Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

mam nefunkci stahovani obou oken.

mechanik rika, napeti je vsude, promeril. tak si mysli, ze to bude tim motorkem., protoze ten se vubec nehne :/

 

mel jsem moznost vymenit ovladaci tlacitka ve dverich ale tak jako tak funguje jen zamykani dveri.

 

asi jedina moznost je pripadna vymena koukal jsem co to je za typ motorku. je to 6Y1959801 hw002 sw0318

 

jenze tech motorku je cela rada, ted mam u sebe hw07 sw0004 a ale ma jine pripojeni piny :/. Jake typy jsou vzajemne kompatibilni? diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 

chtěl bych poprosit o radu. Nemůžu spravit el. stahování oken u fabie 1 r.v. 2003. Klíčem v zámku jdou stahovat ale od tlačítek ve dveřích jdou ovládat jen 10 minut po připojení baterky nebo pojistky dveří. Po 10 minutách přestanou reagovat. Navíc nefunguje ovládání dveří spolujezdce od řidiče. U auta jsem měnil oboje dveře za funkční z jiné Fabie a dělalo to přesně to samé (10 min a konec). Na VAGu nemám teď žadnou chybu, ale jednou se mi tam ukazalo neco podezrelyho.

 

18058 Pohon datove sbernice Chybi odezva sdruzenych pristroju

18045 Pohon datove sbernice Chyby odezva elektronickeho central. rozvodu

 

Další problém mám s tím, že na VAGu nenajdu komfortku (modul 46). Zkoušel jsem i jinou a nemůže ji to najít.   

 

Mam BSG 6Q2 937 049 B a komfortku 6Q0 959 433 H.

 

Dá se nějak připojit ke komofortce VAGem aniž bych ji dával do auta?

 

Díky za pomoc

 

EDIT: Okna mají v normálních podmínkách přestat fungovat po 10 minutách od vytažení klíčku, problém je že takhle to pak už zůstane. Kam musí být přivedený signál od klíčku, aby okna pak začali fungovat, resp. co řídí to odpožděný odpojení napájení stahovačky oken?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahojte,

 

mám problém so sťahovaním okna na Škoda Fabia 1 ročník 2005. Problém to robí na vodičovej strane.

Skontroloval som nasledovné veci:

1. Poistky pre obe predné okná 25A sú funkčné. Odmeraný odpor 0 Ohmov

2. Tlačidlá sú funkčné tie som odmeral a fungujú. Ak ich stlačím na kontaktoch sa objaví napätie 12 V.

3. Demontoval som motor sťahovania okna 6Y1 959 801 a skontroloval som plošák riadiacej jednotky či tam nie sú studené spoje. Nenašiel som nič.

4. Kabeláž vyzerá byť v poriadku. Napätie na kontaktoch motorčeka mám 12V.

Popis ako sa to chová:

Sťahovanie okna na vodičovej strane nefunguje. Sťahovanie okna na strane spolujazdca raz funguje inokedy nie.

Auto otváram diaľkovým ovládaním ale dá sa aj s kľúčom. Ak zamknem auto diaľkovým ovládačom auto sa zamkne. Zámok cvakne dvakrát a prepne sa do polohy Safe Lock a zhasne aj osvetlenie v interiéri. Ak auto zamknem kľúčom na strane spolujazdca všetko je to isté ako diaľkovým ovládačom. Čudné je to, že ak auto zamknem na strane vodiča zámok cvakne iba raz neprepne sa do režimu Safe Lock osvetlenie v interiéri zostane svietiť.

Viete mi prosím poradiť v čom môže byť chyba prečo mi nefunguje sťahovanie okna.

Ďakujem.

 

Tomáš

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak problém sa mi podarilo úspešne vyriešiť. Problém spôsobovala malá riadiaca jednotka, ktorá je umiestnená priamo na motorčeku ovládania okna. Po výmene celého motorčeka číslo dielu  6Y1 959 801 boli všetky problémy vyriešené. Sťahovanie okien začalo okamžite fungovať na oboch stranách. Prestali aj problémy so zamykaním dverí kľúčom. Teraz keď zamknem centrálne zamykanie priamo kľúčom a nie diaľkovým ovládačom dvere sa krásne zamknú, cvaknú 2x a prepnú sa do safe-lock a zhasne aj svetlo v interiéri. 

6y1-959-801.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj chlapi,

 Mohli by jste mi poradit? Nemám takřka žádné zkušenosti, jelikož jsem si teprve první auto pořídil před nedávnem. 

 

Mám F1 2003 a přestalo mi úplně fungovat stahování okna u spolujezdce. Na počátku když jsem si auto dovezl, tak se okno začalo zasekávat/pokulhávat při stahování/vyjíždění, ale nyní je situace taková, že okno vůbec nereaguje na tlačítko stahování. Koukal jsem na kabelový svazek který vedl do dveří a zda se být ok (nemám multimetr), spínač taktéž vypadá v pořádku, takže bych to viděl na motorek :( jehož cena se pohybuje okolo 4k za nový. Určitě s tím zajedu na diagnostiku, která snad odhalí chybu... Co si o tom myslíte vy?

 

Předem díky za odpověď..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U řidiče funguje stahování a dokonce jak ještě fungovalo stahování u spolujezdce, tak mi to okno reagovalo lépe (ale stejně se to furt kousalo při stahování) přes řidičovo ovládání, než když se přítelkyně snažila spínat ten mikrospinač na její straně... což přijde zvláštní.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

objevil se mi problém u mojí Fabie rok výroby 2007, 1,2 HTP - mám el.stahování předních oken (vzadu jsou manuální-klička) A včera el.stahování přestalo fungovat. Centrál mám na DO. Když zkusím odemknout/zamknout klíčem,tak okno samo normálně sjede/vyjede...jakoby bylo vše v pořádku, ale zevnitř při použití vypícačů nefungují.....Čím to může být? Díky za tipy a rady

Editováno: , autor: Verů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

v první řadě kontrola pojistek.Pokud funguje pouze jedno mohl by být vadný spínač.Jestli nejdou obě může to být komfortní jednotka,kabeláž ve dveřích.Také záleží jaký je to rok výroby,protože před faceliftem bylo ovládání zapojené jinak než po.Více by také  mohla říct diagnostika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Rok výroby je 2007, a když zkusím auto otevřít ne centrálem ale klíčem, a chvíli ho podržím, tak při odemknutí obě okna sjedou dolů a při zamknutí klíčem vyjedou zpět nahoru... tak nevím, když tohle jde, ale normálně zevnitř nereagují :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojazd predných okien pri zamknutí diaľkovým. Prečítal som už zopár tém na riešenie môjho problému, ale asi to nechápem. Môže mi niekto pomôcť.

Fabia I r.v. 2004 , predné okná elektrika, fungujú bez problémov na tlačítka, aj na kľúč pri zamknutí odomknutí kľúčom (a podržaní v polohe) sa otvárajú aj zatvárajú.

Ale pri zamknutí DO sa nedotiahnu - nezavrú. Prečo? Niečo tam chýba? -čo? Je potrebné ich to nejako naučiť alebo nakódovať? -ako?

Mám ešte jednu F I (2004) a na tej to funguje, nevidím rozdiel medzi nimi. Ak to tu už bolo riešené, tak prosím aspoň link kde,... dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,

  u škody Fabia 1 1,4 Tdi Combi, r.v. 11/2006 , přestalo fungovat stahování oken.

Je to auto s centrálem na klíček, a el. stahovýním pouze předních oken. Okna nereagují na povely tlačítek, ani na klíček(podržení).

Centrál normálně jde a cvaká. červená dioda však přestala při uzamčení vozidla blikat.

  Neví někdo čím by  to mohlo být? Pojistky O.K., na pinech spínačů je napětí. Bude v háji konfortka? A jak se mění?

 

Díky za info Michal 776 250 999, navesy@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

mám problém so sťahovaním predných okien. fóbia 2006. elektrické spätné zrkadlá fungujú, centrál funguje. okná neotvorím ani pomocou kľúča.  poistky som pozrel, sú ok. priechodky vo dverach som pozrel. kable nie su pretrhnuté ale na 3 kabloch je prelomena izolacia. kabelový zväzok vo dverach ma 4 konektory (na a stlpiku). hore cierny, v strede hnedy a modry a dole biely konektor. tie 3 kable su prelomene vo zvazku bieleho konektora... viete mi prosim povedat, ci su to kable od stahovania okien, alebo nejake ine? ako z a stlpika vytiahnem svorkovnicu s konektormi? vsade vidim iny typ svorkovnice s oranzovym okrajom, kde su vsetky kable a ja mam tam 4 konektory...

dalsie problemy: zadny stierac sa zapne kedykolvek aj ked je packa v polohe vypnuta a da sa to zastavit len vybratim poistky.... pri odomknuti auta sa kufor neodomkne, ale zostane zatvoreny a musi sa otvorit tlacidlom ovladania samostnatne... Na foto je priechodka vo dverach, vsetky kable su ok, len tie spodne na bielom konektore su prelomene, ale nie prethnute...

IMG_20200610_120824.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lebo kluc je zapojeny do inej jednotky a ta cez linbus posiela signal, na ovladanie okna vodica do jednotky v dverach. Treba pozriet schemy. Okolo tohto roku sa menilo zapojenie, linbus canbus. 

Navyse ak je porucha linbus tak to nebude chodit, najprv oprav kable. Potom mozno bude stacit vypnut kluc a zapnut spat, alebo az odpojit baterku., 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veď to, že "najprv oprav káble". lenže ja ani nevycvaknem konektor.... samostatne ten biely sa systemom "istič" zatlacit a vytiahnut konektor neda a tu celu svorkovnicu zo stlpika tahat von nechcem, aby som nic nepolamal... a pozeram vsade nejaky navod a vsade su len tie svorkovnice s oranzovym okrajom, kde su vsetky kable a taku so 4 konektormi som nevidel. bateriu uz som odpojenu tiez mal a ziadna zmena ani v otvarani klucom....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takže kable, ktoré idú z bieleho konektora sú centrál. tie prelomené káble som len izolačnou páskou oblepil, pozrel aj na riadiacu jednotku komfortu, skontroloval konektory... všetko bolo ok, žiadna oxidácia. tak som sa na to vykašlal a po dvoch dňoch zase všetko ide (to je najhoršie čo sa môže stať, keď sa niečo samé opraví). zvláštne je, že pri odomknutí auta sa mi pred tým piate dvere neodomkli a musel som stlačiť na ovládaní tlačidlo piatych dverí a až vtedy sa otvorili... teraz sa pri odomknutí auta už odomknú aj piate dvere... ale stierač piatych dverí sa mi stále svojvoľne pustí. nemám zapnuté stierače, ani nedám spiatočku, normálne počas jazdy to začne škriekať a niekedy prestane sám, inokedy musím vytiahnúť poistku. motorček stierača som mal rozobratý pred rokom a tam bolo všetko ako nové, nezatečené, nezaoxidované... niečo tam blbne, len neviem čo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...