Přejít na obsah

Nabíjení bezůdržbové baterie


rx6

Doporučené příspěvky

Ahoj, rád bych si upřesnil případný postup při nabíjení origo akumulatoru Varta-tzv.bezůdržbové baterie v mé OII. Na netu jsem četl nabíjet ano, zátky není potřeba vyšroubovatm, nemělo by se ani dolévat destilkou atd....

Díky za odpovědi, názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rx6

Takže nabíjet můžeš, když je AKU ve voze. Jak jsi správně psal, tak na bezúdržbové baterii nemusíš povolovat zátky ani dolévat destilovanou vodu (proto název bezúdržbové). ;)

To co zde psal jakub benes úplně vypusť :doh , jelikož s 99% máš olověný Akumulátor, nebo pokud máš řadu Silver tak tam je ještě nános stříbra.

Dobíjecí proud může být maximálně 1/10 kapacity AKU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej mistře, trochu si odporuješ ne :p V tom PDF se píše:

bezúdržbový startovací akumulátor, typ ZAPLAVENÝ (olověná kyselinová

AUTOBATERIE s deskami legovanými kalciem nebo stříbrem, není nutné

kontrolovat hladinu elektrolytu ani dolévat destilovanou vodu)

A proč bych jí měl vyndavat z auta? Já se držím návodem výrobce pro daný typ baterie :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SULDA: :palec2: PRECITAJ SI CELY LINK CO SOM SEM DAL O BATERKACH.:kuk::help: V OC2 od vyroby urcite nemas baterku legovanu calciom alebo striebrom.

Kazda jedna auto bateria sa odparuje pokial nie je hermeticky uzatvorena!!! Treba dolievat destilovanu vodu.;)

Preco vyberat z auta:: Aj preto som pisal ze vybrat z auta lebo vela ludi ani neodpoji kable+ a minus- a nabija. Ked nabijas baterku tak dochaza k vreniu elektrolitu ktori prska okolo baterie. Elektrolit je zieravina.

PRECITAJ SI MANUAL K AUTU OCTAVIA2 TAM SA PISE strana 189 O KONTROLE A DOLIEVANY BATERKY!!!!:p:)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj manuál mám dávno nastudovanej. Nehledej v tom nic víc než absurditu toho co jsi napsal a co je v PDF ;) Ale když chceš mít svou pravdu tak prosím :)

Vysrobovat zatky, Doliat destilovanu vodu.
není nutné

kontrolovat hladinu elektrolytu ani dolévat destilovanou vodu

Když předpokládáš že jsou lidi takový paka že si neodpojí baterii a začnou nabíjet tak taky pojedou jen podle toho zda se jedná o bezúdržbovou či údržbovou baterii a nebudou se pídit po nějakým "baterku legovanu calciom alebo striebrom" :p Než začneš příště poučovat tak zkus číst i mezi řádky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SULDA::palec2::smich:

Davam len rady a nikoho nepoucujem.;)

Videl som baterku ktora buchla pri nabijani v aute.:palec2: Videl som aj nabijat pripojenu baterku kde odpalilo RJ motora.:smich:

Nech si kazdy nabija baterku ako chce a kde chce. Mne to je jedno.

Ja nabijam baterku: Vyberiem z auta. Odsrobujem zatky, dolejem destilovanu vodu a dam na nabijacku.

P.s. Mam povodnu 9 rocnu baterku v aute.

Nemusis sa drzat mojich RAD a PRISPEVKOV.:p:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SULDA: :palec2: PRECITAJ SI CELY LINK CO SOM SEM DAL O BATERKACH.:kuk::help: V OC2 od vyroby urcite nemas baterku legovanu calciom alebo striebrom.

Kazda jedna auto bateria sa odparuje pokial nie je hermeticky uzatvorena!!! Treba dolievat destilovanu vodu.;)

Preco vyberat z auta:: Aj preto som pisal ze vybrat z auta lebo vela ludi ani neodpoji kable+ a minus- a nabija. Ked nabijas baterku tak dochaza k vreniu elektrolitu ktori prska okolo baterie. Elektrolit je zieravina.

PRECITAJ SI MANUAL K AUTU OCTAVIA2 TAM SA PISE strana 189 O KONTROLE A DOLIEVANY BATERKY!!!!:p:)

Čoveče PROCHY jsem tě bral jako za seriózního TIPA, ale ty tu odkazuješ na Manual a na PDF ( jak již zmínil Šulda), a sám jsi ho asi jen očima prolétl. :p

To co zde píšeš je jen z poloviny pravda a možná ani to ne. Viz tvůj manuál co jsi sem dal. Samo pokud se někomu chce či musí ( viz Jay Kay ) tak lze AKU vyndat z vozu a nabíjet jí doma. Ale pro většinu lidí je lepší a jednodušší nabíjet ve voze a ani Škoda Auto proti nabíjení ve voze nic nenamítá a to nemluvě o odpojování napájecích kabelů. Jak je vidno z obrázku co jsem vytáhl z tvého manuálu tak je nutné odpojovat napájecí kabely jen v případě rychlonabíjení a zase nemusím asi zmiňovat, že manual k obsluze je též z Škoda Auto :palec2:

SAMO NIC VE ZLÉM. V JISTÉM SMYSLU MÁME KAŽDÝ PRAVDU. kol5

post-53999-0-24060900-1318366074_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši v..... se na manuály, myslím že každej víme co je manuál a četli jsme ho. Každej to vidíme jinak, jen Prochy je drobet tvrdohlavej a pochopil mně jinak než sem to celý myslel :lol::'> Já zrovna teď nabíjím s vyndanou baterií ale Prochy né kvůli tobě :lol::'> ale proto že bydlím v bytovce a zatím nemám garáž. Už mě přestalo bavit půjčovat si 3x do roka nabíječku od tchána tak sem se poohlížel po nějaký koupi a bylo to těsně před založením tohodle vlákna a jelikož v Lidlu nenakupuju tak sem se nechal popíchnout vašimi zkušenostmi a dneska sem jí tam koupil ale říkám vám hoši - běda vám, běda vám jak to bude stát za h.... :smich:

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

bezúdržbová baterka se nedá otevřít ne ? Nabíjím normálně v autě připojenou připnu a pak zapnu nabíječku vypnu nabíječku a pak odpojim kleště ne.

Taky jsem viděl osobně bouchnout baterku otevřenou a při sundavání kleští si kolega škrtnul to byla rána.

když máš zaslepené zámky tak se to pak blbě odemyká to auto :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hesoss

Lepší je dobíjet menším proudem po delší čas. Jinak za sebe dobíjím ve voze a jelikož používám nabíječku z LIDLU, ta má menší nabíjecí proud, tak se nemusím bát že mi to v autě něco vypálí. :kol-47: Jinak jsem někde na internetu vypátral test nezávislé zkušebny na nabíječku Ultimate speed (a k mému překvapení vyšel nad míru dobře). :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec skušenosti kolegy v autoservise(cca 15let !!) I bezudržbove baterie se dobíjejí pokud tam jsou zatky vždy vyšroubovat a skontrolovat hladinu destilky!!! Na co by tam jinak byla? Ja mam taky orig BEZUDRŽBOVKU VARTA staří 4roky a pod nálepkou sou zátky.Samozřejme hladina destiky byla už slabší takže dolito a nabito starty jako muj zahradní traktor :-) takže VYNIKJICI !!! Nabíjeno profi nabiječkou (k nabíjení všeh druhu baterii RC soustavy.)

Editováno: , autor: Octavian2tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...