Přejít na obsah

Zpětná neorigo zrcátka na FII


k.o.c.i.

Doporučené příspěvky

Zdravím,

má někdo zkušenost s jinými zrcátky na své Fábii? Rád bych tam dal jiné. Takové, co mají blinkry + osvětlení nástupního prostoru. Podělí se někdo o zkušenost?

Potřebuji vědět, které by tam šli. Hlavě mi jde o uchycení + elektrika. Co mě tak napadlo, tak by byli ideální z Golfa V, SI? Nevím poraďte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, vyfrézovat plastový spodní kryt podle blinkru , blinkr vlepit, kostru blinkru připojit na kostru vyhřívaného zrcátka a druhý drát blinkru na vývod BCM pro blinkry schema nemam ofline k dispozici ,ale nic na tom není, Fabie je holota a má spoustu volnejch kontaktů jak v A-sloupku tak i v propojovacích konektorech ve dveřích takže si můžeš vybrat libovolnej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle v detailu uz to tak pekne neni :(. Diky jinemu tvaru zrcatka a blinkru to nepusobi moc hezky a je videt ze je to dobastlene. Stejne jako by asi chtelo striknout ten spodni kryt nebo aspon zkusit ozivit ten plast horkovzduchem po brouseni. Ale napad je to dobry. Jak jsi psal o tech pruchodkach ve dvreich tak je fakt ze je tam spousta pinu volnych. Dneska jsem zkousel dohledat kam jsou zapojene blinkry, ale nemuzu to najit :(.

Kdyz bych se do toho poustel asi bych zkusil i dotvarovat ten spodni plast podle blinkru :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I z 10 cm to vypadá identicky jako OII FL, ten rádius spodní části zrcátka je téměř totožnej, největší pakárna byla udělat stejnou díru jak ten blinkr, kupodivu jsem žádnej spodek nezničil lol ale stojí myslím 177 Kč.

Pokoušel jsem se samozřejmě nejdřív o implementaci Oktáváckýho ale v tom kloubu je to hodně rozdílný, úplně jinej mechanizmus, což by tolik nevadilo, ale hlavně jiný rádiusy pevný části která je přišroubovaná na dveřích a musí být použity origo FII neb ROOM (protože ani ty nejsou stejný) a toho tělesa zrcátka .

Řeknu vám ale že na kšeft bych to dělat nechtěl.... leda by byla forma na ty spodky lollollol . Teď mě přemluvil kolega z práce , ale jen proto že má taky zelenou jak já ;)

post-57305-0-09472600-1319818679_thumb.jpost-57305-0-91568200-1319818696_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A číms to lepil? Vyfrézovat něčím na způsob Dremelu to nebude zase takovej problém, pro někoho kdo za juniorských let hodně modelařil bych řekl mňamka. Ale ty plasty jsou svinstvo na lepení, každý jde dobře lepit něčím jiným... Nějaký foto-tutorial asi nemáš, co? Láká mě ubastlit si to na Rooma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkare pokud jsi přiměřeně šikovnej a HODNĚ trpělivej tak to dáš, v mládí jsem modelařil :palec2: to máš pravdu..... Dremelem asi neuspěješ neb nebudeš mít tak přesnou ruku abys udělal nějakejch 150 mm dlouhou rovnou rejhu na ohnutym plastu, do velký frézy to taky nijak neupneš ... Prozradím všem tajemství výroby : Vyříz jsem to zhruba pilkou na železo a dopiloval plochým a půlkulatým pilníkem.... nechá se to upnout jakžtakž do svěráku přes hadr aby nebyly vidět čelisti největší pozor je třeba dát při přenesení toho rádiusu na konci blinkru..... pilovat pasovat pilovat pasovat pilovat pasovat :prc: tak mi to připomělo a destilujeme a destilujeme a destilujeme....... víš jak to je, jednou to probrousíš a materiál zpět nevrátíš.... :p

So lepení se týče na tyhle plasty používám lepidlo od fy FORCH s označením P1, plus samozřejmě primer na plasty, jen tak je možno garantovat stoprocentní pevnost a přitom pružnost. Je to lep na bázi vzduchem vulkanuzijícího PU.... Nějaké zoufalé pokusy s hartklebrem na plasty, silikonem neb nedejbože fteřinovkou jsou předem odsouzené k nezdaru lollollol

No k elektrice není co dodat to jsem popsal někde nahoře....vytáhnout drát ze dveří skrzevá A sloupek a připojit na patřičnej vývod blinkru na BCM podle typu auta. Na řídíci jednotce předních dveří ho nemá cenu hledat... fakt tam není :p

Přeju všem odvážlivcům pevné nervy a pevnou ruku :palec2:

P.S. ten horní řez je cca 10mm od horní hrany toho plastu a spodní přesně na tloušťku blinkru :palec2:

Pokud se chcete ptát a já budu vědět, odpovím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony do těch ručních fréz jdou upnout i stopky nejenom s kuličkou, kuželem nebo válcovou frézou, ale prodávají se taky stopky s kotoučkem - fí cca 3 až 5cm, s drobounkým ozubením po obvodu, je to nějaká HS/HSS ocel, je toho potřeba dávat kurevskýho bacha na prsty, protože při 15-30 tisících rpm to funguje jako docela výkonnej laser - prsty v 3,14či na to šup... lollollollollol Dají se s tím řezat kovy, plasty, laminát ...

Jeden člověk z okruhu trochu vzdálenějších známých si ji upustil do klína - kousnul se mu podobný rychlořezný kotouček v desce tvrzenýho sklolaminátu a protože ji nedržel dost pevně, vysmekla se mu z ruky a než stačil vyškubnout přívod, měl na stehnech švihance, který mu sešívali asi 50 stehama - a to měl nebeskou kliku, že nepřišel "o vercajk", holt nešikovný maso musí pryč... lollollollollol

Má to jednu nevýhodu - kotouček se nedá brousit v domácích podmínkách a novej je poměrně drahej špás - cena začíná někde kolem 50Kč za kus, přičemž třeba kovu nebo sklolaminátu to mnoho nenařeže, protože se to rychle otupí - hlavně když se snažíš něco upižlat rychle a tlačíš na to. Chce to menší přítlak a hlavně používat něco na ochlazení zubů, nějakej řeznej olej nebo aspoň destilovanou vodu se saponátem, i když to dělá neuvěřitelnej svinčík všude kolem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj máš pravdu, mam takovu ruční frézu od BD a je k tomu spousta příslušenství i takový ty flexový kotoučky s touto zubaticí by to asi šlo... ale jak jsem psal jeden špatnej pohyb a..... bororo ne život bororo už nic :p tou pilkou na řelezo to šlo docela good když vezmeš novej plátek, ten plast je měkej a rovina zaručená

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzera to fantasticky. Si ma inspiroval, lebo po tomto mi srdce dlho pistalo... Dnes som sa bol v BA popytat na tie blinkre. Tetuska v predajni nahradnych dielov ma vypoklonkovala. Udajne sa mam ist informovat do servisu. Navyse mi prezradila, ze som nebol dnes prvy. Takze si asi inspiroval viacerych...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...