Přejít na obsah

Emise Do Dilny 2.5 TDI


littlos

Doporučené příspěvky

Čauko ja by som chcel niečo povedať k tej kontrolke čo ti svieti a vypisuje že "EMISE- do dílny". To isté ukázalo mne cestou z dovolenky. Deň potom mi auto začalo dymiť a strácalo ťah. Išiel som k známemu do servisu (nikdy by som s takými vecami nešiel do autorizovaného servisu ktorý nevedia spraviť absolútne nič a sú maximálne neschopný a zaplatíš im takú čiastku za ktorú by si mohol v servise neautorizovanom 3x opraviť auto) a v servise keď ho napichli na PC tak im to ukázalo chybu EGR ventilu a snímač tlaku v sacom potrubí. Chyby vymazal a chvílu sa na ňom dalo jazdiť no ale iba chvílu. Museli sme ísť do servisu k tomu známemu a dali sme to na testy ktoré sa robili počas jazdy. A ukázalo iba chybu toho snímača. Snímač sa vymenil, EGR ventil zablendoval no stále to nebolo dobré dymyvosť o polovicu nižšia a ťah o trochu lepší, no stále to nebolo ono. Auto išlo na ďalšie testy ktoré ukázali problém vstrekovacieho čerpadla teda presne regulačnej tyče vo vstrekovacom čerpadle ktorá sa dá vymeniť iba u istých odborníkov ktorý sa špecializujú na tieto čerpadlá. Zatial to ešte nemám vyriešené lebo ten čo robí tie čerpadlá momentálne nieje doma, a auto mi stojí v servise (naštastie nie vonku ale vo vnútri servisu) :D 

 

Tak dúfam že som ti aspoň trochu pomohol ikeď tam môže byť plno iných vecí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, díky za další tip. Doufám, že se mě vyhnou nějaké další potíže, protože mě ta kontrolka pouze svítí a na nic to nemá vliv. Tak jsem ji přelepil, aby mě to nesvítilo do očí a tak trochu méně rozčilovalo a jezdím. Ale přesto dík. Pokud někdy v budoucnu zjistím a odstraním, tak jistě dám vědět co to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce se mi blejt ze služeb v České republice. Kdyby se jednalo jen o servisy. Samej vychcanej zmrd a chcípák, co jde po prachách a žádnej šikovnej a poctivej mechoš. Dnes dají živnosťák na opravnu snad každýmu debilovi. Pokud Ti to pomůže, přijeď na diagnostiku ke mě do Chomutova. Něco vymyslíme, na dvaapůli toho zase tolik není, co by mohlo být v prdeli, třeba je to jen ta podělaná lambda...A když náhodou nevyřeším, nic po Tobě chtít nebudu... že jsem tak sprostej, ale bohužel se to jinak nazvat prostě nedá. Prostě 95% všech firem, co provozují nějaké služby jsou sprostý vychcaný chcípáci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak a servis u nás na Slovensku teda u nás v Leviciach v Škode CYDA za nič nespravenie od nás vypýtali 50€ čo je v prepočte 1300 korún a to sme im tam dali superba na to aby nám spravili rádio a pri tom nám povedali že oni to nevedia a povedali nám jedného čo nám to spraví a v aute nám nechali rádio povytiahnuté, no proste nespravili to čo mali a museli sme zaplatiť tých 50€ a u chalana čo robí tie rádia čo už nepatrí k CYDE tak ten od nás tiež vytiahol 50€ takže za opravu jedného tlačítka od nás dokopy vypýtali 100€ čo je 2600 korún. A to je myslím že dosť za jedno tlačítko na rádiu takže zlé skúsenosti z autorizovaného servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce se mi blejt ze služeb v České republice. Kdyby se jednalo jen o servisy. Samej vychcanej zmrd a chcípák, co jde po prachách a žádnej šikovnej a poctivej mechoš. Dnes dají živnosťák na opravnu snad každýmu debilovi. Pokud Ti to pomůže, přijeď na diagnostiku ke mě do Chomutova. Něco vymyslíme, na dvaapůli toho zase tolik není, co by mohlo být v prdeli, třeba je to jen ta podělaná lambda...A když náhodou nevyřeším, nic po Tobě chtít nebudu... že jsem tak sprostej, ale bohužel se to jinak nazvat prostě nedá. Prostě 95% všech firem, co provozují nějaké služby jsou sprostý vychcaný chcípáci

 

Naprostý souhlas a omlouvat se za sprostá slova není ani na místě! Řekl bych, že to je slabý odvar co by si zasloužili - bohužel! Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že bude ještě hůř a to taky bohužel! Nejlépe to vše :kol-51:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny, chtěl jsem poděkovat SUPovi1 za nabídku, je to tady super jak to funguje. Nevím čím to je, ale včera jsem jel ke známému, který dělá auta a stal se div, snad se ho kontrolka lekla a nerosvítila se. Vyměňoval jsem si u něj motorový olej a filtry a pak napíchl auto na pc, kdy mu nic neukázal, tak vymazal servis a kontrolka nesvítí. Vždy se rozsvítila po 10 km a dnes jsem ujel 50 km a nic. Tak opravdu nevím. Mějte se a přeji málo závad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdarec, díky, ale při výměně egr ventilu měnili i tuto hadičku. Opravdu zatím neřeším, třeba to vyřeším s něčím jiný do budoucna. Prostě kontrolka svítí, tak jsem si na ni dal malou černou samolepku a je to.Hadičku, která otvírá podtlakem egr ventil jsem odpojil a tím ho vyřadil. K egr ventilu nevede žádná elektroinstalace, pouze tato hadička. Dík a čus bus. Pokud někdy přestane svítit oznámím čím to bylo, pokud to budu vědět. Někdy totiž ta kontrolka nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdarec, díky, ale při výměně egr ventilu měnili i tuto hadičku. Opravdu zatím neřeším, třeba to vyřeším s něčím jiný do budoucna. Prostě kontrolka svítí, tak jsem si na ni dal malou černou samolepku a je to.Hadičku, která otvírá podtlakem egr ventil jsem odpojil a tím ho vyřadil. K egr ventilu nevede žádná elektroinstalace, pouze tato hadička. Dík a čus bus. Pokud někdy přestane svítit oznámím čím to bylo, pokud to budu vědět. Někdy totiž ta kontrolka nesvítí.

Bohužel ale takto se problem neřeší,pokud nejsi daleko prahy vyřeším ti problem hravě,dělám jen V6 tdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má.

 

Já mám podobný problém - svítí mi kontrolka motoru a MAXIDOT hlásí Emise - do dílny. Vzhledem k tomu, že jsem EGR vyjmul, vyčistil a mj. zjistil, že je celý mechanický hádám, že problém bude ve ventilu, který jej otevírá - závírá (ta tlaková hadička). Předpokládám, že výměnou tohoto ventilu se problém vyřeší, ale zatím jsem jej nesehnal.

 

EDIT: Já mám tedy motor 1.9 TDI, ale předpokládám, že EGR systém bude u obou motorů obdobný (či stejný).

 

Prochy20.

Editováno: , autor: Prochy20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám ventil vyměněný za úplně nový i s tlakovou hadičkou a stejně kontrolka hlásí Emise - do dílny. Tudíž předpokládám, že tomu mému nic není a vyměnil jsem ho zbytečně. Dal jsem za něj 3.500,- Kč. Pokud by jsi chtěl ten můj, tak bych Ti ho nechal za 1.000,- Kč. Nic nenutím, ale nevím zda by Ti to odstranilo závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci neměnte bezhlavě díly za nesmysl peníze,je potřeba dobře znat řízení tohoto motoru které ačkoli ze zdá jednoduché zas tak jednoduché není.Navíc mam sklad plný dílů na tyto motory a EGR tam mam asi tak 12 kusů.

Zastavit se stím můžeš bydlím na Praze 6 a muj te. 608974322.

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...