Přejít na obsah

Fabia 1,2 HTP nestartuje


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý den tak se sem vracím s příspěvkem,Já zajel do teplé dílny nechal rozmrznout vysušit a prostříkl jsem kontoxem konektor u startéru a zatím startuje jak divá.Jen zase pro změnu vyhořela cívka i s konektorem tak scháním...Ta elektrika už mě pěkně s... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak u mě to byly rozvody, potkalo se mi to (všechny sací). opravil jsem a nastavil (dělal jsem sám, není to zas tak složité, cena cca 4500). auto jezdilo, ale občas nedrželo volnoběh, dnes mi shořela zapalovací cívka na 1. válci a píše to chyba pohonu škrtící klapky. skáče to do nouzového režimu. doufám že je to jen abych nezničil kat. a až dám novou cívku tak to pofrčí. doufám že se nepletu? nevíte někdo co to může být? klapku jsem čistil a i se hýbe. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dobry den

Potreboval by som poradit : nestartuje mi fabia 1.2, rok vyroby 2004, 100 000 km.

Kontrolky vsetky OK, starter sa toci ale motor nenaskajuje. Bateriu som menil pred cca 6 mesiacmi. Skontroloval som ze vsetky tri zapalovacie cievky hadzu iskry. Pozical som si OBD II diagnosticky pristrok (http://www.aeg-automotive.com/en/products/73) ale ziadne chybove kody sa mi nezobrazili. Den alebo dva pred tym ako mi auto prestalo startovat som natankoval plnu nadrz benzinu (Esso, Francie).

Rad by som vycerpal vsetky moznosti pred tym ako pojdem do servisu pretoze sa nachadzam vo Francuzku a s miestnymi mechanikmi a remeselnikmi obecne mam LEN zle skusenosti (vela penazi za mizernu kvalitu prace...).

Poradi mi niekto ako dalej?

(ak uz tema s rovnakym problem existuje, ospravedlnujem sa, som tu novy a neovladam asi vyhladavanie na fore)

Dakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda má :blush::kol-17:, tak že by mě libero opravoval proto, že šestiventily přeskakováním netrpěly :help:? Marně pátrám v paměti, ale myslím co tu kdy kdo psal, tak to asi byly vždy případy 12 ventilů ... tak asi budou mít kratší řetěz ... nechám se poučit

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, zda je to ještě aktuální, ale nepřeskočil třeba rozvodový řetěz? asi by to chtělo zavzpomínat na okolnosti poslední jízdy, zastavení a kdy došlo k tomu prvnímu nenastartování.

Dakujem za tip, rozvodovy retaz skontrolujem.

Co sa tyka posledni jizdy, na nic zvlastne sa nepamatam, rano som prisiel do prace ako obycajne a vecer som sa mi proste nepodarilo nastartovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som mal cas na to pozriet a dosiel som k nasledovnemu zaveru :

Do motora mi nejde benzin (odpojil som hadicku ktora vedie palivo do motora a pri startovani z nej nic nevytekalo).

Zda sa mi teda ze problem bude asi v nasledujucich veciach

1) Nefungujuce palivove cerpadlo

2) Napajanie palivoveho cerpadla

3) Upchaty palivovy filter

Palivovy filter sa mi uplne nezda, pretoze si myslim ze by sa mal upchat postupne a nie tak ze mi auto zrazu prestane startovat (?)... Napajanie zmeram jednoducho merakom akurat ho musm zohnat niekde.

Zaujima ma ci ma niekto skusenosti s vymenou palivoveho cerpadla. Nepodarilo sa mi odpojit privodnu a odvodnu hadicku (viz obrazok). Nevie niekto ako na to? Staci hruba sila?

Dakujem

palivove cerpadlo.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si to ešte neporiešil, tak tie hadičky stiahneš tak, že plochými kliešťami stlačíš na konci tú rozšírenú časť. Po obvode je ta rozšírená časť na jednom mieste rovná a v tomto smere to musíš stlačiť. Ide to pomerne ľahko.

Či čerpadlo pracuje môžeš zistiť posluchom. Ak máš aktivované predčerpanie paliva, tak by si ho mal počuť pri otvorení vodičových dverí alebo pri štartovaní pri prepnutí kľuča do polohy 2. Také slabé (alebo aj silnejšie ako v mojom prípade) bzučanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si to ešte neporiešil, tak tie hadičky stiahneš tak, že plochými kliešťami stlačíš na konci tú rozšírenú časť. Po obvode je ta rozšírená časť na jednom mieste rovná a v tomto smere to musíš stlačiť. Ide to pomerne ľahko.

Či čerpadlo pracuje môžeš zistiť posluchom. Ak máš aktivované predčerpanie paliva, tak by si ho mal počuť pri otvorení vodičových dverí alebo pri štartovaní pri prepnutí kľuča do polohy 2. Také slabé (alebo aj silnejšie ako v mojom prípade) bzučanie.

Dik moc, s hadickami je to presne ako si hovoril.

Pri otoceni klucom ziadne bzucanie nepocujem. Dal som teda dole hadicky a pozeral som ci cez odvodny otvor ide pri startovani benzin - nesiel. Zmeral som napatie na napajani pumpy a pri startovani je tam 12V. Pri vytiahnutom kluci zo zapalovania su tam 4V. Je to normalne?

Vychadza mi z toho ze to bude teda pumpa. Skusim este zohnat dva draty a spojit pumpu s bateriou a nastartovat aby som overil ci fakt nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové potřeboval bych radu od vás mám Fabii 1,2 HTP 40Kw poslední dobou auto si dělá co chce někdy nastartuje někdy už vůbec že vymlátím baterii baterie kupovaná Nová před 2 měsíci když otočím klíčkem slyším čepadlo jak natahuje chci nastartovat a ono nic jen jako by chytne a konec pak zkusím a zase nic když to udělám cca po 4 tak zase neslyším čerpadlo že nenatahuje pak někdy zase natáhne čerpadlo v servisu mi řekly že mám v pořádku čerpadlo někdy se mi podaří že auto chytne a jedu v pohodě a někdy zase už vůbec nenastartuji prosím o vaše rady děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Fabia 1,2 HTP nestartuje

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...