Přejít na obsah

Superb 2,5 V6 120kw špatné starty


spundas

Doporučené příspěvky

Prosím o radu , mám čerstvě koupený Superb 2,5TDi r.v.2002 a když je studený motor tak špatně chytá , tj.dlouho točí a až většinou na podruhé chytí . Diagnostika píše vadné nebo skkratované čidlo G 62 . Kde ho prosím najdu? Dík Váš nový kolega.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kolko prosim ta to čidlo stalo?

Nevie niekto ako by som VAGom nastavil dlžku žhavenia?

Tieš mi to zle štartuje, všetky žhaviče som vymenil(boli mrtve) a výsledok je že rano to štartuje krásne ale potom ked prídem do práce auto dve tri hodinky stojí už to štartuje až na druhy pokus.

Myslím že je to sposobene tym že ked je ten motor ladový tak to žhaví 4-5sekund a krasne to chytí ale potom to cez den žhaví možno asi len sekundu a to neviem prečo :(

2,5TDi 120kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dobrý večer, mam Superba rok 2003 je to 2,5 TDI 120Kw a toci a nechytne obcas blafne predevcirem sem byl v servise delaly mi tam predstrik a dojel sem domu a uz sem potom nenastartoval aale kdyz odmontuji hadici od turba striknu tam start tak chytne a strasne huli a smrdi a po chvilce zdechne a pak uz zase nanatocim nevite cim by to bylo ?myslite ze bude vadne cerpadlo ? nebo cim by to jeste mohlo bejt ?vag nic nehlasi a pojistky sou vsechny ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

uz jsem docela bezradnej a nevim ... takze kdyz mi nekdo poradi, budu vdecnej ... :-)

Mam problem se spatnymi starty.Nejvetsi problemy jsou tak okolo teploty 15-20 stupnu.

situace:

teplota cca 5-10 stupnu: zapnu klicek,zhavi to cca 4-5 vterin, zhasne, chvili pockam a chytne to v podstate na otoceni ...

teplota cca 15-20stupnu:zapnu klicek, zhavi to cca 2 vteriny, zhasne to, chvili pockam a pak to cca treba 8-10 verin toci, pak to chytne a vyvali se svetly dym,nespalena nafta

teply motor, chytne celkem dobre,ale jak stojim treba hodinu, pak uz to zase blne a vraci se stav teploty 15-20 stupnu

auto po nastartovani uz jede normalne, nezere , nekouri, ma vykon ... vse OK

vymenil jsem cislo teploty, zhavicky, zkontroloval nastaveni rozvodu i hodnotu predvstriku,diagnostika mlci, zadny problem ...

uz asi jen zbyva udelat kontrolu vstrikovaci a cerpadla ...

poradi nekdo jeste neco??

diky

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

ahoj mám  problem a to ten : špatný první start (od 0 niž ) auto hulí jak v3s  chvílí kolisají otačky :(( tak jsou mněněny žhaviče , všechny  přivodní a přepadové hadičky pal. filtr  , promněřený vstřiky ,nastavený předstrik , na zkoušku zpětný ventil a pořád nic nehlasí žadnou závadu prostě nic za tepla to chitne na otočení  .. prosím nevíte někdo ? :

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mám  problem a to ten : špatný první start (od 0 niž ) auto hulí jak v3s  chvílí kolisají otačky :(( tak jsou mněněny žhaviče , všechny  přivodní a přepadové hadičky pal. filtr  , promněřený vstřiky ,nastavený předstrik , na zkoušku zpětný ventil a pořád nic nehlasí žadnou závadu prostě nic za tepla to chitne na otočení  .. prosím nevíte někdo ? :

Špatně nastavené vstřik čerpadlo vuči klikovce (časovaní - povstřik) dale 90% lidí podcenuje stav baterie a stav starteru = malé startovací ot a chytne jak pumpa na fekalie a to pak mužeš mít vše 100x v pořádku.Tento mesíc jsem řešil 2x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

uz jsem docela bezradnej a nevim ... takze kdyz mi nekdo poradi, budu vdecnej ... :-)

Mam problem se spatnymi starty.Nejvetsi problemy jsou tak okolo teploty 15-20 stupnu.

situace:

teplota cca 5-10 stupnu: zapnu klicek,zhavi to cca 4-5 vterin, zhasne, chvili pockam a chytne to v podstate na otoceni ...

teplota cca 15-20stupnu:zapnu klicek, zhavi to cca 2 vteriny, zhasne to, chvili pockam a pak to cca treba 8-10 verin toci, pak to chytne a vyvali se svetly dym,nespalena nafta

teply motor, chytne celkem dobre,ale jak stojim treba hodinu, pak uz to zase blne a vraci se stav teploty 15-20 stupnu

auto po nastartovani uz jede normalne, nezere , nekouri, ma vykon ... vse OK

vymenil jsem cislo teploty, zhavicky, zkontroloval nastaveni rozvodu i hodnotu predvstriku,diagnostika mlci, zadny problem ...

uz asi jen zbyva udelat kontrolu vstrikovaci a cerpadla ...

poradi nekdo jeste neco??

diky

Radek

Na to čidlo teploty bacha kupovat pouze origo nebo Hella ost značky jako Facet apod šmejdy co maj v elitu a kelly jsou dosti problemové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

uz jsem docela bezradnej a nevim ... takze kdyz mi nekdo poradi, budu vdecnej ... :-)

Mam problem se spatnymi starty.Nejvetsi problemy jsou tak okolo teploty 15-20 stupnu.

situace:

teplota cca 5-10 stupnu: zapnu klicek,zhavi to cca 4-5 vterin, zhasne, chvili pockam a chytne to v podstate na otoceni ...

teplota cca 15-20stupnu:zapnu klicek, zhavi to cca 2 vteriny, zhasne to, chvili pockam a pak to cca treba 8-10 verin toci, pak to chytne a vyvali se svetly dym,nespalena nafta

teply motor, chytne celkem dobre,ale jak stojim treba hodinu, pak uz to zase blne a vraci se stav teploty 15-20 stupnu

auto po nastartovani uz jede normalne, nezere , nekouri, ma vykon ... vse OK

vymenil jsem cislo teploty, zhavicky, zkontroloval nastaveni rozvodu i hodnotu predvstriku,diagnostika mlci, zadny problem ...

uz asi jen zbyva udelat kontrolu vstrikovaci a cerpadla ...

poradi nekdo jeste neco??

diky

Radek

Pokud nejsi daleko Prahy přijed změřim ti live data čerpadla a celýho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...