Přejít na obsah

Komfortni zavirani 5. dveri Superb Combi


Sharpens

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...
V 29. 1. 2012 na 14:06, Sharpens napsal:

Na vsechno bezi cas musis to vsechno stihnout do 5ti min.

Na obrazovce vyberes "Steuergeräte-Auswahl" (vyber ridici jednotky) vyber si "Elektronik 2" (elektronika 2) a vyber ridici jednotku "6D - Heckklappe" (6D- Pate dvere) na (Obr. 1). ted klikni na "Zugangsberechtigung" (pristupove opravneni) a zadej kod "12345" (Obr. 2) pak dej OK. Potom klikni na "Anpassung" (Nastaveni). Ted to bude asi 15 sekund nacitat kanaly.

Vyber

1. "(4)-Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tippfunktion beim Schließen" ((4)- Nastaveni funkce dalkoveho spinace pri zavirani) - to se tyka tlacitka u radici paky pro otevirani kufru, tim ho predelas i na zaviraci tlaitko (Obr 3)

2. "(4)-Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tippfunktion beim Schließen" ((4)- Nastaveni tlacitka klice pri zavirani) - tim pak muzes zavirat i kufr klickem (Obr 4). U obou kanalu musi byt nastaveno "aktiv" (aktivni).

Potom zavrit program. Funguje hned bez dalsiho nastavovani nebo restartu.

Prekladal sem to na rychlo tak to neni uplne slovo od slova ale melo by to stacit tak dej vedet.

Obr.1

http://www.skodacomm...24252&type=page

Obr.2

http://www.skodacomm...24253&type=page

Obr.3

http://www.skodacomm...24254&type=page

Obr.4

http://www.skodacomm...24255&type=page

Kdyz ti to neukaze ty obrazky tak se asi budes muset registrovat na foru http://www.skodacommunity.de ale to zvladnes :)

 

Přesně takto se to dělá. Včera jsem to kódoval známému. Zavírání z panelu + klíčem na dálku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím,

měl bych dotaz či prosbu o radu na Vás všechny znalé a zkušené k tématu komfortního zavírání 5. dveřích u Superb Combi 2. V mém případě model 2013.

Před pár lety mi jeden nejmenovaný a velice šikovný zdejší kolega ze Strakonic dokodoval k mé naprosté spokojenosti zavírání jak tlačítkem zevnitř tak i klíčem na dálku.

Nicméně pár měsíců zpátky někdy v zimě mi z ničeho nic přestalo fungovat právě to tlačítko, spínač otvírání 5. dveří, které je uvnitř vozu u řadící páky. A to tak, že tím tlačítkem nejde kufr ani otevřít, ani zavřít. Prostě vůbec nereaguje... Všechny ostatní způsoby bez problémů normálně fungují, tj. tlačítkem přímo na kufru (5. dveřích) či pomocí klíčku na dálku. Všimnul jsem si jedné věci a to, že tomu tlačítku uvnitř přestalo fungovat i podsvícení...

Zkoušel jsem už vyměnit celý ten spínač za jiný funkční z jiného Superba, ale výsledek je pořád stejný. 

Dále jsem zkusil i VCDS, které mi autoscanem našlo 1 chybu a to:

 

Address 09: Cent. Elect.       Labels: 1K0-937-08x-09.clb
Control Module Part Number: 1K0 937 087 AG    HW: 1K0 937 087 AG
  Component and/or Version: BCM PQ35  H+  111 0709
           Software Coding: 40190AB8EC5AF1C040080080710089E4437100AE776D87F05C814000A040
            Work Shop Code: WSC 33361 790 00999
                      VCID: 76E350D9C1C73AFAFF-8022
1 Fault Found:

02071 - Local Databus 
            012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101100
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 122
                    Mileage: 120265 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2015.06.04
                    Time: 11:55:19

             Freeze Frame:
                        Term 15 Off
                    Voltage: 12.15 V
                        OFF
                        ON
                        Term 50 Off
                        OFF
                        OFF

Z toho jsem laicky pochopil, že tam byla nějaká chyba či přerušení el. obvodu...

 

Nemá někdo zdejší podobnou zkušenost či případně by věděl, kde by mohl být zakopaný pes?

Předem díky za jakoukoli radu či pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny a také uživatele sumsalka,

 

po více než půl roce se mi podařilo s pomocí šikovných odborníků vyřešit ten problém s nefunkčním tlačítkem u řadící páky pro otvírání kufru. Celý zakopaný pes byl v kabelovém svazku mezi autem a dveřmi na straně řidiče! Pár přetrhaných vodičů, popraskané izolace...jsem se divil, že nefungovalo jen to tlačítko... V těch dveřích je umístěna jedna řídící jednotka, která má na starost právě i ten spínač kufru mimo jiné.

Nakonec výměna celého originál svazku a vše funguje zase jak má. Nicméně ta samotná výměna toho celého svazku bylo něco...ale určitě do budoucna lepší, než jen opravit pár drátků a čekat kdy rupne další...  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...