Přejít na obsah

smrad motora


Doporučené příspěvky

Jednou jsem se dostal až k 6000 n/min, ale jestli je tam omezovač jsem nezkoušel. Při rozjezdu do kopce jsem zkoušel, kolik udělá na dvojku. Bohužel jsem neměl přepnutý maxidot na rychlost, tak to stejně nevím přesně. Ale víc než 100 km/h tam nebylo (alespoň myslím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak mám najeto 7.000 km a smrad se z času na čas objevuje stále. Lépe řečeno někdy míň, někdy se musí otevřít okno. Něco mezi gumou a výfukovým plynem. Jel jsem na dovolenou do Itálie s naloženým autem a při 36 stupních tepla, klima naplno, motor rozpálenej. Tak jsem si říkal, že to už bude OK, ale během návratu a po příjedu se to objevilo i při úplně studeným motoru. Tak jsem usoudil, že se to už asi víc nevypálí a že problém bude asi někde jinde. Začal jsem to víc sledovat a zjistil jsem, že v motorovém prostoru se ten smrad v různé intenzitě hromadí pořád. Při větší zátěži motoru ho tam vniká víc a ve větší koncentraci. Při zpomalení se pak vyvalí ven a nasaje do kabiny. Zdroj je někde vpředu okolo turba a katalizátoru. Nemůže to být nějakou netěsností okolo katalizátoru? Pak mě taky napadlo, že mám paket pro špatné cesty, jehož součástí byl i nějaký kryt motoru zespodu. Plastový kryt zakrývá motor až na úroveň poloos předních kol. Možná že v dnešní době smrdí každé TSi, ale lépe se odspodu odvětrává. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Editováno: , autor: Sumlir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl v alpách a sem tam jsem vyjížděl 9km do prudkého kopce, moc jsem to nehnal a také jsem přijel na kopec a smrad z motora jak blázen, čoudilo to někde u svíček. Teplotu oleje jsem měl 104C venkovní teplota 18-25C podle n.výšky. Jinka nikde jinde to nedělalo. Nedokážu si předtsavit jezdit s TSi někde ve Španělsku 38C vzduch a nějaký pořádný horský kopec :kol-43: to se musí přehřát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Oživím trochu téma, díky své zkušenosti. Po roce provozu sem spozoroval podobný zápach. Po zastavení to smrdělo někde okolo turba, což mě trochu vyděsilo. Ale po troše zkoumání jsem zjistil, že to dělají mušky a bordel co se časem nasbíral a napasoval mezi chraničkou kabelu a trubičkou chl. kapaliny co se o sebe opírají viz. obr. 23c0710dbafcac48f64704ada72f8678.jpg

Občas to asi jak se všechno rozpálí vypadne a spadne ze zadu přímo na rozpálený kryt turba. Jak jsem s tím hnul, vypadla muška, udělalo to tss a hroznej smrad, kterej se pak zřejmě natáhne přes ventilaci do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, kluk přijel po výměně motoru 1,2tsi a smrdí mu to od el.rozdělovače a plastových parohů co jdou k bloku motoru.

Ten kouř jde vidět.Po zastavení, když motor běží tak, se od tamtud vyvalí kouř.Voda se nestrácí, teplota je stabilní.

Ve značkovým servise mu řekli, že se vypaluje barva. Škodavka barví motory?

Neví nějaký motorář co to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesné místo se nepodařilo identifikovat? To vypadá jako pára. Voda se tedy vůbec neztrácí? Na zadní straně motoru je totiž vodní mezichladič stlačeného vzduchu. Ten kouř/pára smrdí jak - spálená barva, guma, plast...? Nic se viditelně neškvaří - třeba izolace kabelů? Proč byl měněn motor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vubec, motor je vsude suchy, cisty. Kdyby to byla para tak se to nekde vysrazi. Voda se vubec neztraci.

Auto bylo 2x v servisu a pry nikde neni nic poskozeneho. A co koukam ja tak taky nikde nevidim nic pripaleneho...

Jinak ten smrad bych prirovna.. popravde nevim, tata (cestar) rika olej ale zas az tak aromaticke to neni...

Jinak mezi nama vypalovani barvy je kravina co? Urcite ne v takovem mnozstvi jak je na videu.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To takhle kouří pořád nebo jenom když tomu dáš trochu u krku? i když to je asi jedno, takhle tam nic kouřit nemá. A to video je z toho nového motoru? Mě napadá stejně to co pawouka, ten mezichladič. Někde něco na něm blbě těsní a valí se to ven. Ale zase co má co dělat např. pára v chladiči voda, voda. Už to je divný, takový teploty tam snad nejsou. Každopádně tohle by si asi žádný autorizovaný servis za rámeček nedal. Vrátit a ať se hoši staraj....a video názorně poslat do škodovky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v těch Stodůlkách viděli mladýho kluka tak mu cpou do hlavy nesmysly. Nemaji koule se přiznat,že protrhli manžetu,cucli benzin,

motorový prostor ohrabali.Jak jsem psal,od toho plastového sacího potrubí se hulí.

Motoráři nemohlo by to potrubí být prasklé a tudy to na volnoběh utíkat.Jestli to má egr.  mohly to být spaliny.

Nevím, možná melu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...