stačilo jen změnit úhel otevření dveří. Po demontáži gumového husího krku jsem se naprosto zděsil. Jednotlivé vodiče jsou tam doslova "nachmoustány", některý je krátký, jiný tak dlouhý, že je na něm smyčka. Izolace vodičů je několik centimetrů tvrdá jak ocelový drát, a hned vedle normálně měkká. Prostě výrobce kabelových svazků použil nekvalitní vodiče, a výroba těchto svazků je jedním slovem DĚS!!

  Podle infa z servisu Škoda stojí nový svazek necelé dva tisíce korun. Já jsem to zatím provizorně opravil sletováním, a přetažením těchto míst smršťovačkou.

  Jinak k demontáži. dělal jsem to poprvé, takže jsem tápal.

  Gumový husí krk drží na sloupku A nehoře uprostřed, takže něčím tenkým stlačit jazýček dolů. Poté jde vyklopit ze sloupku. Nejprve nahoře, a pak ho vytáhneme směrem nahoru ze sloupku.

  Ve dveřích je nutné ho zatlačit dole do dveří, poté vytočit a vytáhnout ze dveří. Nahoře na rámečku husího krku jsou dvě pacičky, na jedné z nich je svazek upevněn pomocí kabelové vázací pásky.  Toď je vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...