Přejít na obsah

Vibrace


Radek I

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a zároveň prosím o radu: Pokaždé když se rozjíždím, nebo zvyšuji rychlost auta, tak mi začne přední část auta vibrovat někde v přední nápravě. Byl jsem s tím už na geometrii a kola jsem si nechal vyvážit, ale vibruje to pořád. Zkoušel jsem vyměnit pneu, ale nepomohlo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Lidičky, jestli čtete ještě tohle téma zkusteš mi poradit,dík!!! A to jestli se dá samostatně vyměnit setrvák na spojce, nebo se musí vyměnit celá spojka, popřípadě doporučení opravvy setrváku? V servise mi řekli, že ty vibrace nijak neškodí autu a že klidně na to můžu jezdit dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidičky, jestli čtete ještě tohle téma zkusteš mi poradit,dík!!! A to jestli se dá samostatně vyměnit setrvák na spojce, nebo se musí vyměnit celá spojka, popřípadě doporučení opravvy setrváku? V servise mi řekli, že ty vibrace nijak neškodí autu a že klidně na to můžu jezdit dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak jsem se na ten setrvák koukal s mechanikem a zjistili jsme, že důvodem vibrací při záběru nebo-li akceleraci je špatná přitlačná lamela na spojce. Tak musím zjistit kolik stojí Díl a necham si to changenout.

no jestli neni lepší to měnit komplet.. co máš za rok ?

já byl včera na vrakovišti ve Vršovicích, za novou spojkovou sadu chtěj 7 tisic, ale myslim že na 6 by se dal ukecat.. samotnej setrvák (starší) 1500,- ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tři frajeři na auta nezavisle na sobě mi řekli, že komplet to chtějí měnit akorát v servisech, protože se jim nevyplatí měnit samotné díly a při výměně jednoho z dílů na spojce se její funkčnost nezmění a že je to vesměs jedno. Jinak mám rok 2002 1.9 TDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim Vas...chci se zeptat jestli vam to tez dela a nebo mam neco spatneho..mam 1.9 tdi 66kw a kdyz jedu do kopce na 5st nebo 4st a seslapnu plyn na podlahu zacne mu to auto tak divne vibrovat a kdyz se divam na svoji nohu mirne se chveje??nevite jestli to okty normal delaji a nebo mam neco spatneho??diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
zdravim Vas...chci se zeptat jestli vam to tez dela a nebo mam neco spatneho..mam 1.9 tdi 66kw a kdyz jedu do kopce na 5st nebo 4st a seslapnu plyn na podlahu zacne mu to auto tak divne vibrovat a kdyz se divam na svoji nohu mirne se chveje??nevite jestli to okty normal delaji a nebo mam neco spatneho??diky

Přesně to samé mi dělá moje 1.9 tdi 2001. Myslel jsem že to je setrvačníkem, ale ten je nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim Vas...chci se zeptat jestli vam to tez dela a nebo mam neco spatneho..mam 1.9 tdi 66kw a kdyz jedu do kopce na 5st nebo 4st a seslapnu plyn na podlahu zacne mu to auto tak divne vibrovat a kdyz se divam na svoji nohu mirne se chveje??nevite jestli to okty normal delaji a nebo mam neco spatneho??diky

Co vnitřní klouby. Mě to dělalo loni i na rovinkách, při akceleraci se chvělo auto. Po výměně kloubů je to pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Co vnitřní klouby. Mě to dělalo loni i na rovinkách, při akceleraci se chvělo auto. Po výměně kloubů je to pryč.

Ahoj, mám taky tento problém (mám O1 66kw),v servisu mi nic neřekli, nevěděli, tak bch zkusil tyto klouby, napiš mi přesně o jaký kloub se jedná+ cenu za díl a cenu za práci, nebo tuto výměnu zvládnu sám, stačí jeden kloub nebo se musí měnit oba dva? předem moc díky za info...

Editováno: , autor: ThomasTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám u seba objednané vnitřní klouby, tak je vyměním a dám vědět jestli to pomohlo - doufám teda že jo jeden kloub 15 stovek ;)

Tak podle kamose to bude u mne na 99% ploosa u spolujezdce,zitra jdu na výměnu, zkusíme dát jinou a pak uvidím,prý to ještě může být posunutý motor nebo převodovka v uchycení na silentblokách, prý to jde srovnat (seřídit).Zítra dám vědět jak jsem dopadnul ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle kamose to bude u mne na 99% ploosa u spolujezdce,zitra jdu na výměnu, zkusíme dát jinou a pak uvidím,prý to ještě může být posunutý motor nebo převodovka v uchycení na silentblokách, prý to jde srovnat (seřídit).Zítra dám vědět jak jsem dopadnul ;)

caute a nevite nekdo jak se poznaji spatne silentbloky jestli se vubec nema motor pohybovat kdyz s nim lomcuju rukou nebo ma a jestli jo tak jak moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...