Přejít na obsah

Fabia 1,2 HTP nestartuje


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

tipuju to na ty rozvody. po startu chvilku trva nez se to napne a pokud jsi jen poskocil a hned vypnul, tak je to hodne pravdepodobny, ze pri to dotaceni a nedostatecnym napnuti se to hnulo, navic pokud mas jeste nemenej napinak za delsi, ale nebudu malovat certa na zed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý kolegové HTPčkáři :) mám na vás prosbu. Řekněte mi prosím jaké máte volnoběžné otáčky při zahřátém motoru ? U mé 1,2 12V AZQ se pohybuji dle Vagu 684-708ot/min a díky tomu mi vibruje jak motor tak i kola v převodovce, takže si připadám jak v traktoru .

Děkuju za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý kolegové HTPčkáři :) mám na vás prosbu. Řekněte mi prosím jaké máte volnoběžné otáčky při zahřátém motoru ? U mé 1,2 12V AZQ se pohybuji dle Vagu 684-708ot/min a díky tomu mi vibruje jak motor tak i kola v převodovce, takže si připadám jak v traktoru .

Děkuju za odpovědi.

motor AWY, zahriaty, ziadane volnobezne 703 - vycitane na VAG. skutocne otacky kolisu plusminus par otacok okolo tych 703.

a tiez ma to pekne sere, je to nizko. ako uz som tu na fore niekde pisal, viac to vibruje ked stojim v krizovatke hore cumakom, menej ked stojim dole cumakom.

check engine nesvieti, predpokladam teda ze je vsetko OK. ale chyby som VAGom necital uz dlho, ani readiness, ani vypadky zapalovania, ani bohatost zmesi. tlaky som tiez nemeral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Caute , takze mam takyto problem o ktorom som sice dost precital a hladal ale neviem si ani tak rady, takze stalo sa to ze som sa dostal total na sucho co sa tyka benzinu v aute, cize som dolial cca 5L benzinu a nejde nastartovat, skusal som to co som sa docital  ze ked otocis klucik tak by malo automaticky ist cerpadlo a dotlacit benzin do motora ale neuspesne , auto som uz tocil min 20x a stale nic :/ jedine ze som tak vybil baterku .. takze nemate nejake napady? cerpadlo a vsetko co sa tyka okolo je 100% v poriadku ,lebo predtym som nastartoval ked si auto potiahlo posledne kvapky benzinu... cital som nieco o ovzdusneni palivoveho systemu ale nikde som sa nedocital nic konkretne... a btw nechcem to davat do servisu pokial to nebude uplne nutne ani nemam prestor to nejak rozoberat.... byvam v panelaku takze asi tak... za vsetky rady dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej viem ze cerpadlo je elektricke ze sa spina tak ako si napisal ale bohuzial , som nepocul ziadne zvuky ze by tahal benzin, a skusal som cakat aj viac ako 10s a nic , skusim este potocit ci to nejak zazrakom nenaskoci... a ked nie tak potom skusim doliat , myslis ze to moze byt v tom ze ma vnadrzi len tych cca 5 l ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to že tam máš jen 5 litrů benzinu v nádrži,tak v tom problém určitě nebude! A tobě netlačí čerpadlo při otevření dveří? Je vlastně možné ,že tohle tvá jednotka nepodporuje jen při otočení klíčku,ale tak bych mrkl jestli jde do čerpadla proud. Pokud ne,tak vytáhnout čerpadlo-je možné,že bude jen kouslé. Jinak výměna.

Editováno: , autor: Mirek 835
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takto poviem to tak ako to bolo ..... mal som financnu krizu cize mal som dojazd cca 10km auto stalo cely cas a stoji na parkovisku na rovine.... kedze stalo dlhsie cca 3 tyzdne tak mi baterka odisla ani som  nenastartoval... baterku som nabil, skusil nastartovat a samozrejme auto hned nastartovalo... takze som myslel ze bude po probleme... na druhy alebo 3 den som chcel ist natankovat a vtedy prislo to ze baterka isla lebo ju pretacalo ale nenastartoval som tak bolo jasne ze asi padol benzin, tak som klasika bral kanister a dolial 5 L, a tocil som skusal som xy krat ale vobec nechcelo chytit, cital som tiez xy clankov ze staci potocit kluc a malo by zobrat z nadrze ale nic... ani cerpadlo ziadny zvuk nepocujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze ja uz ozaj neviem co mam robit, mal som to na diagnostike, samozrejme ziadna chyba... davali sme aj test cerpadla a cerpadlo funguje( ale ze by mal maly tlak? z nicoho nic? )  a snima aj po otoceni klucika , pozerali sme teda ci je v motore benzin cez taky neviem presne na co je ten ventil, ale ked som ho stlacil tak vyprskol benzin z coho som usudil ze tam asi benzin je , skusal som opat tocit xy krat aj cez kable, potom sa mi nezdala skrtiaca klapka lebo sa otvorila nejak len do polovice, ale aj ta je dobra a bola nastavena , posledna vec co som skusil boli vycistenie sviecok , myslel som ze to pomoze ale spravilo to aspon to ze ked som natiahol tak malo to snahu nakopnut.... inac je mozne aby som mal vsetky sviecky zle? alebo keby bola len jedna zla tak by to bezalo na 2 valce opravte ma ked sa mylim, zatial som nekupoval nove sviecky, ale tak asi kupim pre istotu ved za to nic nedam , a viem ze na aute uz boli raz menene rok 03 a najazdene cca 120 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co píšeš tak je na autě trochu zanedbaná údržba, ale budiž. Začal bych pokud auto předtím jezdilo normálně výměnou palivového filtru (pozor na správný tlak tuším 3bar) Takže to vidím, že tímmjak jsi vyjel nádrž do sucha, tak jsi taky vycucl všechen bordel za ty roky a ten ti ucpal filtr. Benzín sice v liště je ale bůhví pod jakým tlakem.

I kdyby to tím ve finále nebylo tak výměna není zas tak složitá ani nákladná a autu jenom prospěje.

Udělej toto ať se máš od čeho odpíchnout -nepomůže? Neuškodí.

3x svíčka cca 80Kč /kus

vzduchový filtr 120kč

palivový 500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Fabia 1,2 HTP nestartuje

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...