Přejít na obsah

Kabeláž vo dverách a jej lámavosť


JozefDrahovsky

Doporučené příspěvky

  Kabelový svazek levých či pravých předních dveří. Objednávat podle VIN kódu! Ještě jsem přední dveře na tomto autě nedělal, takže jen můj odhad:

určitě výplň dveří. Dále odpojit kabeláž z "A" sloupku, poté vtáhnout skrz dveře na vnitřní stranu dveří. Strhnout krytku na zámek, myslím že se zničí a bude třeba koupit novou, odpojit kabeláž ze zámku. Poté odpojit ostatní svorkovnice, vytáhnout příchytky z plechu dveří - a je hotovo.

  Jak píši, ještě jsem to nedělal, takže jen odhad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nazdar, tak toho je k rozebirani dost. Nemam garaz, takze se vsim do servisu, no zatim mi nefunguje pouze basovy reprak v ridicovych dverich, vyskovy ve sloupku jde, okna, zrcatka, dioda, central taky fachaji, tak servis odlozim co to pujde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Mám dotaz. Mám mezi dveřmi řidiče a sloupkem polámané a některé i přetržené dráty a mezi nimi i CAN-Bus (žlutej a černej, vzájemě propletený). Dají se ty dva CAN-Bus dráty nadstavit normálně vystřižením a naletováním jiného drátu, nebo se musí vypinovat a udělat komplet nový? Protože když jsem všechny dráty takhle nadstavil, tak vše funguje tak jak má, krom toho, že mi svítí kontrolka otevřených dveří a auto nejde zamčít, jinak okna zrcátka atd. funguje. Když odpojím konektor od zámku dveří, tak se nic nezmění, ale když odpojím konektor od jednotky ve dveřích řidiče, tak kontrolka zhasne a auto krom řidičových dveří jde zamknout. No a na VAGu to tu řídící jednotku ani nenajde. Elektrikář mi říkal, že tím naletováním jiného drátu, se muže změnit odpor v těch letovaných spojích a už to nemusí fungovat, ale ruku do ohně by za to nedal. Komplet svazek stojí přes 4000 Kč což je fakt hodně. 


Š Octavia 1.9 Tdi 66kw ALH 2002.


Dal sem dotaz na Octavia forum, ale prej se to řeší i tady, tak se ptám.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož sorry. Víckrát to už neudělám.

Ale nikde jsem se nedozvěděl (a to jsem hledal opravdu dlouho, nejenom tady na tomto fóru, ale člověk není stroj a může lecos přehlídnout), jestli se Can-Bus drát dá opravit nastavením, aby následně fungoval. Protože všechny dráty jsou spravený a proměřený a vše ostatní funguje. Pak by to mohla dělat ješte ta ŘJ ve dveřích, ale jinak už nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To suri. : jo piny ve stahovačce jsou jak nový, nikde ani náznak rzi či uhnívání a to na všech konektorech. Ale dovnitř ŘJ ve dveřích sem nelzl to je pravda. Ješte na to mrknu. Tož tam je to taky v pořádku. Já mám fakt podezření na tu ŘJ ve dveřích, že je nějaká zmatená, nebo ty přepájený CAN-Bus kabely nedělají dobrotu.

Editováno: , autor: zdeans
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mám dotaz. Mám mezi dveřmi řidiče a sloupkem polámané a některé i přetržené dráty a mezi nimi i CAN-Bus (žlutej a černej, vzájemě propletený). Dají se ty dva CAN-Bus dráty nadstavit normálně vystřižením a naletováním jiného drátu, nebo se musí vypinovat a udělat komplet nový?

...

Elektrikář mi říkal, že tím naletováním jiného drátu, se muže změnit odpor v těch letovaných spojích a už to nemusí fungovat, ale ruku do ohně by za to nedal

...

Pak to není elektrikář, ale vůl jak anděl, kterej se za elektrikáře jen vydává. Není tady místo na vysvětlování principů sběrnice CAN a důvodů, proč nemůže samotný správně provedený připájení nastavovacího kousku drátu na dosavadní přelomený vedení ublížit funkci, ale věř mi, že od takovýhoto kokota bych si nenechal ani vyměnit žárovku ve stropní čtecí lampičce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže problém vyřešen. Špatně jsem naletoval tři dráty. Všechny byly stejné barvy (hnědá/žlutá) a byly spojené dohromady a nikde připojené a to mě zmátlo a připojil jsem je na kostru (hnědá), protože to opravdu vypadalo (pohledově), že tam byly připojeny, což bylo samozřejmě špatně. Tak jsem se dnes konečně podíval do schématu a přišel na to. Každopádně jsem vůl a tímto se všem omlouvám, za to, že museli řešit mou neschopnost a k tomu ještě na fóru Fabia & Roomster. Ale aspoň mám ty kabely opravený.

Ještě jednou díky za váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny,

 

tak jsem v tom take, neustale me sviti kontrolka otevrenych dveri, obcas mrka. Zjistil jsem ze mam poskozene kabely v pruchodce ridice, jeden utrzeny a sest naprasklych. Po zaletovani a provizornim zaizolovani, to chvilku fungovalo normalne, po nekolika otevreni dveri to zaclo zase zlobit. Asi to muselo rupnout o kousek dal. Stacilo jen trochu s dratem pohnout a buzirka zacla praskat.

 

post-97898-0-88924300-1453584756_thumb.j

 

Mate nekdo zkusenost s pouzitim orginalniho kabelu, jsou jiz kabely kvalitnejsi?? Asi se me uz vyplati poridit novej pri tom poctu poskozeni. Vymenu si udelam sam. Bojim se jen aby to po dalsim lete/zime neudelalo to same.

 

Diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlaadaa: teď sem tak jezdil na svojí jedničkové Octavii r.v. 2002. Měl jsem svazek vytaženej a kromě dveří (byly to dveře řidiče) kde nebyl svazek, všechny ostatní dveře fungovaly normálně , takže by to neměl být problém ani na Fábce, teda aspoň si to myslím. Nemám u řidiče zámek na klíč, tak jsem to zamykal zevnitř pojistným tlačítkem ve dveřích, ale šlo to jenom když byly dveře zavřený, takže sem to zamykal ze zadních dveří  kol117

Editováno: , autor: zdeans
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poridil novej kabel, muj prvni dojem je ten ze by to mohlo neco vydrzet, cas ukaze. Kazdopadne bych rekl ze vypada lepe nez ten puvodni, draty jsou pekne ohebny a rekl bych ze vylepsili i pruchodku. Ale resim jeste problem stale svitici kontrolky otevrenych dveri, vim ze to delaji dvere ridice, a je to v zamku takze mikrospinac. Kontrolka pri zavirani/otevirani obcas zamrka. Nedela me problem v zamku mikrospinac vymenit, ale nevim jak zamek vytahnout ven. Nemate nekdo foto navod?? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...