Přejít na obsah

Reproduktory zapojení / výměna


Fus

Doporučené příspěvky

Ahoj...a co ta montážní hloubka středobasů v zadních dveřích?....6cm nebo víc ? mám tyhle mdf redukce  http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-skoda-fabia-i-fabia-ii-superb-i-octavia-ii-yeti.html jsou 3,5 cm stejně vysoký jako by měly být origo plastový......když tam ale dám repro tak se to ještě o 4mm zvětší....nebude mi to už pak kolidovat s tapecem?...prosím o radu......nevíte kolikje místa mezi org. repro a tapecem? Díky

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

teď jsem to dělal a nic nataženýho nebylo.......a jo, přední  jdou dát dozadu.....jen ti bez redukce nepůjde přední výškáč vzadu připojit origo způsobem....ale jestli nebudeš mit dozadu origo kabeláž tak je to jedno, budeš si muset poradit :-)

 

Já koupil tohle a repráky mi pak zbyly....výhodou byla kabeláž která byla popsaná a napinovaná + všechny pásky a nýty atd  a zabralo mi to  2 hodiny.....zkusil bych ještě zeptat se tady jestli ti kabeláž neprodají sólo....vypadá to jako by si to dělali sami...líná huba ...dál to znáš...dej pak vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Chalani skúšal niekto z Vás aký je zvuk keď máte origo rádio BOLERO a nejaké lepšie (samozrejme nie fabricke) repráky ? Oplatí sa to riešiť aj takto ? Lebo zisťoval som koľko treba práce a vecí pri aplikácií neorigo rádia a to sa mi nechce. Tak by som to chcle riešiť fabrickým rádiom a neorigo reprákmi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

 

Mám originálne rádio DANCE + reproduktory HERTZ DSK 165 a hrá to super. Je pravda, že autom mám aj vytlmené materiálom STP Silver, ale myslím si, že aj bez toho tlmenia by to bol rozdiel. Dosť ľudí sa ma pýta, či mám aj subwoofer, keď to tak pekne hrá :) Samozrejme, že nemám. A pritom tieto repráky mám iba v predu. V zadných dverách sú origo fabrické repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

A jak je to prosim se zapojením reproduktorů u rádia Blues? Můj selskej rozum říká, že je hlavní žíla tlustých kabelů k basovým reproduktorům a paralelně je z těch tlustých kabelů odbočeno do výškových reproduktorů.

 

Nebo je někde na kabeláži ještě nějaká redukční krabička s nějakým odporem?

 

Důvod mé otázky-chci vyndat  výškový reproduktory z A sloupků a Basový reproduktory z předních dveří. A oboje dát do zadních dveří.

Z rádia mi jdou právě jenom tlustý kabely velikostně i barevně totožný s těma co sou ve dveřích.

 

Že bych z rádia táhnul znova další kabely do basových reproduktorů a bočně bych na ně paralelně připojil výškový.

Nechce se mi sundavat palubní desku a hledat v kabelovým svazku místo kde odbočujou slabý kabely pro výškový reproduktory.

WP_20180715_14_51_57_Pro.jpg

WP_20180715_14_51_05_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nakres mi nesedi. Na reproduktore je 4-pinovy konektor, nie je odbocka priamo z kabla. Skusim najst fotky z montaze zadnych repro na F2C

 

Par prispevkov nizsie mas i montaz v aute. Je to sice Swing, no bude to rovnake

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud použiješ originální výškové repráky, tak to tak můžeš udělat. Ty mají v sobě kondenzátor oddělující vysoké kmitočty. Z těch čtyřech kontaktů na velkém repráku jsou vždy dva a dva spojeny, takže je jedno jestli výškáče připojíš k basákům pomocí konektoru nebo paralelní připojení uděláš jinak. 

Rádio.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mr Plavka :  a proč ze předu dáváš do zadu ?   Pokud jsi je tam neměl od výroby tak stejnak z ISO konektoru od rádia musíš natáhnout kabel do zadních dveří....  A tam na něho napojíš bas a výškač ......  Pokud bys dával neorigo sadu repráku ( komponentní)  tak u nich je taky výhybka takže ji napojíš stejně tak jak to máš na obrázku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Drnčí mi tapecírunk v předních dveřích a nechci vytlumovat přední dveře.

Hodim si reproduktory do zadních dveří a tam si budu v klidu hrát s odtlumením-pokud to bude třeba.

Na zadních sedadlech nikoho moc nevozim, takže můžu mít odendanej tapecírunk zadních dveří a nemusim ho před každou jízdou zas nandavat.

A i to případný odtlumení bude jednoduší protože se nebudu muset vyhybat tolika drátům-vzadu mam švihadla.

.

Ještě když jsme u těch neoriginálních reproduktorů a chtěl bych dát koaxiální-(basovej i výškovej v jednom) neni tady na foru nějaká recenze neoriginálních reproduktorů-odkaz?

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 roky později...

Má někdo aktuální info o rozměrech předních a zadních reproduktorů Fabia 2? Budu měnit zámky dveří, takže chci dodělat repro, možná i upgradovat přední. Nějaký tip na výrobce? Jsou dozadu kabely? Pokud vím, mám koupenou položku "příprava pro aftermarketové radio + 2x repro", či jak se to tehdy jmenovalo (tehdy byla nabídka radií tak tragická, že mp3, USB bylo u škodovky zcela nereálné (ani nelituju, mám sice 3. radio, předchozí nevydržely, ale tohle umí přehrávat kdeco, CD, SD (!), mp3, jakýkoli USB zdroj včetně mobilu aj. - tuhle kombinaci sice dnes už umí asi každé, ale tehdy (2007) ani jedno)). Abych si to obstaral, než budu ojbjednávat ty zámky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...