Přejít na obsah

motor 2,8


jiricajthaml

Doporučené příspěvky

Hilfe o radu. Mám motor 2,8 a po nastartování, když je motor studenej, tak se ozývá více z levé strany takovej mírnej rachot jako kdyby nějaké ložisko bylo kapůt. Zkoušel jsem mechanickej tryk, přiložil kovovou tyč k alternátoru a zdá se mi, že ten rachot je z něj. No mechanik mi říkal, že se to ozývá někde z motoru. Přitom rozvody jsou nový, napínací kladka řemene taky nová. Jak se to zahřeje, tak je po rachotu. Když jsem se ptal mechoše, když mi měnil napínací kladku, zda zkusil sundat řemen a protočit motor bez řemene kvůli altíku, tak mi řek, že jo. Ale.... věř mu. Tak jsem z toho magor. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rachocení vyřešeno s definitivní platností. Nakonec to dělal rotor alternátoru. Ten mi naštěstí vyměnili zadarmo, tedy nepočítali práci, protože ten altík opravovali před týdnem. Ale nemůžu si pomoct, v té dnešní době je kvalita mechaniků nějaká divná. Tři mechoši mi řekli, že ten rachot je asi od kladky na rozvodech a když jsem se všech ptal, zda sundali drážkový řemen a zkusili motor bez něj, tak všichni říkali, že jo. Tak jsem ho nakonec shodil sám (cca 15 min. práce) a motor nerachotil. Takže moje diagnoza, že to je altík, byla správná. Fakt, co si člověk neudělá sám, tak nemá záruku. Každej by akorát sbalil prachy a pryč. Nejhorší je, že i kámoš mechanik Tě odrbe!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím vas zda se mi ze mi superb zmenil zvuk motoru pri neutralu a pridavani plynu nic ale jak mile je motor v zaberu staci na D a drzet brzdu tak ma takovej jakoby uprdenej  zvuk zajimame zda je to normalni nebo tam muze bejt neco spatne? Motor ma najeto 189tisic kilometru a je to 2.8 V6 dekuji za rady a popripade jestli to nekomu dela taky.?? diky moc predem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé to je prdel !!!  Tvrdochu, to si děláš srandu, že nevíš, co tam máš za rozvody. Hlavně že to máš načipovaný

Tak snad když jsi kupoval auto, ptal ses zajisté kupujícího, kdy je dělal ne?

Je tam samo řemen a pokud nevíš, kdy byl měněn, tak se o to rychle začni zajímat. Kór když máš čip

Nebo potkanej véčkovej šestivál je lepší zahodit do kontejneru, než ho spravovat :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nakup komplet rozvodu u seba 

tlumic vibr 1280

kladky ina 1350

remen rozvodu dayco 525

upinaci kladka ina 478

pumpa graf 883

 

remen dayco a tlumic vibvraci ina na alternator 995+285

 

vypocitej si to a vyjde ti cena :) mozna se cena pohla smerem nahoru nebo dolu je to cca rok a pul zpet, ale vic nez sto ci dveste korun to nebude 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...