Přejít na obsah

Občas nefunguje vnitřní osvětlení


Stepi

Doporučené příspěvky

zdravím, mám problém, výměna mikrospínače v řidičových dveřích a vše ok a asi po měsíci se chová jako .... Jednou otevřu dveře vše v pořádku rozvíti se vnitřní osvětlení, otevřu dveře rozvítí se kontrolka na palubce a svíti i světlo v řidičových dveřích. Jedu do práce zastavím vypnu motor, vyberu klíč se zapalování a nic, ani vnitřní osvětlení, ani světlo ve dveřích. Někdy to zase funguje jak má. Rozebral jsem opět zámek a vše fungovalo když jsem to zkoušel. Nevíte co to múže být. A jěště malý dotaz, nevíte proč se někdy vypína samo zhruba po 5 minutách denní svícení a jindy zas funguje celou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrospínač jsi měnil celý nebo pouze ten vršek?

Já měl totíž taky problém a musel jsem měnit celý. Krom toho, že byl opotřebovaný i ten čudlík, tak problém byl i v samotném kontaktu, který sice spínal, ale měl velký přechodový odpor. Takže to ne/fungovalo tak na půl.

Ze začátku sporadicky, později už vždy a když jsem to zkoušel vymontované, tak se nejříve taky zdálo, že bude stačit vyměnit pouze ten vršek, ale nakonec se ukázalo, že celý.

Nám se rozbila křišťálová koule a tak nevíme co máš namontované jako denní svícení :feve: .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim mam problem s tim ze mi pri otevreni dveri nesviti na pristrojovce kontrolka otevrenych dveri a nesviti mi svetylko v ridicovych dverich, kdyz prepnu stropni svetlo do rezimu aby se rozvitilo pri otevreni dverich a pak zavdu dvere a zamknu auto tak mi problikava stropni svetlo, muzete prosim nekdo poradit cim to muze byt?

mam OI r.v. 2001 komfortka mi konci 799Q diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

ahojte, viete mi poradit kde je spinac na svetlo v zadnych lavych dverach? nejak mi tam nezobrazuje ze su otvorene dvere.. a tiez by som nejak chcel spravit aby sa mi zapli aj lampy hore nad zadnymi sedadlami ked sa otvoria dvere ( tak ako to ide v predu ked sa otvoria niektore dvere. nech to pekne osvetly cely priestor.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tie svetla nesvietia ked otovris dvere. niekde som to tu nasiel ze to niekto dal.. celkom vpohode to vyzeralo. ..

a co tie zadne dvere na lavej strane.. nie kufrove.. tam bude asi nejaky spinac alebo ... nieco take mzono zle lebo mi tam ani nesignalizuje ze su otvorene dvere..

rada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Řešilo se tu někdy napojení předního osvětlení i na ty zadní lampičky?

Kolikrát něco šmátrám na zadních sedačkách a nebaví mě hledat ten vypínač nahoře...

Navíc by se hodilo mít to napojené na rozsvícení,když se auto odemyká nebo zamyká...Stejně jak to je vepředu...

To by ale znamenalo asi rozebírání stropnice že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje také při otevření zadních dveří,že se rozsvítí vnitřní stropní lampička vepředu?

Mě se rozsvítí jen když otevřu přední dveře,když otevřu zadní tak nic.Jak je to správně u octavie 97(předface)?

Ještě doplním nesvítí mi to od té doby co jsem koupil auto,takže nevím..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jen světlo nebo i kontrolka v přístrojovce?

Asi Ti nic jiného nezbude :(

Ještě je možné, že se Ti ulomil drát v průchodce. Mně se to stalo u řidičových. Začlo mrznou, otevřu dveře, kontrolka v palubce svítí, otevřu ještě víc a zhasne. Postupně zahasínala při stále menším úhlu otevření dveří až to přestalo úplně.

Byl ale zlomený tak nešikonvě, že jsem to musel rozebrat úplně :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontrolku v přístrojovce nemám.

do průchodky jsem koukal ale nic se nikde nejevý jako zlomený drát.

dodám že nesvítí když otevřu levé i pravé zadní dveře.

nejde mi do hlavy když jde dioda v řidičových dveřích tak proč nejde stropní lampička,mám za to že safe-lock signalizují také spínače v zámku,nebo se pletu.?

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, taky mám podobný problém kde se mi při otevření auta centrálem jednou rožne stropní světlo a jednou zase né. To samé je při otevření dveří, jednou se to rožne a jednou né. Nevím co rozebrat a zkontrolovat dřív, jestli konfortku, nebo káble ve dveřích jestli není zlomaný nějáký drát atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na upresnenie má tvoja O1 zadné okná v elektrike , ak nie tak preto nejde vnútorné osvetlenie.

Píšeš že máš centrál ak nemáš alarm tak mikro spínače nemusia byť.

Co je to za kravinu?

Nemám el. zadní okna a ani nemám alarm a vnitřní osvětlení normálně funguje.

Tohle není podmíněné el. okny a alarmem!

herrkomisar:

V zámku je celkem 5 mikrospínačů.

Jeden je ten jakoby mimo, ten signalizuje zavřeno/otevřeno a v předních dveřích ještě rozsvěcuje varovné světlo (když tam je).

Další jsou uvnitř, na plošném spoji.

Jeden pro SafeLock, jeden signalizuje zamčeno/odemčeno a zbylé dva jsou ovládané když odemykáš/zamykáš ručně klíčem.

Ty zbylé dva jsou samozřejmě záležitosti pouze předních dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...