Přejít na obsah

pískot předních brzd


bleskk

Doporučené příspěvky

čau všichni, prosím o radu. jsem z toho už celý šílený :aggressive: cca před 10 dny jsem menil přední kotouče i s deskama na fabii I, protože auto už moc nebrzdilo a brzdy pískaly. Po nandání nových kotouču a desek auto brzdí perfektně, ale brzdy pískají stále, když brzdím. už nevím co s tím, deskám jsem zkosil hrany, brzdiče jsem pořádně očistil od bordelu, kapalina je nová, brzdy odvzdušněné a pořád mrchy pískají :)

nevíte někdo, kde by mohla být závada ?? budu rád za každou radu. díík bleskk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kluci. Mám stejný problém na svojim autě... Minulý týden v pátek jsem si vyměnil kotouče (ferodo) a desky (zimmermann) a do neděle bylo vše v pohodě až od pondělka mi v určitém bodě sešlápnutí brzdy (jemné sešlapnutí) pisknou.. Nepískají pokaždé třeba při prutkém nebo středně silném brždění, ale při jemném sešlápnuti, ať jedu 20 km/h a nebo při rozjiždění a pomalemu brždění cca 5km/h.. Staré originály byly křivé desky i kotouče, ale nepískali.. A ještě jsem si všiml, že brzdová deska NEbrzdí po celém obvodě kotouče.. Vlastně dosedá 2mm pod okrajem kotouče.. A myslím, že zbytek brzodvé desky přesahuje kde končí brzdící část kotouče (směrem ke středu kola od okraje kotouče) snad to poznáte na fotce.. jestli je to tak v pořádku..

post-36123-0-33243800-1320160951_thumb.j

post-36123-0-50910000-1320165568_thumb.j

Editováno: , autor: Sssisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis vybrousit na deskach nabehy hran, podivej se treba na nejake kvalitnejsi desky napr Brembo a uvidis ze misto hran, maji trosku zabrouseny nabeh. Kdyz to takto obrousis, staci alespon 1cm udelat nabeh, tak to prestane piskat a mas po problemu.

Pro vice info klidne posli SZ

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

davcatuma: Sak jsem ti uz psal do SZ kolik tam udelat ten nabeh. Si to klidne ocarni, at to mas stejne a pak vezmes pilnik a trada. Pilnik to bere jako maslo,takze je to za chvilku. A jestli to bues mit +-nejaky milimetr, tak to na brzdach ani nepoznas, tak nevim ceho se prosimte bojis. Na nic necekej a hura na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já dával kotouče Zimmermann a pro změnu desky Ferodo (Premier) a taky pískají jak cyp :( .....ujeto přes 5 tis. km a stále stejné...rady, že si to sedne, nebo o náběhových hranách jsou bohužel mimo. Zkoušel jsem je i čistit sprejem na brzdy a byl pár dní klid a pak stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes: v servise shodili desky (jsou na nich ty hranky) tudíš to nebude tím, že by tam nebyli. Sundali kotouče pravý je O.K: leví když dali na soustruh a přiložili cosi, tak prý háže. Takže kotouč a desky se odesílají dodavateli a ten rozhodne co dál. Otázkou zůstává, proč je již druhý kotouč na této straně křivý. Není možné, že by byl špatný náboj?? víc mne nenapadá. Auto mám teprve měsíc, ale vím, že bylo trochu ťuknuté na levý blatník. Je tam nový tlumič, poloosa. Co by mohlo mít za příčinu pokřivení kotouče. Zítra jdu nasadit ATE+ desky ATE a nerad bych aby se také zkroutil a kopal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Aj ja som mal problém s pískaním, natrel som to vazelínou a je po probléme, nebojte sa brzdí to.

Už jsem se dlouho takhle nepobavil, jsi jednička téhle diskuze 1. :kol-24: :kol-24: :kol-24:

to je material, proč jen já nemůžu mít takové zákazniky? PROČ?!? PROČ?!? PROČ?!?

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tiež pískali predné brzdy,pred kúpou auta boli menené predchádzajúcim majiteľom aj kotúče aj doštičky,no obe od neidentifikovateľného výrobcu.Vymenil som doštičky za zn.ATE a mál som dojem že brzdili lepšie no prestal piskot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, problem je v postupu výměny. Pokud tam jen sekneš nový desky a kotouče a necháš orezlý těhlice, tak můžou být desky a kotouče já nevím jaký,ale zlobit to bude vždycky, nebo ve vetšině případů dřív nebo později. Pískot není tření destičky o kotouč, ale vibrace destičky ve třemnu a všech styčných plochách. Odbornou výměnou destiček nemůže dojít k pískání...nebo se mě to ještě nestalo. Víc k tomu neřeknu, takže jestli sekáte doma destičky na auto jen tak, bez toho abyste měli správný znalosti a potřenbný materiál, nedivte se že to píská.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, problem je v postupu výměny. Pokud tam jen sekneš nový desky a kotouče a necháš orezlý těhlice, tak můžou být desky a kotouče já nevím jaký,ale zlobit to bude vždycky, nebo ve vetšině případů dřív nebo později. Pískot není tření destičky o kotouč, ale vibrace destičky ve třemnu a všech styčných plochách. Odbornou výměnou destiček nemůže dojít k pískání...nebo se mě to ještě nestalo. Víc k tomu neřeknu, takže jestli sekáte doma destičky na auto jen tak, bez toho abyste měli správný znalosti a potřenbný materiál, nedivte se že to píská.

Tak já jsem naštěstí měl odbornou montáž dokonce servis který to dělal mi dodal kotouče a desky + montáž, a pískalo to... výrobce vzal reklamaci v potaz s tím, že se může stát že pískají a to chybou výroby :-) vše mám čisté NIKDE nic rezavé.. takže asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě specielně na Moravu poradím, když myslíš že to tak je, tak si stříkni na kotouče třeba konkór a nezasírej forum, když jsi brzdy viděl možná tak z projíždějícího vlaku :doh

co to tu meleš ty inbecile kdo tu co zasírá..... davcatuma to napsal naprosto přesně. ty si běž čistit turbo bez demontáže a nepruď. Možná že umíš vyměnit desičky s kotouči i s vyčištěním taky bez demontáže.....ty kaprfílde :kol-47:

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...