Přejít na obsah

Ako identifikovať vadné ložisko?


lada

Doporučené příspěvky

Tak zhruba pred rokom som tu v jednej téme odpovedal, že aj mne hučali už 2 ložiská FAG. Boli menené za orig. FAG - Germany. :aggressive:

No bol som upozornený, že je to podložkami. Podložky boli vybraté a ložiská opäť v prdeli. Nasúvané orig. prípravkom a škoda hovoriť.

Je to proste taká výroba. Šetrenie materiálom atď. Od mojich známych mechanikov mi boli doporučené Vaše/České/ ložiská zn. Slávia. Cena je lidová cca. 30 Eur kus - zadara :p

Mechanik, môj známy, ich dáva na firemné autá, čo ročne nabehajú aj 80.000km a zatiaľ držia 100%. Takže moje auto dostalo prevdaže new ložiská Slávia CZ.

Uvidíme, ako sa chlapci v zbrojárstve pochlapili..... :smich: Vzduchovky robiť vedia, ložiská uvidíme časom.. :prc:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to mozne.aj moj vejfuk TYLL (vraj cz)je po roku pouzivania zatial bez korozie.nemysliet na to co je vo vnutri :).Hoci bosal znie lepsie ale vsadil som na tyll.

Poliaci predsa len robia lepsie steky do plota ako autodiely. :smich:

ale k veci.

Inak som si vsimol ze skodovka k 1 .7.2008 inovovala tzv "podlozku tesnici".je to taka prachovka za loliskom.myslim si ,ze z dlhodobeho hladiska by to mohlo mat prinos.nebudem to opisovat treba to vidiet.Ta nova by mala mat lepsie tesniace vlastnosti zrejme.Skoda ze to nemam odfotene bolo by to zrejme.Mozno nabuduce.

Nedavno som pisal Jakrovi,teda jar_dovi o pdf-ko kde publikoval pripravok na natlacaie loziska.

Hoci sa mi neozval ani neodpisal,zato spominal v jednom prispevku ze dakedy urobi pripravok na natlacanie toho hlinikoveho kruzku na zaciatku loziska.

No ja som si medzi casom spravil svoj priravok a aj ten ktorym sa natlaca ten hlinikovy kruzok.

Nechcelo sa mi do toho ,ale posudte sami,ucel to plni dostatocne. lol

platna 5mm

spodna strana co opiera o hlinikovy kruzok loziska.

post-722-1270677631,8795_thumb.jpg

vrchna strana,o ktoru sa opiera pripravok na vylisovanie loziska

pozor otvor je kuzelovy

post-722-1270678062,625_thumb.jpg

Ospravedlnujem sa za absenciu nakresu ,ale robil som to na kolene a namieru.Ale kto je sikovny tak to okopiruje :palec2:

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol s autom v servise a bolo to lave lozisko. Vymenili komplet loziko + naboj a zaplatil som spolu 106€. Vela? Malo? Hlavne je, ze teraz uz nic nehuci. Tak nevahajte zajst do servisu, predsa len su to skuseni ludia. Mne technik poradil, ze zbytocne menit obe loziska naraz. Ak zacne hucat aj druhe, tak potom mam prist. Skor zbytocne. Majte sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je fakt, mat alebo nemat 106€ je skvor poznat ako ci mam vymene "dobre" lozisko.

Zaujmave je ,ze skodovka predava loziska po 2 kusy.Zeby marketingovy tah? Asi nie.Ale je to individualne.Aj ja som kupil jeden kus 42e aj z maticu.Dojdem do auta a vravim si celkom dobra cena kupim este jedno.Tak som vymenil obe :smich:

Zabudol som este: Majte sa.

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám taky ložisko v pytli, ale u mě je hučení slyšet především ve vyšších rychlostech mezi 90-130km/h, když ve vyšších rychlostech zatáčím doprava (např na dálnici v mírné zatáčce), tak to přestane. Přijde mi, že to jde od pravé strany přední. Koukal jsem na skoda-dily.cz, tam by mě vyšlo nové prvovýroba (FAG,SNR) 1140,-s DPH což je krásný, v autokelly servisu SNR cca 1400 a ve škodovce mi řekli kolem 3000,- :smich:

Editováno: , autor: repkin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam uz za sebou vymenu troch lozisk zostava mi este jedno a je to komplet: Co sa tyka diagnostiky ako zistit ktore je zle najlepsie zdvihnut koleso a zatocit pripadne ak zachytavaju brzdove platnicky len malinko tak zhodit a tak zatocit. V zadu najlepsie zhodit bubon a zatocit loziskom samotnym. Tiez som sa pomylil a jedno predne dobre som vymenil nakoniec bolo zle zadne a sa to prenasala az dopredu:mali najazdene 160 000km myslim ze dost vydrzali. Namontoval som FAG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som tiez chcel vedet vas nazor:myslim ze to bude lozisko,ale mal som mensiu buracku kde mi cestou vymenili aj predne lozisko na strane vodica,odvtedy pri rychlosti 120-vyssie zacne hucat od prednych kolies na 90 percentna strane vodica.Skusal som v zakrute pri tej rychlosti na jednu stranu tusim na lavu ked som tocil prestalo hucat,rovno ked idem huci a doprava ked sa zataca huci tiez.Co vy nato?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové, právě jsem zvedl auto na předek, točim kolama jak blbej, sousedi mě maj nejspíš za magora, každý kolo vydává o něco jinčí zvuk, ale kterej z těch zvuků je OK a kterej KO, neumím rozeznat. Navíc roztočit to tak rychle, aby ten zvuk kterej to dělá při jízdě byl slyšet mi taky nejde. No nic, nový ložisko je na zadní sedačce připravený na montage, do škodovky jedu v pondělí ráno, tak dám vědět, jak to dopadlo. Začíná to bejt trošku znát na spotřebě, tak už je nejvyšší čas. :)

Editováno: , autor: repkin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zpátky ze servisu, zapoměl sem koupit ještě matice, plechovou zarážku a šrouby, ale i tak i s prací mě to vyšlo na 1133,- což je krásný, navíc autorizovaný ŠKODA servis, na ložisku jsem ušetřil 1671,-kč.

Takže doporučuju skoda-dily.cz a kdo je z jihu Moravy, tak ARAVER Strážnice.

:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, potřeboval bych poradit s koupí ložiska, mám Fábii 1,2 40kW, r.v. 2002, s ABS a posilovačem řízení, mám vzít tohle - 6Q0 407 621 BH - http://www.skoda-dil...2-roomster.html, nebo stačí toto - http://www.skoda-dil...2-roomster.html , případně můžete se mi někdo kouknout do etky na přesné číslo dílu? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. právě dneska jsem byl v servisu a zjistil jsem po dlouhych peripetijich ze mam spatny obe ložiska na přednich kolech.Auto huči a huci pri jizde.. Koukal jsem na obchody, a nejlevnejsi asi na skoda-auto.cz jen si nejsem jisty jaky... jde o to , ze mam 1.4 MPI 50Kw,2001,s posilovačem řízení ale BEZ ABS , TMBNB46Y423338572. A u techto dilu to neni napsane. Tak prosim poradte.. Jsem bezradny.. Predem dekuji. Jinak tady prikladam co by to asi podle me mohlo byt: odkaz na lozisko.http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0407621e-lozisko-predniho-kola-s-nabojem-fabia-fabia-2-roomster.html

Poradi nekdo zda je to to spravne? Hlaven aby to bylo bez ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to s nebo bez ABS se tuším nerozlišuje, pouze to jestli je nebo není s posilovačem (bez má průměr 66 s posilovačem tuším 72mm), takže jsi vybral správně ;) dle ETKY číslo dílu 6Q0 407 621 AJ, ale koncovka se může měnit podle náhrad dílu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se ptal přímo na www.skoda-dily.cz a přišli mi dvě odpovědi, v jedné mi doporučují jedno a pak zase to druhé :wallbash:. Obě odpovědi mají stejné znění: "Dobrý den, je pro Vás vhodný tento díl: ..." Na další dotaz, co mám tedy vybrat už odpověď nedorazila ... :help: Můžete mi někdo, prosííím, poradit které mám koupit?

Editováno: , autor: cadaver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, potřeboval bych poradit s koupí ložiska, mám Fábii 1,2 40kW, r.v. 2002, s ABS a posilovačem řízení, mám vzít tohle - 6Q0 407 621 BH - http://www.skoda-dil...2-roomster.html, nebo stačí toto - http://www.skoda-dil...2-roomster.html , případně můžete se mi někdo kouknout do etky na přesné číslo dílu? Děkuji.

na tvoje auto patří dle ETKy ložisko 6Q0 407 621 AJ a jeho náhrady = mělo by tam sednout to z druhého odkazu:

toto: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0407621c-lozisko-predniho-kola-s-nabojem-fabia-fabia-2-roomster.html

rozlišuje se jen na s nebo bez posilovače...na ABS jsou všechny, protože jediný co je nutný v náboji pro ABS je feromagnetickej kroužek a vyrábět zvlášť náboj bez kroužku by bylo dražší než ho tam prostě nechat ;) pokud se mýlím, opravte mě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpvoěď. Přeci jen ,ale jsou tu ještě nějaké nejasnosti. Takže mám tomu rozumět tak, že ložiska se už dnes prodávají jen s ABS a že je u nich navíc nějaky feromagnetický kroužek --- dotaz k tomu, jak je možné ho odmontovat , je to pracné??? Předem děkuji.Omlouvám se,ale jsem naprosty laik. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejen dnes, nevím že by se ložiska, respektivě náboje prodávaly bez toho kroužku (je to jen magnetickej kroužek, žádná složitá - drahá věc:) )...demontáž toho kroužku je nemožná, pokud myslíš náboj nebo ložisko, tak tady počti něco o složení nápravy - ložisko - náboj se demontuje tak že se "vytlačí" ;)

post-25532-1273263880,9855_thumb.jpg

post-25532-1273263888,4161_thumb.jpg

post-25532-1273263893,139_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den, jsem tu nový tak snad píši do správného tématu. Mám doma těhlici z Fábie a potřeboval bych vědět, jestli se dá použít i na model s ABS? Konkrétně 1.4 16V r. 2005. Píšete tu o nějakém feromagnetickém kroužku a já znám pouze indukční snímače otáček s ozubeným věncem. Snad jsem se vyjádřil přesně. Děkuji za odpověď.

post-40521-1274028687,6407_thumb.jpg

Editováno: , autor: P.e.t.r_S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar chlapy,

mam problem zacalo mi hucet zadni levy kolo. Je to zvuk jako od pneu ale daleko vyssi.

Pokud jedu rovne nebo do leva huci to stale pokud zahnu do prava zvuk ustane. puvodne jsem si tedy myslel ze jde o pravy zadni kolo (zvuk se line od kufru). zavrel jsem kamose do kufru a ten rikal ze huci zadni levy :-(. koupil jsem lozisko vymenil ale zvuk pretrvava. Vymenil jsem i pneu s rafkem ale zvuk pretrvava.

Nemate nekdo prosim nejaky napad? Uz nevim co delat....

diks alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapy,

mam problem zacalo mi hucet zadni levy kolo. Je to zvuk jako od pneu ale daleko vyssi.

Pokud jedu rovne nebo do leva huci to stale pokud zahnu do prava zvuk ustane. puvodne jsem si tedy myslel ze jde o pravy zadni kolo (zvuk se line od kufru). zavrel jsem kamose do kufru a ten rikal ze huci zadni levy :-(. koupil jsem lozisko vymenil ale zvuk pretrvava. Vymenil jsem i pneu s rafkem ale zvuk pretrvava.

Nemate nekdo prosim nejaky napad? Uz nevim co delat....

diks alli

Zadné lož.,pokiaľ sú poškodené tak zvuk vydavajú stále.Bude to zrejme predné lož.náboja,ktoré pri zatáčani prestáva vydávať zvuk a opačne pri priamej jazde hučí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...