Přejít na obsah

Převodovka divně škvrčí


labi

Doporučené příspěvky

Zdravím.Poslední dobou pozoruji divné zvuky od převodovky.Jako-by tam neco škvrčelo.Když sešlápnu spojkový pedál tak je vše ok.Myslím,že kdyby to bylo ložisko tak to bude škvrčet při sešlápnutém pedálu.Jediné co mě napadá,že by to mohla být lamela a v ní chrastící pružinky.Jinak spojka funguje pořád stejně jako před tím.neškube,neklouže atd.Prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

mně převodovka také vydává na volnoběh divné zvuky, chtěl bych se zeptat, proč převodovky montované do Felicií vydávají tyto zvuky, setkal jsem se s tím skoro u všech Felicií, je to vlastnost těchto typů převodovek nebo je to třeba opotřebením převodovky? Mám Felicii 1,6 AEE, najeto mám 182000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Je to vlastnost, opotřebují se ložiska uvnitř převodovky a začne to škvrčet. Jako první začne "škrundat" uložení pětky - je až na konci a za studena se špatně maže - jak se olej trochu prohřeje a pronikne kam má, škrundání ztichne. Nakonec se to rozleze na všecky uložení - řešením je výměna ložisek a samozřejmě oleje. Tím olejem se tedy pravda mělo začít, jenže od začátku výroby favoritů škodifka tvrdí, že "... náplň převodovky je celoživotnostní..." - a lidi na to spoléhají. Výrobci použitých olejů přitom udávají, že životnost jejich převodových olejů je jen asi cca 5-6let... Přitom na našich silnicích není vzácností pořád ještě potkat fáčko s původním olejem v převodovce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Je v  převodovce Felicie 1,3 MPI 50 kW nějakej záchytnej magnet?

Nedávno sem měl nějakej zrat v hlavě a při přeřazování ze 4ky 5tku sem asi čtyřikrát rval řadící pákou místo na pětku na zpátečku.

A pořád se divil proč ta pětka furt kur.a nejde zařadit a dělá to hroznej kravál.

Pak mi došlo, že tam peru zpátečku. Asi sem v převodovce udělal slušnej dentální fičák. 

Jako sice po tejhle příhodě zpátečku zařadim pořád a auto normálně couvá, ale určitě se to neobešlo bez nějakýho nachroupanýho materiálu kterej se v tej převodovce musí někam schovat.

 

Sice sem měnil olej v 65 tisících, ale asi ten novej olej vypustim do plastový nádoby se silným neodymovým magnetem a uvidim co se na něj chytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 24. 10. 2011 na 6:37, labi napsal:

Zdravím.Poslední dobou pozoruji divné zvuky od převodovky.Jako-by tam neco škvrčelo.Když sešlápnu spojkový pedál tak je vše ok.Myslím,že kdyby to bylo ložisko tak to bude škvrčet při sešlápnutém pedálu.Jediné co mě napadá,že by to mohla být lamela a v ní chrastící pružinky.Jinak spojka funguje pořád stejně jako před tím.neškube,neklouže atd.Prosím poraďte.

 

Tohle je naprosto v pořádku. Dělá to volný synchron pětky. Je to vlastnost, žádná závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...