Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

POtřebuju zjistit, zda při výměně manuálního za elektrické ovládání oken je potřeba měnit motorky i s plechy, nebo stačí jen motorky???? A je k tomu potřeba i jiná komfortka? Komfortka je taková černá krabička, která je umístěna v místě, kde se otvírá přední kapota???? A mohl by sem někdo hodit návod, co a jak se musí udělat pro výměnu? Mám výbavu clasic, tedy social. :( Ale komfortku (BSG) mám 6Q0..... :help: :help: :help: :help:

Snad nedostanu vyrování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- teoreticky lze nový stahovací mechanismus včetně motorku nandat na starý plech - jen se v něm musí vyříznout příslušné díry (jsou ale naznačené - zřejmě stejný polotovar pro obě verze). No praxe je však taková, že stahovačky se prodávají komplet včetně plechu a mění se to kus za kus - a je to 1000x jednodušší!

- add komfortkta - záleží jakou tam máš, řekl bych asi, že budeš muset pořídit novou (máš nějakou další výbavu - centrál, dálka...), komfortka je zespodu palubky u řidiče, ale napravo, musí se sundat ten spodní dekl

- BSG je něco jiného než komfortka

- add návod - stáhni si DP, tam je demontáž a montáž stahovačky popsána, je tam i schéma zapojení. Nejdříve to nastuduj, pak se dají dají řešit detaily

jinak tady někde na foru je postup pro dodělání zadních stahovaček, je to sice úplně jiný případ, ale lecos se tam dá pochytit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám clasica, ale dálku tam mám. Tak díky moc za rady. Mně se jedná o to, zda jde vyměnit jen manuální ovládání za motůrek. Aby lisšty a plech zůstaly. Mám totiž vytlumeno :(

Tonny: kdybych nesehnal, ozvu se, jaká je cena?

To máš origo dálku?Pokud ne tak tam komfortka nebude a na okna jí budeš potřebovat(pokud montuješ origo).Jinak cena je dohodou přes PM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kasko - Tonny...cenu si dúfam budete už dohadovať cez PM takisto sa kasko pozre do bazaru či tam niečo nenajde.....

nerieš montaž na pôvodne plechybeztak to čo poháňa motorček vyzerá úplne inak... vymeň to celé a máš menej práce, vytlmíš to znovu.

a čo je na tomto NALIEHAVÉ???? a VYROVANIE ti nedám teda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já budu měnit komplet celé plechy, chci dát origo, to se mi líbí více. A sehnal jsem je za rozumnou cenu, tak uvidíme, co z toho vyleze :)

Pozor take jsem to chtel menit ale podle DP jsem byl uplne jelen. Vsichni mi dop. abych vymenil celou kabelaz to se mi zdalo docela nakladne a nikomu se do toho nechtelo. Chtel jsem to dodatecne opinovat,ale tady se nenasel nekdo kdo by mi to pomohl zprovoznit! Pokud by nam nekdo chtel poradit ci udelat nebudu se zlobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám Fabii combi r.v. 2001 ve výmavě clasic.

Samozřejmě že v této výbavě tojsou elektrická okna, tak sem se rozhodl že si je pořídím.

Sehnal sem celé dveře, vymontoval plechy a přendal na své auto.

Neměl sem do dveřního konektoru napojené napájení a CAN. Tak sem ho dozapojil, připojil dveře a část začala fungovat.

Jenomže okno jezdí pouze cca 10 minut a pak nic. Nejde až do té doby dokovaď nevytáhnu pojistku a po chvíli jí vrátím a pak okno zace cca 10 minut funguje.

Ale ovládání centrálu, které má fungovat přes CAN nejde. Vůbec nereaguje.

Už sem zkusil snad všechno co umím.

Najde se tu někdo kdo by mi to uvedl v činnost ? Nebo alespoň poradil ?

Finanční odměna za zprovoznění je samozřejmostí.

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...